Turmoil inceleme

Psikolojik deneyler, insanların belirlenmemiş bir ödül için bellirlenmiş olanlardan daha fazla çalışacaklarını göstermektedir. Başka bir deyişle, yalnızca zaman zaman güzellikler elde ederseniz çalışmak için daha fazla motive olursunuz. Bu içgörü, bilgisayar oyunu tasarımının bütününün temelini oluşturuyor, ancak bazı şeylere diğerlerinden daha fazla uyuyor. Kesinlikle bu görüş Turmoil hakkında çok şey anlatıyor.

Sen bir maden araştırmacısın, toprağı sıvı altın için tarıyorsun. İlk olarak, üç AI kontrollü yatırımcıya karşı açık artırmada bir arsa satın almalısınız. O zaman sondaj zamanı gelir: bir kuyu bulmak için bir madenci gönder, dünyaya sondaj yap ve petrolünü piyasaya taşımak için vagonlar al. Sonra gelsin dolarlar. Bu kadar basit!

Turmoil inceleme

Tabii ki öyle değil. Madenciler tamamen doğru sonuç vermiyor ve dünya kolayca sırlarını çözmenize izin vermiyor. Modeli parmağınızla aşağı doğru yönlendirirken, her zaman bir belirsizlik unsuru olacak. Altında aradığınız maden olabilir, ama ne kadar uzakta olduğunu bilmiyorsunuz. Biraz solda veya biraz sağda olabilir. Yanlış yerleştirilen her boru hem zaman hem de paraya mal olur ve ikisinden de sınırlı miktara sahipsiniz. İyi bir başlangıç, tüm kazıdaki ilerlemenizi etkileyebilir.

Bundan fazlası var. Çıkardığınız herhangi bir şeyi satmak için iki pazar seçeneğiniz var, ancak fiyatlar sürekli dalgalanıyor. Bazen o kadar düşük olurlar ki petrolünüzü depolamak daha iyidir, ancak depolama maliyeti yüksek ve depo hızlı dolar. Ve petrolü kuyularınızdan çekmeye devam etmezseniz, sadece kıymetli ham petrolü kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda dökülme parasıyla da vurulacaksınız. Fiyatların nereye ve ne zaman gideceğini yalnızca RNG biliyor. Demek, sadece hesaplamalarını tahminde bulunmakla kalmıyorsun, aynı zamanda gerçek zamanlı becerilerin de önemli bir yeri var.

turmoil-inceleme-2

Saçma bir şekilde bağımlılık yapıyor. Yanlış gidebilen tüm küçük şeyler – kötü pazarlar, dökülme, kaçırılmış rezervler – bir sonraki girişiminiz için size eğitici olacaktır. Bir dahaki sefere, daha iyisini yapacaksınız. Dökülmeleri önlemek için arabaları zamanında alıp, kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için piyasaları izleyebilirsiniz. Tabii ki, yapamazsınız. Parmaklarınız kıpırdadığında, yağ birikintileri seyrederken etrafta bozulmaya başlayacak ve kaya dolusu oranlarda satılık araba yüklerini unutmadan iteceksiniz.

turmoil-inceleme-3

Turmoil nasıl oynanır?

Yükseltmeleri yapın ve başınızı derde sokun. Her kazı arasında işlemlerinizi geliştirmek için harcayabilirsiniz. Daha hızlı çıkarma için daha geniş borular gibi şeyler kullanabilirsiniz. Satış için daha hızlı hareketler için güçlü atlar gerekir, zayıf zamanlar için daha büyük depolama tankları gerekir. Rastgele dünyayı kazıp bulmak için yeterince şanslı olduğunuz elmasları ortaya çıkarmak için mol işe almak gibi saçma şeyler bile var. Bu teknoloji pahalıdır. Öyle ki, yatırım yapmadan önce maliyetin kazanmaya değip değmeyeceğini düşünmeniz gerekir. Bütün bunların cazibesiyle oyun, balık oltası gibi oyuncuları birbirine bağlayabilir.

turmoil-inceleme-4

Hepsinden daha açık olanı ise, oyundaki AI modellemesidir. Yalnızca arazi ihalelerinde ve daha sonra da hisse senedi opsiyonlarında, bu dijital arz ile doğrudan rekabet ediyorsunuz. Bir kazıdan sonra, kazancınızı alırsınız ve sihir gibi, onlar da onların olur. Bu rutinlerin neyi oluşturduğu hakkında hiçbir fikrim yok, ancak çok düşük. Oyunu bir kere indirdikten sonra, en yakın rakibinizin iki katı gelir elde etmek zor değildir. Nakit biriktikçe, ilgi azalmaya başlar. Ek zorluk için uzman bir zorluk seviyesi var ama normal seviyeye gelene kadar elde edemezsin.