İstanbul’da biri çocuk 3 kişinin siyanürden sır ölümü

İstanbul Bakırköy’de biri çocuk 3 kişi evlerinde ölü bulundu. Bakırköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, ölenlerin bulunduğu evde siyanür kaynaklı koku tespit edildiği belirtildi.

Olay, bu sabah Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokak’ta bulunan bir apartmanda meydana geldi. Kapısı açık olan bir dairenin girişinde 38 yaşındaki anne Zübeyde Delen’in cansız bedenini gören komşular polisi ve ambulansı aradı. Eve gelen polisler kokudan dolayı AFAD’ı aradı. AFAD ekipleri kısa sürede olay yerine ulaşarak güvenlik çemberi oluşturdu. Ekipler evde, annenin yanı sıra kuyumculuk yapan 38 yaşındaki Bahattin Delen ile 6 yaşındaki oğulları Ali’nin cansız bedenini buldu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Osmaniye Mahallesi’nde şüpheli ölüm ihbarı alınmış söz konusu adrese intikaleden ekiplerimiz biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni ile karşılaşmıştır. Olay ve nedeni ile ilgili araştırmalar devam etmektedir” denildi.

Kaymakamlıktan gelen 2. bir açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45’te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş, (Z.D), (B.D) ve (A.D) isimli biri çocuk 3 kişinin cansız bedeniyle karşılaşılmıştır.

Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Fatih’te 4 kardeş ve Antalya’da 3 kişilik bir aile yine siyanürden intihar etmişti. Siyanür intihar vak’alarında artış yaşanıyor.