Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Göz Yaşartan Öyküsü

Her ne kadar biz erkekler bunu hissedemiyor olsak da, gebeliğin kadınlar için hem fiziksel hem zihinsel olarak çok zor bir süreç olduğunu biliyoruz. Ancak kişi hamileyken bir de kendisine “kanser” tanısı konulduğunu düşünüldüğünde bu durum son derece sarsıcı bir hâl alıyor.

24 yaşındaki Letonya doğumlu Kanadalı model Elizaveta Bulokhova, 2014 yılında işte tam da bu yıkıcı durumla yüzleşmek zorunda kalır. Bulokhova kocası Roman Troubetskoi ile Amsterdam’da tatil yaparken diş ağrısı sandığı ağrı için doktora gider, muayeneden sonra kendisine, çenesinde kemik kanseri olduğu teşhisi konar…

Doktorlar ona kemoterapiden önce kürtaj olması gerektiğini söylerler. Ancak o farklı bir yol izler…

24 yaşındaki Letonyalı doğumlu Kanadalı model Elizaveta Bulokhova’nın mutlu bir hayatı vardır.

Adsız

Güzel giden bir de evliliği…

Adsız

Ayrıca hamile olduğu haberini almıştır.

Ancak eşiyle birlikte Amsterdam’da tatil yaparken diş ağrısı sandığı ağrı için doktora gider, muayeneden sonra kendisine çenesinde ortaya çıkan, kemik kanseri teşhisi konar…

Elizaveta Bulokhova cancer3

Doktorlar çenesindeki kanserli bölümün ameliyat edileceğini, kemoterapi başlayacağı için de bebeğini aldırması gerektiğini söylerler.

Adsız

Bulokhova ana rahmindeki bebeği çok hareketlidir; kendisini çok zorlayacak derecede… Henüz doğmamış bebeğiyle konuşur: Bebeğine bu durumu kaldıracak güçte olmadığını ve hareketsizleşmesini söyler. Bebeği de mucizevi bir şekilde annesini dinler…

Bebeğini aldırmak konusunda ise şöyle düşünür: “Kader bana ne getirirse onu kabul edeceğim. Bebeğim eğer doğacaksa, zaten doğacak…”

16 saat süren ameliyatla çenesinin %95’i alınır. Daha sonra sağ bacak ve omzundan alınan parçalar ile çenesi yeniden yapılır.

Adsız

Bu zorlu ameliyat ve anestezi süreci bebeğe zarar verme riski taşısa da ameliyat başarıyla atlatılır.

Bu ameliyat onun modellik kariyerinin sonu olur. Ayrıca eşi o sırada hazır olana kadar kendisini görmemesi için etraftaki aynaların üzerini örter.

Ancak çeşitli gecikme ve ertelemelerden dolayı son anda önüne üçüncü bir seçenek çıkar: Sezaryen.

Adsız

Oluşan bazı komplikasyonlardan dolayı kürtaj tarihi ileriye atılır. Geçen süre zarfında yapılan tetkikler sonucunda sezaryen gerçekleştirilebileceği görülür ve normal doğum sürecinden 10 hafta önce bebek Valentin bu yöntemle dünyaya gelir.

Bulokhova, çocuğunun dünyaya gelmesinin ardından kemoterapi sürecine başlar.

Adsız

Sevindirici haber şu: Şimdi iyileşme sürecinde..

Tüm bu kötü süreçlerin sonunda bebeği ve eşiyle beraber yeniden kamera karşına geçer.

Adsız

Torontolu fotoğrafçı Manolo Ceron, onun hikâyesini bir fotoğraf serisine dönüştürür.

Bulokhova da bu fotoğraflarla hayata ve bebeğine tutunuşunu kutlar.

Adsız

Adsız

Adsız

Elizaveta Bulokhova cancer2 (2)

Adsız

Adsız

Biz de Elizaveta Bulokhova’nın bir an önce tam anlamıyla sağlığına kavuşmasını diliyoruz ve bu güzel ailenin bir ömür mutlu olmasını temenni ediyoruz.

Adsız

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar