Epic Games ile Steam hesabı nasıl bağlanır?

Epic Games hesabınızı Steam hesabınıza bağlamak, arkadaş senkronizasyonu, çapraz oyun, başarıları senkronize etme veya Steam cüzdanı ile oyunlar için ödeme yapma gibi özellikleri kullanabilme avantajlarına sahiptir. Temel eğitimlerimize dahil ettiğimiz bu gönderide göreceğiniz gibi, bunu yapmak çok basit.

Küresel oyun dağıtım platformlarından (Steam, GOG, Humble Bundle, Epic…) gelenlere Blizzard’ın Battle.net, Ubisoft Connect PC (eski adıyla Uplay) veya EA uygulaması (eski adıyla Origin) gibi diğer yayıncı şirketlerinden kendinizinkini eklemeniz gerekeceğinden, elbette oyun başlatıcılarla dolu bir bilgisayarınız var. Ne yazık ki, hepsi genel dağıtım hizmetleriyle çalışmıyor ve kullanıcılar her birinin başlatıcılarını kurmak zorunda kalıyor.

Steam, iyi alternatifler olmasına rağmen sektördeki en büyük referanstır ve diğer her şeyin odaklanması gereken yer burasıdır, ancak burada kullanıcıların değil, her bir yayıncı şirketin çıkarlarının ağırlık bastığını biliyorsunuz. Epic Games, bir süredir kendi ve üçüncü taraf oyunlarını üretmenin yanı sıra, video oyunu geliştiricilerine dijital mağazada elde ettikleri gelirin %100’ünü ödeyeceği ‘First Run’ gibi son yeniliklerle dağıtımda iyi bir yer edindi.

Epic Games hesabınızı Steam hesabınıza nasıl bağlayabilirsiniz?

Epic’in PC oyun gelirinde en büyük ikinci dijital mağaza olması muhtemeldir ve her ikisini de kullanırsanız, hesapları bağlamanın faydaları vardır. Steam arkadaş listenizden birini Epic Games’te oyun oynamaya davet edebilir (Epic Games hesabı olmasa bile) veya Steam Cüzdan bakiyenizi kullanarak Epic Games’ten oyun satın alabilirsiniz. Oyun çapraz ilerlemeyi destekliyorsa, her iki oyunda da oyun ilerlemesini takip edebilirsiniz, bu özellikle ikisinde de sorunlar olduğunda kullanışlıdır.

İlgileniyorsanız, her iki hesabın da bir dakika içinde aşağıdaki gibi bağlanabileceğini bilmelisiniz:

  1. Tarayıcında Epic Games web portalına git.
  2. Epic hesabınla giriş yap (sağ üst köşede).
  3. Kullanıcı adınızı > Hesap’ı tıklayın.
  4. Sol taraftaki panelde, Uygulamalar ve Hesaplar’a gidin. Orada bağlayabileceklerinizi göreceksiniz.
  5. Steam bölümündeki ‘bağlan’a tıklayın ve hesabı bağlayın.
epic steam baglanti

Hesabınız ve şifrenizle Steam’e giriş yaptığınızda Epic hesabınızı zaten bağlamış olacaksınız. Yukarıdaki adımları izleyerek işlemi istediğin zaman tersine çevirebilir veya Epic Games hesabını diğer hizmetlere (Xbox, Twitch, Nintendo, PlayStation…) bağlayabilirsin.