Aston Martin’in yeni hız botu ile deniz üzerinde spor otomobil deneyimi

Aston Martin “Güç, Güzellik ve Ruh” sloganı ile yıllardır başarılı yol ve yarış arabaları üretti.

Şimdi AM37 hız botu ile aynı tavrı açık denizlere taşıyor.

Aston Martin’in deniz taşıtları hakkında çok az detay ortaya çıkmış durumda. Şimdilik potansiyel alıcılar için bot hakkında fikir oluşturması amaçlı bir avuç dolusu dijital sunum bulunuyor. Resmen neye benzediğini ancak bu yılın sonlarında öğrenebileceğiz.

Aston Martin’den belirtildiğine göre, “Yeni Aston Martin hız botunun potansiyel alıcılarına bire bir şekilde gizli olmak kaydıyla daha fazla detay paylaşılıyor.”

Neredeyse James Bond gibiler!

Quintessence Yachts tarafından tasarlanan Aston Martin ile bağlantılanmış, 37-food uzunluğunda AM37 hız botu deniz üzerinde spor otomobil deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Quintessence Yachts CEO Mariella Mengozzi durum hakkında, “Biz Aston Martin’in ‘Güç, Güzellik ve Ruh’ sloganını başarıyla yatçılık ortamına çok özel yollarla tercüme edebiliriz.” diye konuştu.

“Aston Martin Tasarım bölümü, Quintessence AR&GE bölümü ve Mulder Design yüksek mimarlık Amsterdam’da en doğru tasarım için uyumlu şekilde çalışmaktadır.”

Belirtildiğine göre bot, yüksek teknoloji kompozit gövde, etkileşimli sesli kontrol ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran navigasyon ve multimedya sistemi ile donatılacak.

Ultra lüks otomobil üreticisi Aston Martin bir tekeye ismini veren ilk İngiliz otomobil üreticisi değil. Geçen yıl Rolls-Royce $5-milyon dolarlık “Aeorboat” adlı süper botu duyurmuştu.

Aston Martin ve Quintessence henüz AM37 için bir fiyat açıklamadı.