Green Hell inceleme

Green Hell Amazon ormanlarının balta girmemiş derinliklerinde geçen açık dünya, hayatta kalma ve crafting oyunudur. Oyunda kendinizi tam bir bilinmezliğin ortasında tek başına kalmış olarak buluyorsunuz.

Oyunda şimdilik yalnızca Survival mod oynanabilir durumda. Survival modu, kısa bir senaryo ile başlıyor. Bu senaryo, gelecekte oyuna eklenecek olan Story modunun da başlangıcı olacak. Survival modda yer alan bu başlangıç bölümü, aslında bir eğitim bölümü olarak konmuş. Eğitim bölümünü dilerseniz aşağıdaki oyun içinden aldığımız videodan izleyebilirsiniz.

Green Hell İnceleme

Green Hell‘in başında deniz kenarında bir dağ yamacına tırmanıyorsunuz. Yamacın aşağısında bir kadın var. Devamlı olarak o kadınla telsiz vasıtasıyla sohbet ediyorsunuz. Daha sonra ormanın derinliklerine dalıp kamp yeri arıyorsunuz. Karşınıza timsah yavruları çıkacak, zararsızlar. Etrafta çok güzel papağanlar göreceksiniz. Orman gerçek bir doğa şenliği. Doğa ve yeşili sevenler için bu oyunun atmosferi inanılmaz etkileyici.

Kamp yerini bulduktan sonra, oyuna başladığınızda gördüğünüz kadın da (Mia) kamp yerine gelecek. Ardından bir kamp ateşi yakacaksınız.

green-hell-inceleme-1

Green Hell ateş yakmak

Green Hell oyununda kamp ateşi yakmak için, not defterinizde ateşi seçip bir yere yerleştirmeniz gerek. Ardından pala vasıtasıyla etrafta dal parçaları kesip toplamanız gerek. Topladığınız dal parçalarını ateşe yerleştirin. Daha sonra craft kısmından ateş yakma aracı oluşturun. Bunun için craft kısmına iki tane dal koymanız yeterlidir. Ardından ateş yakmada kullanmak için kuru bir şeyler bulmanız gerekiyor. Etrafta kısmen kuru görünen palmiyeler olacak. Onu parçalayıp kuru yaprakları sırf çantanıza koyun. Ardından kamp ateşine gelip ateş yakma aracını kullanın. İçine kuru yaprakları ekleyin. Ve ateş hazır, onu kamp ateşine atın. Böylece kamp ateşiniz hazır!

Ateş yaktıktan sonra hanım efendi de sizin yanınıza gelecek ve beraber kamp ateşi etrafında ısınacaksınız. Bu sırada sıcak bir sohbet geliştireceksiniz. Ertesi sabah bu kadın ortadan kayboluyor. Bıraktığı notlara bakılırsa köye gitmiş. Size de güzel bir akıllı saati hediye olarak bırakıyor. Bu saatin hem de güneş enerjili pili var. Bu saat ile bir pusulanız, açlık, susuzluk ve sağlık monitörü gibi özellikleri var.

green-hell-inceleme-2

Green Hell bandaj yapmak

Bandaj yapmaya ihtiyacınız olacak. Çünkü sizi kuzeye gitmeye yönlendirecek bir not alacaksınız. Kuzeye giden ipe tırmanırken düşüp kolunuzu inciteceksiniz. Bunun sonucunda eğitim senaryosu size bandaj yapmayı öğretecek. Bandaj yapmak için sarı çiçeklerin olduğu ufak bir bitkiyi parçalamanız gerekecek. Yanlış hatırlamıyorsam, manolya bitkisiydi. Her neyse, ardından topladığınız bu bitkiyi craft içine atıp bandaj yapabilirsiniz.

Hazırladığınız bandajı, yaralı olan kolunuza yerleştirmeniz gerekecek. Bunun için C’ye tıklayıp Inspect’i (Muayene) seçmeniz ve yaralı kısma uygulamanız gerekiyor. Böylece kolunuza bandaj sarılacak ve iyileşeceksiniz.

green-hell-inceleme-3

Green Hell Amazon ormanlarında hayatta kalma

Amazon ormanları çok tehlikeli canlılarla ve kayıp bir kabilenin saldırgan üyeleriyle dolu. Amazon’un derinliklerinde hayatta kalabilmek için çok çabalamanız gerekecek. Ormanda tek başınasınız. Tek hedefiniz hayatta kalabilmek değil, kaybolan sevgilinizi veya iş arkadaşınızı, bu size kalmış, Bayan Mia’yı kurtarmakla da yükümlüsünüz. Sevgili Mia’yı bulup kurmanız gerekiyor.

Hayatta kalabilmek için ağaçlardan meyve toplamalısınız, tuzaklar kurup hayvanları yakalamalısınız ve böylece karınınızı doyurabilirsiniz. Nehirden su içerek susuzluğu giderebilirsiniz. Amazon ormanlarının tehlikeleri her an karşınıza çıkabiliyor. Çeşitli böceklerin saldırısına uğrayabilirsiniz veya basitçe bir dala takılıp düşerek yaralanabilirsiniz. Tüm bunlara karşı şifalı bitkilerden ilaçlar yapmanız gerekecek. Ormanın en tehlikeli varlıkları olan yırtıcı hayvanlar, yılanlar ve kayıp kabilenin üyelerine karşı hazırlıklı olmalısınız.

green-hell-inceleme-4

Green Hell balta yapmak

Green Hell’de taş balta yapmak için 1 adet küçük taş ve 1 adet dal almanız gerekiyor. Bunları craft ettiğiniz vakit elinize taş balta geçecek. Bu balta ile ağaçları kesebilirsiniz.