AKP, Memur-Sen’e 1 Mayıs’ı Diyarbakır’da kutla demiş

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacaklarını açıklamalarının ardından, AK Parti güdümlü konfederasyonların farklı adreslerde 1 Mayıs çağrıları sürüyor.

1 Mayıs’larda eylem yapmaktan çok var olan eylemleri engelleme yönünde çaba sarf eden Türk İş, Hak İş ve Memur Sen, bu kez de aynı çizgiyi Taksim dışındaki adreslere çağrı yaparak izliyor.

AK Parti, hukuk dışı bir biçimde Taksim’i bir kez daha emekçilere kapatmaya çalışırken, AK Parti güdümündeki konfederasyonlar da Taksim 1 Mayıs’ına karşı kafa karışıklığı yaratmak için ellerinden geleni yapıyor.

1 Mayıs’ta Kayseri’ye çağıran Hak İş’in, Kadıköy’e çağıran Türk İş’in ardından, politikaları bütünüyle AK Parti tarafından belirlenen Memur Sen de Diyarbakır’a çağrı yaptı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, 1 Mayıs’ı geçen yıl Çanakkale’de kutladıklarını, bu yıl da Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda kutlama kararı aldıklarını kaydetti.

Gündoğdu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nda “uzunca bir dönem görmezden gelinen haklar, özgürlükler, demokrasi, adalet, saygın bir iş, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için Diyarbakır’da olacaklarını” söyledi.

Gündoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Mayıs’ı geçen yıl Çanakkale’de kutladıklarını, bu yıl da Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda kutlama kararı aldıklarını ifade etti. Türkiye’nin en büyük kamu emekçileri sendikası konfederasyonu olmakla övünen Memur Sen geçen yıl Çanakkale’deki bin kişiyi ancak bir araya getirmişti

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar