Diktatör bozuntusu Türkiye’yi dünyadan soyutladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya’da Türk vatandaşlarına seslendi. İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından kısımlar;

“Türkiye’de sesimiz, söylemlerimiz kitlelere yeteri kadar ulaştırılmaz. Çünkü medya özgür değil. Medyası özgür olmayan ülkenin halkı da özgür olmaz. Birinci hedefimiz demokrasiyi ve bireysel hak ev özgürlükleri genişletmek. Bir yıl öncesine kadar hapisteki gazeteci sayısı 105’ti.

Bizim yaşadığımız koşullar sizin Almanya’da yaşadığınız koşullardan çok farklı. Telefonlarım dinleniyor. Ailem ve yakınlarımın telefonları dinleniyor.

Ne yaparlarsa yapsınlar yılmayacağız, korkmayacağız. Onlar sanıyor ki baskı kurunca CHP’liler geri adım atacak. Genlerimizde Kuvayi Milliye yatar. Kimseye boyun eğmeyiz biz.

CHP çok partili yaşamı getiren partidir. Hiçbir baskı olmadan… CHP sosyal demokrasiyi Türkiye’ye getiren partidir. Sosyal demokrasi siyasetin odağına insanı almak demektir. Bireysel hak ve özgürlükleri olabildiğince genişleten sosyal anlayış demektir. ”

ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ DEVRİMİNE HAZIRLANIYORUZ

“Şimdi 4. Büyük devrime hazırlanıyoruz: Özgürlük ve demokrasi. Türkiye’de olmayan özgürlük ve demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. Yoksulluktan tutun milli eğitime kadar, sosyal güvenlikten dış politikaya kadar her alanda CHP’nin projeleri vardır. Türkiye’de en kolay bir partiyi eleştirmektir. Otururuz bir kahvede CHP’ye vururuz. Bu doğru değil.”

14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU TERÖRİST DİYEREK MEYDANLARDA YUHLATTI

“Türkiye’ye ileri demokrasiyi getirdik diyorlar. Nasıl bir ileri demokrasiyse. 14 yaşındaki çocuğu terörist diye seçim meydanlarında anlatıp yuh çektiriyorsunuz.”

DİKTATÖR BOZUNTUSU TÜRKİYE’Yİ DÜNYADAN SOYUTLADI

“Erdoğan neden insanların bir araya gelmesini istemiyor. Örgütlü toplum istemediği için. Güçlü mü olacağız? Örgütlü olacağız. Birliklerimize üye olun. Örgütlenelim. Birleşe birleşe Türkiye’de diktatör bozuntularına izin vermeyeceğiz. Siyaset kariyer mesleği değildir. Siyaset halka adanmışlıktır, halk için çalışmaktır. Siyaseti güçlü kılmak ortak ses çıkarmaktan çıkar. Bir diktatör bozuntusu Türkiye’yi dünyadan soyutladı.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar