Konda’nın Son Anketi Başbakan’ı Sevindirdi

Araştırmacı Tarhan Erdem’in şirketi Konda’nın yaptığı son ankette AK Parti’nin oyu yüzde 53.6’ya yükseldi. Ankete göre CHP yüzde 21.7; MHP yüzde 12.3; BDP yüzde 7.2

Sabah’ın haberine göre Başbakan Erdoğan’ın il başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde yaptığı açıklamalar Sabah gazetesinde yer aldı. Yahya Bostan imzalı haberde partilerin aldıkları oy oranları ve Erdoğan’ın değerlendirmesine yer verildi.

CHP’DE BÜYÜK DÜŞÜŞ

Erdoğan’ın, toplantının basına kapalı bölümünde bizzat okuduğu, Aralık 2012’de 28 ilde 2511 kişiyle görüşülerek yapılan araştırmanın sonuçlarına göre bugün seçim olsa AK Parti’ye oy vereceklerin oranı yüzde 53.6 olurken, CHP yüzde 21.7; MHP yüzde 12.3; BDP yüzde 7.2 ve diğer partiler yüzde 5.2’de kaldı.

Araştırmanın kendi yaptırdığı araştırma olmadığına dikkat çeken Erdoğan’ın sözleri böyle aktarılıyor: “Dikkatinizi çekiyorum, bu araştırma bizim mutad olarak yaptırdığımız araştırma değil. Bizim araştırma yaptırdığımız şirketlerin dışındaki bir firmanın ulaştığı rakamlar bunlar. Burası çok önemli.”

Haberde ayrıca anket sonuçlarını değerlendiren Erdoğan’ın “Bu halk bizi seviyor. Biz de bu halk için ne yapsak azdır.” şeklindeki sözlerine yer verildi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar