Arif Sağ’dan Basın Açıklaması

MESAM basına yazılı bir açıklama gönderdi. İşte açıklamanın tamamı…

ÜYELERİMİZİN VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Bir süredir MESAM hakkında basın organlarına yansıyan Meslek Birliğimizi yıpratmaya yönelik iddia ve iftiraları içeren haberler bu açıklamayı yapmamızı zorunlu kılmıştır.

MESAM, üyelerinin haklarını korumak üzere kurulmuş, telif konusundaki çalışmalarıyla örnek olmuş bir Meslek Birliğidir. Birlikte görev yaparken görüş ayrılıklarından dolayı istifa etmeyi tercih etmiş bazı Yönetim Kurulu Üyelerimizin, iktidar olma hırsıyla sağduyusunu kaybetmiş başka bir ekibin asılsız iddialarında isimlerinin geçtiğini görmek üzüntü vericidir.

Meslek Birliğimize yöneltilen tüm suçlama ve karalamaların sahiplerini bu iddialarını ispat etmeye davet ediyoruz. MESAM Yönetim Kurulu, dün olduğu gibi bugün de görevinin başındadır. Amacımız, bize inanan üyelerimizin hak ve çıkarlarını en iyi ve en doğru şekilde korumak, üyelerimizin teliften doğan gelirlerini arttırmaktır. Görev süremiz boyunca, ilgili yasa ve tüzük hükümlerine aykırı bir kararımız söz konusu olmamıştır.

Erken Genel Kurul hedefiyle önceden yapılmış bir programı uygulamaya koyan ve bu uğurda MESAM gibi önemli bir kurumu iktidar hırslarına alet edenleri ve bir süredir kurumumuzu yıpratmaya yönelik basında çıkan haberleri kınıyor, bahsi geçen istifaların gerekçelerinin Bakanlıkça incelenip, konunun bir an önce açığa kavuşturulmasını diliyoruz. Basın organlarına yansımış iddiaların, Bakanlık incelemesi neticesinde doğrulanmaması halinde iddia sahipleri ile ilgili her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı siz değerli üyelerimize ve kamuoyuna duyururuz.
Saygılarımızla

MESAM YÖNETİM KURULU ADINA
BAŞKAN ARİF SAĞ

Ekler: arifsag_mesam_aciklama06062013

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar