Police Simulator: Patrol Officers inceleme

Alman simülasyon odaklı oyun devi Astragon Entertainment tarafından yayınlanan ve Aesir Interactive tarafından geliştirilen Police Simulator: Patrol Officers, ismindeki gibi bir devriye polisi olarak oynadığınız bir simülasyon oyunu sunuyor.

Daha önceki oyun incelemelerimi takip edenler simülasyon oyunlarına ne kadar düşkün olduğumu bilir ve böyle bir tema için açıkcası beklentilerim düşüktü. Şaşırtıcı bir şekilde, durum beklediğimin ötesindeydi. Hadi şimdi Police Simulator: Patrol Officers oyun incelemesine geçelim.

Police Simulator: Patrol Officers inceleme

Önceden ayarlanmış birkaç polisten birini seçiyorsunuz ve vardiyanızı seçmekle görevlendiriliyorsunuz. İlk başta seçenekleriniz az. Polisinizi bir bölgeye yerleştiriyorsunuz ve sonra vardiyanıza başlıyorsunuz. Her vardiya, siz işinize devam ettikçe azalan standart bir iş günü sürer. İlk başta, özellikle sınırlısınız ve trafik ihlallerini tespit etmek için yürüyerek dolaşmanız gerekiyor.

police-simulator-patrol-officers-inceleme-2

Her vardiya için, belirli bir görev size gün için daha fazla puan kazandıracaktır. Amacınız, puan miktarınızı düşüren hatalar yapmadan bu puanları olabildiğince yükseğe çıkarmaktır. Örneğin, ilk vardiya park cezası yazdığım için bana bonus puanlar verdi. Bunları, süresi dolmuş ruhsatlar, süresi dolmuş park sayaçları (aslında bu tamamen ayrı bir iş olsa da), park edilmeyen bölgelere park etme veya yangın musluklarını engelleme için yazabilirsiniz. Evet, hız sınırını bir kilometre bile aşmış kişiler için ceza yazabilirsiniz.

Police Simulator: Patrol Officers oynanış

Klasik sim tarzında, hatalar için cezalandırılırsınız. Örneğin, bir arabayı yapmadığı bir şey için biletlerseniz, bazı puanlar kaybedersiniz. Bu nedenle, işinizi kitabına göre yapmanız gerekiyor. Yine de Police Simulator: Patrol Officers’da ceza yazmaktan daha fazlası var. Arabaları çektirmek ettirmek için çekici çağırabilirsiniz, bu da garantiliyse size puan verir (bu arabaları her zaman yangın musluklarının önünden çekmek isteyeceksiniz.) Ayrıca dünyadaki her bir NPC’yi durdurabilir ve gözaltına alabilirsiniz.

police-simulator-patrol-officers-inceleme-3

Yeni puanlar kazandıkça rütbe atlayacak ve devriye gezebileceğiniz yeni alanların ve yeni özelliklerin kilidini açacaksınız. Erkenden, gerçek bir silah gibi çalışmayan bir radar silahının kilidini açacaksınız. Bir arabanın hız sınırını aştığını tespit etmek, görünür durumdaysa otomatik olarak plakasının fotoğrafını çeker. Daha sonra, etrafta dolaşabileceğiniz bir devriye arabasının kilidini açacaksınız, ancak yalnızca bir bölgedeki tüm alanların kilidini açtığınızda olur.

Police Simulator: Patrol Officers grafik ve kalite

Ancak vardiya sırasında bir kaza ya da başka bir şey yaşarsanız, o vardiyayı baştan başlatmanız gerekir. Keşke otomatik kaydetme veya kontrol noktaları olsaydı. Ayrıca, gün bitmeden sakatlanırsanız, tüm vardiya kaybedilir, bu da can sıkıcı bir durumdur. Bir keresinde bir vardiyayı bitirdim ve istasyona geri dönerken karşıdan karşıya geçmeden önce iki tarafa da bakmadım. Bir araba çarptı ve onu tekrar başlatmak zorunda kaldım.

police-simulator-patrol-officers-inceleme-4

Police Simulator: Patrol Officers formatı göz önüne alındığında oldukça iyi görünüyor ve oynanıyor. Dokular yüksek çözünürlüklüdür ve modeller benzer oyunlarda olduğu kadar hantal değildir. Çoğu şey iyi çalışıyor. 1440p’de orta seviye bir kartta da deneyerek sürekli olarak 50-60 fps civarında gezinebildim, bu nedenle performans gerçekten sağlam. Bu oyunun hedef kitlesinin bir parçasıysanız, dürüstçe söyleyebilirim ki, evet, buna değer. Mükemmel oynanabilir ve meraklıların keyif alacağını düşündüğüm sağlam bir döngüye sahip.