Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan tahliye oldu

- Yorumlar

‘FETÖ’nün medya yapılanması’nın ‘darbe çağrışımı’ davasında bugün yapılan duruşmada, tutuklu sanıklar Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın ‘terör örgütüne yardım etmek’ suçundan 5 yıldan 10’ar yıla kadar hapsi, Mehmet Altan’ın beraati istendi.

Duruşmada Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak için tahliye, Mehmet Altan için beraat kararı çıktı. FETÖ’nün medya yapılanması davasında kararlar açıklandı. Mehmet Altan hakkında beraat kararı verildi. Ahmet Altan hakkında 10 yıl 6 ay, Nazlı Ilıcak hakkında 8 yıl 9 ay hapis kararı verilirken, tutuklu kaldıkları süre göz önünde tutularak adli kontrol şartıyla salınmaları kararı verildi.

Ilıcak tutuklu olduğu sırada Erdoğan’a yazdığı mektupta “Sizinle helalleşmeyi çok isterim; beni bu kuyudan çıkarır mısınız?” demişti. Mektupta Ilıcak, Erdoğan’dan özür dilerken, “Ben ne darbeciyim ne FETÖ’cü” dedi.

Ahmet Altan, Ergenekon kumpas davası sırasında Taraf Gazetesi’nin başındaydı. Gazetede Ergenekon ve Balyoz kumpas davaları hakkında çok sayıda yazı ve haber yayınlanmıştı.

x