Sekmen’in tanıtımında Efkan Ala’ya dolar şoku

Bayburt’tan helikopterle İspir’e gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya Erzurum Milletvekilleri Fazilet Dağcı Çığlık, Adnan Yılmaz, Muhyettin Aksak, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen ile partililer eşlik etti.

İspir’de karşılanan Bakan Efkan Ala vatandaşları selamlayarak seçim bürosu önüne gelince, partililer konfeti attı. Korumalar atılan konfetilerin içinden küçük ve sahte dolarlar olduğu görünce saklamak için ayakkabıları ile dolarların üzerine bastılar.

Yaklaşık 500 kişilik bir kalabalığa hitap eden Efkan Ala şunları söyledi:

“Biz en şiddetli bu ülkenin savunuculuğunu yapmış olan, bu zulmün bu ahlaksızlığın yıllarca savunuculuğunu yapmış olan, bayraktarlığını yapmış olan partililerle kol kola gezen böyle bir anlayışı tasvip edebilir miyiz? Şimdi benim sizden bir istirhamım var. Bu gücü dışarıdan içeriden örselemeye çalışanlar değişik taktiklerle sizlere geliyorlar. Kimisi kapı kapı dolaşacakmış ‘Ak Partiye oy vermeyin.’ AK Partiye bu baş örtüsünü serbest bıraktı diye mi oy vermeyelim? Kuranı Kerimi okullarda serbest bıraktı diye mi oy vermeyelim? Hz. Peygamberin hayatını çocuklarımız öğreniyor, diye mi oy vermeyelim. Üçüncü köprü için havalimanı için hızlı tren için mi oy vermeyelim? ‘Neye vermeyelim kardeşim bunu nasıl söylüyorsun’ diye soralım.”

Bazı adayların seçildikten sonra AK Partiye katılmayı düşündüklerini iddia eden Bakan Efkan Ala, “Değerli kardeşlerim, bize doğru zamanda doğru yerde duran adam lazım. Türkiye’de bu istikrarı yok edip tekrar 90’lı yıllardaki gibi kaos ortamına sürüklemek isteyenlere içeride ve dışarıdaki bu güç birliğine ‘dur’ deme ve ‘Türkiye’nin 2023 hedeflerine devam’ deme, ‘beraber yürümeye karar verdik’ deme zamanıdır” diye konuştu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar