Kartal’da oylar çalınacak mı? Fuat Avni açıkladı

3 milyon 700 Bin oy çalınacak iddiası ortalığı karıştırdı. Twitter’da AK Parti Hükümetinin atacağı adımları önceden haber veren Fuat Avni, genel seçimlerde AK Parti’nin sandık görevlilerinin 3 milyon 700 bin oy çalacağını söyledi.

Fuat Avni’nin yayınladığı listede Kartal’da görevli kişilerin isimleri ve sandık numaraları dikkat çekti. Kartal’da hangi okulda görevli oldukları da Fuat Avni’ni tarafından yayınlandı.

Fuat Avni hırsızlık yapacak sandık görevlilerinin listesini isim isim yayınladı. Bunlardan birini araştırdığımızda karşımıza çıkan profil insanı dehşete düşürecek cinstendi. Fuat Avni’nin Sosyal Medya’da ifşa ettiği isimler büyük bir tartışmayı da gündeme getirirken, AK Parti’li yetkililerden henüz ortaya çıkan listeler ve konu ile iglili açıklama gelmedi.

İfşa edilen bu listelerde ismi bulunan bir sandık görevlisinin de Twiter hesabı sosyal medyada hızla paylaşılmaya başlandı. Kendisini Karadeniz’de bir ilin “AK Parti sevenler Derneği Başkanı” olarak tanıtan kişinin profilinde Alevilere ağır hakaret içeren ırkçı mesajlar yer alıyor: Attığı tweette, “Sünni ırkında olmayan adamın (Alevi) Ak davamızda işi yoktur. Allah O’nun yeri ateştir Cehennem’dir buyurur” diyor. Seçim günü sandık başında görev yapacağı iddia edilen kişi, paylaştığı tablo altına “7 Haziranda bu tablo için çalışacağız” notu düştü. Yayınladığı grafikte AK Parti’nin 550 milletvekili çıkarması için çalışacağını yazdı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Önerilen Başlıklar
Yorumlar