Hakkında

Kartal24.com, bağımsız internet haber sitesidir.

Kuruluşu

Kartal 24, 10 Kasım 2012 tarihinde kurulmuştur. Yayınlarını internet gazetesi olarak gerçekleştiren Kartal 24 çok kısa bir süre içinde Kartal çapında bilinen bir yayın organı konumuna erişmiştir.

Alexa.com verilerine göre uzun süredir Kartal’ın en çok ziyaret edilen internet sitesi konumunda olan Kartal 24 İstanbul çapında da sayılır gazetelerdendir. Aynı zamanda Kartal’ın 1 numaralı haber kaynağı olarak görülen Kartal 24’ün haberleri bir çok yerel basın editörleri tarafından da kaynak olarak kullanılmaktadır.

Masaüstü ve mobil şekilde uyumlu olan yapısı ile diğer sitelerden rahat okunurluk ve kullanıcı dostu olma özelliği ile ayrılan Kartal 24, okuyucusundan övgüler almıştır.

Misyonu

Toplumun bilgi edinme ve haber alma hakkı, hak olmanın ötesinde bir özgürlüktür. Kartal’a bakarsak, halkın yeterince özgür biçimde habere ulaşamadığını fark ettik. Kartal 24,  bu sebeple ortaya çıktı.

İlkeleri

Kartal 24, halkın her kesimine ulaşmayı amaçlamaktadır. Haber almak bir haktır. Belli bir düşünceye sahip insanlara yönelik haberler yaparak farklı düşüncedeki insanların haber alma hakkından mahrum edilemez.Hiçbir parti, kurum ya da kişiye karşı hasmane tutumda yayın yapılamaz. Bunları yapan insanlar, özgürlük ve hoş görünün en büyük düşmanı olurlar ve yaptıklarına sadece kendileri gazetecilik der. Kartal halkının açık toplum haline gelmesi ile bilginin daha özgür olabileceğini aşikardır. Bunun için bilginin önündeki engelleri kaldıran Internet’i kullanarak, herkesin kolayca ulaşabileceği ve kimseye muhtaç olmayan bir medya yarattık.