Pendik, Kartal, Maltepe ve Tuzla’da silah mafyası yakayı ele verdi

İstanbul merkezli kaçakçılık operasyonunda özellikle Pendik, Kartal, Maltepe ve Tuzla’yı mesken edinmiş silah mafyası yakayı ele verdi. Özellikle çok aktif olan Maltepe mafyaları da bu operasyonda yakayı ele verdi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Pendik, Kartal, Maltepe ve Tuzla’da bireysel ruhsatsız silahlanmadı ki rekor artış ve kontrollerde çok sayıda silah yakalanmaya başlanmasının ardından soruşturma başlatıldı. Mafyaya karşı operasyon yapan polis, çok sayıda mafya mensubunu göz altına aldı. Mafya üyeleri şok baskında ele geçirildi. Silah mafyasının vatandaşlara kaçak olarak ele geçirdikleri ve çaldıkları silahları sattığı anlaşıldı.

Maltepe mafyalarına baskın

6 aylık takibin ardından harekete geçen polis güçleri, 106 kişinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 53 tabanca, 520 gram uyuşturucu, 5 bin 100 değişik çaplarda mermi ile 50 şarjör ele geçirildi. 4’ü polis 75 kişi de gözaltına alındı. Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla’yı mesken edinen mafya üyeleri yapılan operasyonda yakalandı. Ayrıca mafyanın haraç kestiği de öğrenildi. Son dakika operasyonu ile mafya üyeleri yakalandı.

Şüpheli polislerin Polis Laboratuvarı’nın deposunda bulunan mermileri çalarak çeteye verdikleri de tespit edildi. Mafya ile işbirliği yapan şüpheli polisler de gözaltına alındı Şüphelilerin Maltepe mafyası ile çalıştığı öğrenildi. Mafya üyelerinin de gözaltına alındığı operasyonda Maltepe mafyası şoku yaşadı. Polisin müthiş takibi sonucu Maltepe mafyası ele geçirildi.