Bahçeli kurultay isteyen parti içi muhalefetin tavrını ‘Gezi’ye benzetti

Karşılıklı mahkeme kararıyla yılan hikayesine dönen olağanüstü MHP kurultayı için geçtiğimiz pazar yaşananlar için “Gezi olaylarının bir kopyası” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtay’ın kararının beklenmesi gerektiğini söyledi.

Pazar günü dört adayın da geldiği alandan ayrılan son isim Meral Akşener olmuştu. Diğer adaylar Sinan Oğan ve Koray Aydın’sa bu duruma tepki gösterip, aralarında ‘polis barikatı önünde bekleme’ gibi bir mutabakat olmadığını söylemişti.

‘MHP’yi karıştırma sözü kimlere verilmiştir?’

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, şöyle devam etti: “Pazar günü yaşananlar bir ortaoyunu, Gezi olaylarının bir kopyasıdır. Milliyetçi ülkücü hareketi Gezivari provokasyonlarla kullanma çabasında olanlar, baltayı taşa vurmuşlardır. Bu tehlikeli girişimler ateşle oynamaktır, gereği yapılacaktır. MHP’yi karıştırma sözü kimlere verilmiştir? Bizi birbirimize düşürmek isteyenler bilsinler ki, ülkücülerin de bir sabrı vardır.”

‘Dokunulmazlık en geç cuma günü kalkmalı’

Bugünkü dokunulmazlık görüşmelerinde MHP olarak tam kadro yerlerini alacaklarını aktaran Bahçeli, dokunulmazlıkların en geç önümüzdeki cuma günü kalkması gerektiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz” sözlerini “Başkanlık sistemiyle ilgili tartışmaların iç savaşa atıf yapması kabul edilemezdir” sözleriyle değerlendiren Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “Bunlar kandan besleniyorlar” yanıtıyla ‘tehlikeli polemiği’ derinleştirmekle eleştirdi.

‘Akar’ı hedef tahtası haline getirmek, terbiyesizliktir’

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın nikah şahitliğini yapmasının ardından başlayan tartışmalara tepki gösteren Bahçeli, Akar’a yönelik eleştirilerin ‘hiçbir haklı tarafı’ olmadığını söyledi.

Bahçeli şöyle devam etti: “Şehitlere Fatiha okumak aklına bile gelmeyen sanal ortam cengâverlerinin aklına uyulması, teröristlerin değirmenine su taşımak anlamına gelecektir. Görevini oldukça iyi yapan Sayın Akar’ı hedef tahtası haline getirmek, terbiyesizliktir.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar