Fransız Öpücüğü nedir ve nasıl yapılır?

Fransız öpüşmesi tartışmalı ritüelin en samimi parçasıdır: Gözden göze, kalpten kalbe, vücudun milyonlarca hassas sinir ucu ile dolu bir kısmı ile birbirine dokunuyorsunuz. Zihin ve kalp için de bir afrodizyaktır. Doğru yapmak, her şeyi çözer. Fransız öpücüğü sonucunda elbette seks yapmak zorunlu değildir; iyi bir deneme, tek başına heyecan verici, yoğun romantik bir deneyim olabilir. İşte daha iyi Fransız öpücüğü için birkaç ipucu.

1. Öpüşmek için Doğru Zamanı Bulun

İlk öpücük için en iyi zaman yalnızken, konuşmada bir duraklama olduğu ve ikinizin de birbirinizin gözlerine baktığınız zamandır. Kalabalıktan uzaklaşarak kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yere gitmeniz bu anı yaşamanıza yardımcı olur. Eşinize yakın durun veya oturun, göz teması kurun ve konuşmanın doğal bir kırılma noktasına gelmesine izin verin. İkinizin de anın ne zaman doğru olduğunu bileceksiniz.

2. Nefesini Takıntı Etme

Nefesinizin öpüşen eşinizinkinden daha taze olması gerekmez. (Örneğin, ikiniz birlikte yemek yediyseniz ve eşit derecede sarımsaklı yemekler yediyseniz, hiç sorun olmaz.) Yanınıza biraz nane şekeri veya biraz sakız alın, ancak takıntılı olarak çok kullanmayın. Bu gerekli değildir ve sizi aşırı istekli gösterecektir.

fransiz-opucugu-nedir-1

3. Dudaklarınızla Başlayın

Fransız öpücüğü hakkında düşündüğünüzde akla ilk gelen şey muhtemelen sizin dilinizdir, ancak bu hemen devreye girmemelidir. Rahatlatmalı ve partnerinizin sinyallerini takip etmelisiniz. Sadece dudakların yüzeyini hafifçe öperek başlayın (üst dudak, alt dudak veya her ikisi).

4. Dilini Şovun Yıldızı Yapma

Hiç dilsiz bir öpücük gayet iyi. Bir sonraki seviyeye geçmeye hazır olduğunuzda, ağzınızı biraz daha geniş açın ve dilinize eşinizinkine hafifçe dokunun. Dillerinizin uçlarının birlikte “oyun oynamasına” izin verin. Yine de bundan daha fazlasını yapmayın. Yaygın bir çaylak hatası, tüm dilinizi birinin boğazına yapıştırmaya çalışmaktır. En azından garip bir an yaratacaksınız; en kötüsü, partnerinizin yıllarca anlattığı utanç verici bir hikaye olacaksınız. Dile gelince, biraz uzun bir yol kat eder ve çok tahrik edici olabilir.

5. Ellerinizi Akıllıca Kullanın

Ellerinizi yerleştirmek için en iyi noktalar eşinizin boynu, çenesi veya belinde veya eşinizin kafasının arkasındadır. Ekstra romantik olmak istiyorsanız, eşinizin yüzünü yumuşak bir şekilde kaplayın. Öpüşürken ellerinizi kullanmak, işleri çok daha romantik, şehvetli ve hassas hale getirmeye yardımcı olur. Onları asla yanınızda bırakmayın; bu sadece garip ve eşinizin sadece dilinizden daha fazlasını hissettirme fırsatını kaçırıyorsunuz.

6. Nefes almayı unutma

Uzaklaşmak ve eşinizin gözlerine bakmak için düzenli molalar verin. Size nefesinizi yakalama, bir gülümseme paylaşma ve anın tadını çıkarma şansı verecektir. Aynı zamanda işleri yavaşlatmaya yardımcı olacak ve daha iyi bir sevgilinin kanıtlayacağı gibi daha yavaş daha seksi olacaktır.

fransiz-opucugu-nedir-2

7. Karıştır

Dudaklarınızı veya dilinizi birkaç saniyeden fazla aynı yerde bırakmayın. İlk öpücüğün ilk heyecanı heyecan vericidir, ancak tarzınızı biraz değiştirmezseniz olay çok hızlı bir şekilde sıkıcı olabilir. Dilinizi, partnerinizin ağzındaki tüm yumuşak, duyumsal yerleri yavaşça keşfetmek için kullanın, ancak unutmayın: Aşırı zorlanma ve ağzınızı çok geniş açmayın.

8. Şüphe içindeyken partnerinizi takip edin

Harika bir öpücüğü paylaşmak için öpüşme konusunda uzman olmanıza gerek yok. Ne yapacağınızdan emin değilseniz, akışa devam edin ve eşinizin devralmasına izin verin. Siz ikiniz birbirinizi sevdiğiniz ve anın büyüsüne yoğunlaştığınız sürece, harika olacak.

9. Gülmek uygun

Gerginliği hafifletmek veya gerginliğinizin bir kısmını gizlemek için gülmeye veya küçük bir şaka yapmak cazip gelebilir. Eşiniz muhtemelen sizin kadar gergin ve bu gerginliği hafifletecek. Tamamen fiziksel bir seviyede, öpüşmek oldukça komiktir ve bazen, onu hoş görmek en iyisidir.

10. Ne Zaman Bitireceğini Bil

Bu kişiyi ilk kez öpüyorsanız, olayı kısa tutun. Bunu doğru yaparsanız, öpmek için çok daha fazla şans olacaktır. Bir dahaki sefere eşinizin dudaklarınızı kilitlemek için istekli olmasını sağlamalısınız.