Tesla S Modeli sahipleri araçlarını Apple Watch üzerinden kontrol edebilecek

Apple Watch‘ın sadece bir saat olmadığı zamanla görülmeye başlıyor. Şu anda bile bir uygulama kategorisi haline gelen Apple Watch için Tesla Motors S modeli araçlarını kontrol edebilen bir uygulama yarattı.

Allen Wong’un üzerinde çalıştığı yeni uygulama, Remote S olarak adlandırıldı. Uygulama Tesla Model S sahiplerinin kendi araçlarını Apple Watch üzerinden kontrol edebilmesini sağlayacak. Komutları şimdilik standart Tesla remote ile benzer görünse de Remote S bazı genişletilmiş komutlar sağlayacak.

Apple Watch uygulaması şu anda araçların farlarını yakıp söndürme, şarj portu kapatma gibi birçok komut içeriyor, aynı zamanda sıcaklık ayarlarını değiştirme ve aracın şarj seviyelerini kontrol ve güneşlik kontrolü sağlıyor. Ayrıca bu uygulama Apple Watch sahiplerine araçlarını uzaktan başlatma imkanı da sağlayacak.

Remote S tanıtım videosu

Doğal olarak limitli bir kullanıcı kitlesine sahip olacak uygulama şimdilik sertifikalanmamış ancak Apple App Store’a onay için sunulmuş durumda. Apple Watch 349$’dan başlayan fiyatlarla Haziran itibariyle yaygın satışa başlayacak.