Cem TV frekansı değişti, işte yeni frekans

Alevilikle ilgili yayınlara yer veren Cem TV’nin frekansı değişti. Cem TV’nin Türksat 4A yeni frekansı belli oldu. Aleviler ile ilgili yayın yapan uydu kanalı Cem TV’yi izlemek için Türksat 4A uydusunu kullanabilirsiniz. Cem TV’nin yeni uydu frekansı belli oldu.

Cem TV yeni yayın dönemine iddialı programlarla giriyor. Cem TV daha kaliteli yayın için uyduda yeni frekansına taşındı. Cem TV yayını neden kesik? Cem TV alttaki frekanstan izlenebilir. Aynı zamanda Cem Radyo da bu frekansta yayın yapıyor. Alevi Bektaşi yayın çizgisine sahip televizyon kanalı Cem TV’yi izleyerek türküler ve cemleri takip edebilirsiniz, en yeni tartışma ve sohbet programları ile haber bültenlerini izleyebilirsiniz.

Cem TV frekansı

Cem TV’yi izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Cem televizyonunu Türksat 4A uydusundan izleyebilmek için alttaki frekans bilgilerini kullanmanız gerekmektedir.

  • Frekans: 12729
  • Polarizasyon: V – Dikey
  • SR: 30000
  • Fec: 2/3

Ayrıca Cem TV’yi alttaki TV platformları üzerinden de izleyebilirsiniz:

  • Digiturk: 208. Kanal
  • D-Smart: 242. Kanal
  • Tivibu: Yok
  • Türkcell TV Plus: 43. kanal
  • Teledünya / Türksat Kablo TV: Yok

Cem TV uydu alıcıya nasıl eklenir?

Cem TV, Alevilik mezhebinin ve alevi kültürünün en önemli yayın kuruluşlarından biri olan bir televizyon kanalıdır. Cem TV’yi HD veya HD olmayan her türlü televizyondan uydu alıcısı vasıtasıyla izleyebilirsiniz. Kurulum için yukarıdaki frekansları kullanarak kanalı uydu alıcınıza eklemeniz gerekiyor.

Bunun için uydu alıcınızın kumandasında menüye gelin, menüden TV ekleme kısmını bularak frekans ekleme seçeneğini bulun. Frekans ekleme kısmından frekans değerini yukarıda yazılı olan 12729 numaralı frekans değerini girin. Bunun için kumandanızdaki rakamları kullanabilirsiniz. Ardından dikey, yatay, vertical veya horizontal seçeneklerini göreceksiniz.

Ardından dikey veya vertical olan seçeneği seçin. Daha sonra sembol değerini soracaktır. 30000 sembol oranını girerek aramayı başlatabilirsiniz. Aramayı başlatmak için genelde kumandanızdaki OK tuşu yeterlidir. Ancak bazı kumandalarda renkli tuşları kullanmanız gerekebilir.

Cem TV kapandı mı?

Cem TV’nin yayınları, Türksat AŞ tarafından kanalın mali yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle durduruldu. Cem TV’nin Türksat’a uydu frekansı kaynaklı borçlarını ödemediği bildirildi. CEM TV’den yapılan açıklamada, Cem TV’nin yayınlarına devam edebilmesi için çalışma yapıldığı bildirildi.