Silver Chains inceleme

Perili bir ev ve perili bir geçmiş hakkında bağımsız bir korku oyunu olan Silver Chains, korkutucu bir müziğe sahip. Yürüme bazlı bir oyun olarak bir sonraki hikayeye ilerleyen tetikleyiciyi yakalamak ve zaman zaman ölümsüz bir düşmandan kaçmakla ilgili bir oyundur. Ses, gece geç saatlerde kulaklığınıza basıldığında, kabuslarınıza girebilecek türden bir oyundur.

Terk edilmiş bir evin dışında şaşkın ve kafası karışmış Peter adında genç bir adam olarak oynuyorsunuz. Birçok karartmanın ilkinden sonra, oyuncular kendilerini tozlu mobilyalar ve döşeme tahtalarıyla dolu bir odada bulurlar, kaçış yolunu bulmak için etrafta dolaşırlar ve yakında aynaya yazılan ve daha sonra önemli olabilecek bir mesaj keşfederler.

Silver Chains inceleme

Silver Chains, “oyuncak bebek korku” alt türüne gidebilir. Bir dolaba açıklanamayan tellerde asılı ürpertici bebek parçalarından bir kukla ortaya çıkıyor, ancak bunların bazıları gerçek çocuklar için gerçek bir benzerlik oluşturabilir. Bu çatışmayı daha fazla tanımlamak hikayenin biraz fazla bir kısmını ortaya çıkaracaktır. Burada korkunç bir lanet var. Hikayede bir anne, dadı ve talihsiz çocuklar bulunuyor.

Silver Chains’deki terk edilmiş evin gerçekten içinde yapılacak çok fazla bir şey yok. Duvarlara ve çerçeveli fotoğraflara asılı resimler bile görünür bir bağlam veya anlatı desteği sunmaz, neredeyse her biri dağınık belirsizdir. Bu garip görünüyor, çünkü statik görüntüler bir korku oyunu veya yürüme simülasyonu açısından çevresine bir tür karakter veya hikaye anlayışı enjekte etmesinin en ucuz yollarından biri. Bunun yerine, malikâne ortamı oldukça büyüktür, ancak çoğunlukla aynıdır, ancak odaların çoğunda bürolar, sandalyeler, masalar, yansıtıcı olmayan aynalar, yataklar, sandıklar ve dolapların varlıkları tekrarlanır. Etkileşime girebileceğiniz birkaç nokta, 1900 yılında burada olanların hikayesini yavaşça çözen açıklayıcı notlar olma eğilimindedir.

silver-chains-inceleme-2

Silver Chains oynanış

Belirli bir anda olmanız gereken doğru yeri aramanın yanı sıra, hiçbiri özellikle unutulmaz olmayan küçük bir avuç bulmaca var. Büyülü bir monokl keşfettikten sonra, bir sonraki etkin noktayı bulmak için aktive edebileceksiniz, bu da hikayeyi ilerletmek için oyunun birincil aracı olan işlevsel bir karar. Bunun yanı sıra, bir dizi başka korku oyunu mekaniği ortaya çıkıyor. Açılmayan kapılar, etkileşime giremeyen, ancak daha sonra açıklanamayan nedenlerle açılabilen kapılar, bir güç alanı gibi navigasyon ve oyuncunun bir sonraki önemli senaryoya hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlayan kullanışlı aralıklar.

silver-chains-inceleme-3

Korku oyunları, hikaye, ürpertici ortam ve yaratıcılık gibi birkaç temelde yaşar ve ölür. Silver Chains tüm bu açılardan iyi gibi. Özenli oyuncular üç veya dört saat içinde bu oyunu kolayca tamamlayabilirler. Yeni bir korku oyunu arayanlar için Silver Chains’de birkaç ürkütücü saat var.