KRT TV frekans 2024 – KRT TV uydu ayarları

Haber ve kültür yayınları yapan KRT TV’nin frekansı değişti. KRT TV’nin Türksat 4A yeni frekansı belli oldu. Sevilen haber kanalı KRT TV’yi izlemek için Türksat 4A uydusunu kullanabilirsiniz. KRT TV’nin frekansı belli oldu. KRT TV’yi uydudan izlemek için kullanmanız gereken frekanslar altta yer almaktadır.

KRT TV yeni yayın dönemine iddialı programlarla giriyor. KRT TV daha kaliteli yayın için uyduda yeni frekansına taşındı. KRT TV yayını neden kesik? KRT TV alttaki frekanstan izlenebilir. KRT TV sadece HD yayın yapıyor. Bu nedenle KRT TV’yi sadece HD televizyonlarda izleyebilirsiniz. KRT TV SD yayını yoktur, bu yüzden tüplü televizyonlarda izlenemez.

KRT TV’yi izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Ayrıca en altta, kanalı nasıl ekleyebileceğiniz hakkında detaylı bir rehber ekledik. KRT TV HD kaliteli yayın için aşağıdaki frekansı kullanabilirsiniz:

KRT TV frekansı

  • Uydu: Türksat 4A
  • Frekans: 12729
  • Polarizasyon: Dikey (V)
  • Sembol: 30000

Ayrıca KRT TV’yi alttaki TV platformları üzerinden de izleyebilirsiniz:

  • D-Smart: 147. Kanal
  • Digitürk: 62. Kanal
  • Türkcell TV: 125. Kanal
  • Tivibu: Yok
  • Teledünya / Türksat Kablo TV: Yok

KRT TV uydu alıcıya nasıl eklenir?

KRT TV, özellikle muhalif yayınlarıyla dikkat çeken bir televizyon kanalı olarak öne çıkıyor. Ülkede özellikle bu türde yayın yapan kanal sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. KRT TV’yi izlemek için HD bir televizyon, HD destekleyen bir uydu alıcısına ihtiyacınız var. Ayrıca yukarıdaki frekansları kullanarak kanalı uydu alıcınıza eklemeniz gerekiyor. Eğer televizyonunuzun HD destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız, yorumlar kısmına TV’nizin modelini yazın, kontrol edip size cevap yazalım.

Bunun için uydu alıcınızın kumandasında menüye gelin, menüden TV ekleme kısmını bularak frekans ekleme seçeneğini bulun. Frekans ekleme kısmından frekans değerini yukarıda yazdığı gibi 12729 olarak girin. Bunun için kumandanızdaki rakamları kullanabilirsiniz. Ardından dikey, yatay, vertical veya horizontal seçeneklerini göreceksiniz. Burada dikey veya vertical olan seçeneği seçin. Daha sonra sembol değerini soracaktır. 30000 girerek aramayı başlatabilirsiniz. Aramayı başlatmak için genelde kumandanızdaki OK tuşu yeterlidir. Ancak bazı kumandalarda renkli tuşları kullanmanız gerekebilir.

KRT TV Canlı Yayını İzle

KRT TV Canlı Yayını İzle aracını kullanarak kesintisiz olarak KRT TV canlı yayınını izleyin. KRT TV Canlı Yayını İzle Canlı İzle ücretsiz televizyon web yayını.

KRT TV Canlı Yayını İzlemek için yukarıdaki canlı TV oynatıcısını kullanabilirsiniz. Kesintisiz olarak canlı yayın izleyebilmeniz için Canlı TV özelliği ile yukarıdaki video oynatıcı ile KRT TV Canlı Yayını İzlemek için canlı takip edebilirsiniz.