Netflix Ocak 2023 takvimi

Yeni bir yılla beraber Netflix’e yepyeni yapımlar ekleniyor. Ocak 2023’de Netflix’te yayınlanması planlanan dizi ve filmlere erken bakış attığımız yazımıza hoş geldiniz. Bu, global olarak yılın ilk ayı boyunca piyasaya sürülmesi planlanan Netflix Orijinalleri ve Netflix Orijinal olmayan yapımların listesi olacak. 2023, Netflix için büyük bir yıl olacak! Burada, Ocak 2023’de hangi dizilerin ve filmlerin gelip gideceğini ayırıyoruz. Daha fazlasını görmek için okumaya devam edin!

Şu anda planlanan ertelemeler göz önüne alındığında geniş bir ay eklenmesi bekleyebilir miyiz? Belirsiz. Geçen yıl, çok sayıda lisanslı film, ancak özellikle Netflix orijinallerinden çok sayıda film içeren bir liste film ertelendi. Ocak için planlanan yeni yapımlar hakkında bilgi edindikçe bu yazıyı güncel tutacağız. Netflix yayın platformuna Ocak 2023’de gelecek çok sayıda dizi ve film olacak. Bunların arasında bazılarını uzun zamandır bekliyorsunuz veya bazılarını ise ilk defa duymuş olabilirsiniz.

Bu arada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, bu listenin tamamının Türkiye’de yayına girmeyebileceğidir. Bazı yapımların yerel yayın lisansları başka kuruluşlarda olabilir veya altyazı ve/veya dublajı yetişmeyebilir. Ancak Netflix son aylarda daha fazla global içeriği Türkiye pazarında sunmaya başladı.

Netflix 1 Ocak 2023

Mousa (2021) – Suçlulara ve hükümete karşı savaşmak için güçlü bir robot yapan utangaç bir mühendislik öğrencisi hakkında Mısır bilim kurgu filmi. Kaleidoscope (1. Sezon) Orijinal Netflix – Bölümleri istediğiniz sırayla izlemenizi sağlayan ilk Netflix Orijinal dizisi. Daha önce Jigsaw olarak adlandırılan Eric Garcia’nın dizisi, tüm zamanların en büyük soygununu konu alıyor.

Kimi ni todoke: From Me To You (Multiple Seasons) – Japon anime dizisi. LEGO Friends: Heartlake Stories (Sınırlı Seri) – Çocuklar için animasyon serisi. Monster (Multiple Seasons) – Eski bir hastaya bağlandıktan sonra kargaşa içinde hayat bulan bir beyin cerrahı hakkında klasik anime dizisi. Survivor (Yeni Sezonlar) – Jeff Probst tarafından sunulan realite yarışması dizisi. The Raid 2 (2014) – Gareth Evans’tan Sony Pictures Classic aksiyon gerilim filmi (tartışmasız ilk filmden daha iyi). Iko Uwais, Rama Jakarta’nın haydutlarıyla gizli göreve giderken geri döner. The Way of the Househusband (2. Sezon) Orijinal Netflix – Anime dizisi.

Netflix 4 Ocak 2023

How I Became a Gangster (2023) Orijinal Netflix – Varşova suçlu saflarında yükselmeye çalışan hırslı bir gangster hakkında Polonya suç draması filmi. MADOFF: The Monster of Wall Street (1. Sezon) Orijinal Netflix – Finansçı Bernie Madoff’un düşüşünü konu alan gerçek suç belgeselleri. The Kings of the World (1. Sezon) Orijinal Netflix – Medellín sokaklarında yaşayan ve içlerinden birine miras kalan bir arazi parçasını geri almak için Kolombiya’da tehlikeli bir yolculuğa çıkan beş arkadaşı konu alan Kolombiya drama dizisi. The Lying Life of Adults (1. Sezon) Orijinal Netflix – Elena Ferrante’nin romanından uyarlanan İtalyan drama dizisi. Başrolde Valeria Golino var.

Netflix 5 Ocak 2023

10 Minutes Gone (2019) – Michael Chiklis ve Bruce Willis, kayıp ganimeti kimin çaldığını bulmak için yarışan uzman bir hırsızı konu alan bu aksiyon filminde rol alıyor. Copenhagen Cowboy (1. Sezon) Orijinal Netflix – Nicolas Winding Refn.

Ginny & Georgia (2. Sezon) Orijinal Netflix – “Annenin bir katil olduğu bilgisiyle nasıl yaşıyorsun?” sorusunun sorulduğu drama dizisinin dönüşü.

Mars One (2022) – Brezilyalı LGBTQ drama filmi. Woman of the Dead (1. Sezon) Netflix Original – Avusturya polisiye ve gizem dizisi. Tutkulu bir kadının, kocasının ölümünden sonra intikam almak için ne kadar ileri gideceği ve hepimizin içinde var olan iyi ile kötü arasındaki çekişme hakkında hikaye.

Netflix 6 Ocak 2023

Love Island (2. Sezon) – ABD flört realite dizisi. Mumbai Mafia: Police vs The Underworld (2023) Orijinal Netflix – Francis Longhurst ve Raaghav Dar imzalı, 1990’ların Mumbai’sinde “polislerle karşılaşmanın” yükselişini konu alan İngiliz yapımı belgesel. Pressure Cooker (1. Sezon) Netflix Orijinali – 100.000 $ için rekabet etmek için mutfak becerilerini kullanan on bir şef hakkında yemek pişirme realite dizisi. The Pale Blue Eye (2023) Netflix Orijinal Filmi – Christian Bale, 1800’lerin başında bir askeri öğrencinin korkunç cinayetini araştırmak üzere tutulan bir dedektifin ardından geçen bu gizemli gerilim filminde başrolde.

The Walking Dead (11. Sezon) – AMC’nin amiral gemisi zombi dizisi The Walking Dead’in son sezonu.

Netflix 11 Ocak 2023

Noise (2023) Netflix Original – Bir annenin kayıp kızını aramasını konu alan Meksika sosyal mesele draması.

Netflix 12 Ocak 2023

The Makanai: Cooking for the Maiko House (1. Sezon) Netflix Orijinali – Kyoto’nun geyşa bölgesinde geçen Kiyo’nun hikayesini anlatan 9 bölümden oluşan Japon canlı aksiyon dizisi. Vikings: Valhalla (2. Sezon) Orijinal Netflix – Kattegat’ın trajik düşüşünden kısa bir süre sonra kahramanların hikayelerine devam ettiği tarihi dizinin gelecek sezonu. Kendilerini aniden İskandinavya’da kaçak olarak bulan bu ikili, hırslarını ve cesaretlerini Kattegat fiyortlarının ötesindeki dünyalarda sınamak zorunda kalırlar.

Netflix 13 Ocak 2023

Sky Rojo (3. Sezon) Orijinal Netflix – Alex Pina İspanyol gerilim dizisinin son sezonu.

Netflix 19 Ocak 2023

Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre (1. Sezon) Orijinal Netflix – Mangadan uyarlanan ve 20 hikayeden oluşan anime korku dizisi. That 90s Show (1. Sezon) Orijinal Netflix – That 70s Show’un komedi durum komedisi devam dizisi, orijinal kadronun tamamen büyüdüğünü ve yeni nesil gençlerin Wisconsin’de hayat deneyimlediğini görüyor.

Netflix 20 Ocak 2023

Big Mäck: Gangsters and Gold (2023) Orijinal Netflix – Yanlışlıkla suçlanan Donald Stellwag hakkında Almanya’dan belgesel film. Bling Empire: New York (1. Sezon) Orijinal Netflix – Size zengin Asyalı Amerikalı sosyetenin büyük elmanın içinde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu gösteren yeni bir yan ürün realite dizisi. Represent (1. Sezon) Orijinal Netflix – Jean-Pascal Zadi ve François Uzan tarafından oluşturulan Fransız komedi dizisi. Fransa cumhurbaşkanlığı seçim yarışına giren bir eğitimci hakkında. Shahmaran (Sezon 1) Netflix Orijinal – Türk fantastik draması.

Netflix 24 Ocak 2023

Physical: 100 (1. Sezon) Netflix Original – Kore realite dizisi.

Netflix 25 Ocak 2023

Against The Ropes (1. Sezon) Netflix Orijinal – Meksika drama dizisi. Hapishaneden salıverilen Ángela, lucha libre güreşini seven kızının saygısını gizemli bir karakter olarak yüzüğe girerek yeniden kazanmaya çalışır. The Endless Night (1. Sezon) Orijinal Netflix – Brezilya drama dizisi.

Netflix 26 Ocak 2023

Record of Ragnarok (2. Sezon – 1-10. Bölümler) Netflix Orijinali – Anime aksiyon dizisi.

Netflix 27 Ocak 2023

Kings of Jo’Burg (2. Sezon) Orijinal Netflix – Güney Afrika fantastik suç draması geri dönüyor. Lockwood & Co. (1. Sezon) Orijinal Netflix – Jonathan Stroud’un romanından uyarlanan yeni bir İngiliz fantezi dizisi. İki genç erkek ve yeni gelen, fevkalade psişik yeteneklere sahip bir kız tarafından yönetilen küçük bir girişim, kaderinde tarihin akışını değiştirecek bir gizemi çözmek olan hain bir üçlü. The Snow Girl (1. Sezon) Orijinal Netflix – Bir geçit töreni sırasında kaybolan bir kız ve bir gazete muhabirinin onu korkusuzca bulma arayışı hakkında İspanyolca gizemli dizi. You People (2023) Orijinal Netflix – Toplumsal beklentiler ve nesiller arasındaki farklılıklarla mücadele eden yeni bir çifti konu alan Kenya Barris topluluk komedi filmi. Oyuncular Jonah Hill ve Eddie Murphy.