Kartal 24 Hakkında

Kartal24.com, bağımsız internet haber sitesidir. Kartal 24, Kartal’daki en geniş haber ağıdır. Kartal ve çevre ilçelerden son dakika gelişmeleri Kartal 24’de güncel olarak verilmektedir. Genel olarak her kategoriden haberin yer aldığı Kartal 24’de öne çıkan kategoriler emlak, altyapı ve ulaşım, çevre, asayiş, yerel spor konuları, eğitim ve politika olmaktadır.

Kuruluşu

Kartal 24, 10 Kasım 2012 tarihinde kurulmuştur. Yayınlarını internet gazetesi olarak gerçekleştiren Kartal 24 çok kısa bir süre içinde Kartal çapında bilinen bir yayın organı konumuna erişmiştir.

Google arama sonuçlarında Kartal ile ilgili konularda 1.sırada yer alması ve internet reyting sitesi olan Alexa verilerine göre de Kartal’ın en çok ziyaret edilen internet sitesi konumunda olan Kartal 24 İstanbul çapında da sayılır gazetelerdendir. Aynı zamanda Kartal’ın 1 numaralı haber kaynağı olarak görülen Kartal 24’ün haberleri bir çok yerel basın editörleri tarafından da kaynak olarak kullanılmaktadır. Kartal 24’de yayınlanan haberler kısa sürede viral olarak yayılmaktadır.

Masaüstü ve mobil şekilde uyumlu olan yapısı ile diğer sitelerden rahat okunurluk ve kullanıcı dostu olma özelliği ile ayrılan Kartal 24, okuyucusundan övgüler almıştır. Kartal 24’ün internet sitesi devamlı olarak iç yapım olarak güncellenmektedir.

Misyonu

Toplumun bilgi edinme ve haber alma hakkı, hak olmanın ötesinde bir özgürlüktür. Kartal’a bakarsak, halkın yeterince özgür biçimde habere ulaşamadığını fark ettik. Kartal 24, bu sebeple ortaya çıktı.

İlkeleri

Kartal 24, halkın her kesimine ulaşmayı amaçlamaktadır. Haber almak bir haktır. Belli bir düşünceye sahip insanlara yönelik haberler yaparak farklı düşüncedeki insanların haber alma hakkından mahrum edilemez. Hiçbir parti, kurum ya da kişiye karşı hasmane tutumda yayın yapılamaz. Bunları yapan insanlar, özgürlük ve hoş görünün en büyük düşmanı olurlar ve yaptıklarına sadece kendileri gazetecilik der. Kartal halkının açık toplum haline gelmesi ile bilginin daha özgür olabileceğini aşikardır. Bunun için bilginin önündeki engelleri kaldıran interneti kullanarak, herkesin kolayca ulaşabileceği ve kimseye muhtaç olmayan bir medya yarattık.