Green Hell inceleme

Green Hell, Amazon ormanlarının balta girmemiş derinliklerinde geçen açık dünya, hayatta kalma ve zanaat oyunudur. Oyunda kendinizi tam bir bilinmezliğin ortasında tek başına kalmış olarak buluyorsunuz. 5 Eylül 2019’da yayınlanan oyun, 2022 ve 2023 yıllarında gelen bazı güncellemelerle biraz daha geliştirildi ve oyunun arkasındaki stüdyo Creepy Jar tarafından hala geliştirilmeye ve desteklenmeye devam ediyor. Biz de bu nedenle 2019’da yayınladığımız bu incelemeyi 2024 yılında kapsamlı olarak güncelledik. Green Hell’in nasıl bir oyun olduğunu öğrenmek için bize katılın.

Green Hell inceleme

Amazon ormanları çok tehlikeli canlılarla ve kayıp bir kabilenin saldırgan üyeleriyle dolu. Amazon’un derinliklerinde hayatta kalabilmek için çok çabalamanız gerekecek. Ormanda tek başınasınız. Tek hedefiniz hayatta kalabilmek değil, kaybolan sevgilinizi veya iş arkadaşınızı, bu size kalmış, Bayan Mia’yı kurtarmakla da yükümlüsünüz. Sevgili Mia’yı bulup kurmanız gerekiyor. Hayatta kalabilmek için ağaçlardan meyve toplamalısınız, tuzaklar kurup hayvanları yakalamalısınız ve böylece karnınızı doyurabilirsiniz. Nehirden su içerek susuzluğu giderebilirsiniz.

Amazon ormanlarının tehlikeleri her an karşınıza çıkabiliyor. Çeşitli böceklerin saldırısına uğrayabilirsiniz veya basitçe bir dala takılıp düşerek yaralanabilirsiniz. Tüm bunlara karşı şifalı bitkilerden ilaçlar yapmanız gerekecek. Ormanın en tehlikeli varlıkları olan yırtıcı hayvanlar, yılanlar ve kayıp kabilenin üyelerine karşı hazırlıklı olmalısınız.

Green Hell 1

İyi bir hayatta kalma oyunu olarak, Green Hell’de de nesnelerin yaratılması ve hammadde arayışı, oyun süresince ana görevlerinizden biridir. Aletlerin yapımı, bizi nesneleri oluşturmak için gerekli tüm malzemeleri yerleştirmemiz gereken bir taşa götüren bir defterden yapılan seçimle yapılır. Yapılar, defterde belirlediğimiz arazide parça parça oluşturulur. Avlanmak, savaşmak ve kendimizi savunmak söz konusu olduğunda, Amazon ormanlarındaki yolculuğumuz sırasında yaratabileceğimiz arkaik silahları kullanacağız.

Bu tam olarak kısa olmayan bir oyundur, çünkü o ormanlarda kolayca kaybolabiliriz ve ayrıca nesneler inşa etmek için hammadde aramak, oyun saatlerini gerçek hayat kadar uzatabilir. Green Hell, zorlu bir maksimum hayatta kalma oyunudur ve zorluğu yeni başlayanlar için çok yüksektir. Bu yüzden bunun her tür oyuncu için yaratılmış bir oyun olmadığını bilmelisiniz. Ancak, hayatta kalma dünyasına büyük kapıdan girmek istiyorsanız veya bu modun sıkı bir hayranıysanız, zorluğu sizi gerçek hayatta kalanlar gibi hissettireceği için bu oyun tam size göre olabilir.

Green Hell 2

Green Hell güncellemeleri

2023 yılında oyuna gelen bazı güncellemeler arasında yeni hayvanlar, geliştirilmiş dövüş, daha iyi depolama ve ulaşım seçenekleri ve daha fazlası yer alıyor. Oyuna 2022 yılında gelen bina inşa güncellemesinin ardından 2023 yılında gelen daha fazla güncelleme ve oyunun desteklenmesi, oyunun hayranları için sevindirici.

Oyuncuların üslerini güçlendirmesi için koruyucu çitler ve diğer mekanikleri hazırlamasını sağlayan güncellemenin ardından 2024 yılı başında gelen güncelleme ile artık oyuncular geliştirilmiş düşman yapay zekası, yeni düşman saldırıları, tamamen yeni oyun mekaniği ve gıpta ile bakılan yeni bir ödül silahının yanı sıra kaotik bir savaş güncellemesine sahipler.

Green Hell 3

Green Hell oynanış

Green Hell‘in başında deniz kenarında bir dağ yamacına tırmanıyorsunuz. Yamacın aşağısında Mia adında bir kadın var. Devamlı olarak Mia adındaki kadınla telsiz vasıtasıyla sohbet ediyorsunuz. Daha sonra ormanın derinliklerine dalıp kamp yeri arıyorsunuz. Karşınıza timsah yavruları çıkacak, zararsızlar. Etrafta çok güzel papağanlar göreceksiniz. Orman gerçek bir doğa şenliği. Doğa ve yeşili sevenler için bu oyunun atmosferi inanılmaz etkileyici. Kamp yerini bulduktan sonra, oyuna başladığınızda gördüğünüz kadın da (Mia) kamp yerine gelecek. Ardından bir kamp ateşi yakacaksınız.

Green Hell 4

Green Hell ateş yakmak

Green Hell oyununda kamp ateşi yakmak için, not defterinizde ateşi seçip bir yere yerleştirmeniz gerek. Ardından pala vasıtasıyla etrafta dal parçaları kesip toplamanız gerek. Topladığınız dal parçalarını ateşe yerleştirin. Daha sonra craft kısmından ateş yakma aracı oluşturun. Bunun için craft kısmına iki tane dal koymanız yeterlidir. Ardından ateş yakmada kullanmak için kuru bir şeyler bulmanız gerekiyor. Etrafta kısmen kuru görünen palmiyeler olacak. Onu parçalayıp kuru yaprakları sırf çantanıza koyun. Ardından kamp ateşine gelip ateş yakma aracını kullanın. İçine kuru yaprakları ekleyin. Ve ateş hazır, onu kamp ateşine atın. Böylece kamp ateşiniz hazır!

Green Hell 5

Ateş yaktıktan sonra Mia da sizin yanınıza gelecek ve beraber kamp ateşi etrafında ısınacaksınız. Bu sırada sıcak bir sohbet geliştireceksiniz. Ertesi sabah Mia ortadan kayboluyor. Bıraktığı notlara bakılırsa köye gitmiş. Size de güzel bir akıllı saati hediye olarak bırakıyor. Bu saatin hem de güneş enerjili pili var. Bu saat ile bir pusulanız, açlık, susuzluk ve sağlık monitörü gibi özellikleri var.

Green Hell 6

Green Hell bandaj yapmak

Bandaj yapmaya ihtiyacınız olacak. Çünkü sizi kuzeye gitmeye yönlendirecek bir not alacaksınız. Kuzeye giden ipe tırmanırken düşüp kolunuzu inciteceksiniz. Bunun sonucunda eğitim senaryosu size bandaj yapmayı öğretecek. Bandaj yapmak için sarı çiçeklerin olduğu ufak bir bitkiyi parçalamanız gerekecek. Yanlış hatırlamıyorsam, manolya bitkisiydi. Her neyse, ardından topladığınız bu bitkiyi craft içine atıp bandaj yapabilirsiniz. Hazırladığınız bandajı, yaralı olan kolunuza yerleştirmeniz gerekecek. Bunun için C’ye tıklayıp Inspect’i (Muayene) seçmeniz ve yaralı kısma uygulamanız gerekiyor. Böylece kolunuza bandaj sarılacak ve iyileşeceksiniz.

Green Hell balta yapmak

Green Hell’de taş balta yapmak için 1 adet küçük taş ve 1 adet dal almanız gerekiyor. Bunları craft ettiğiniz vakit elinize taş balta geçecek. Bu balta ile ağaçları kesebilirsiniz.