Sivas Tanıtım Günleri Yenikapı’da

İstanbul’da İBB’nin memleket tanıtım programları kapsamında Sivas Tanıtım Günlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Sivas’ın tarihi, kültürel ve turizm ile ilgili tanıtımı ve yöresel yiyeceklerinin sunulmasını amaçlayan Sivas Tanıtım Günleri, 19-22 Ekim 2023 tarihleri arasında Yenikapı etkinlik alanında olacak.

Sivas Konfederasyonu ve İstanbul Sivas Platformu tarafından Yenikapı Miting Alanı’nda bu yıl 13. kez düzenlenen Sivas Tanıtım Günleri etkinliğine, İstanbul ve çevre illerde yaşayan Sivaslılardan ve Sivas kültürünü ve yöresel yiyeceklerini tanımak isteyen tüm vatandaşlardan yoğun bir katılım bekleniyor.

Etkinlikte birçok Sivil Toplum Kurulu ve yöresel ürün standı açılacak. Sivas’ın il ve ilçe belediyeleri de etkinlikte vatandaşlarla buluşarak hemşerileri ile hasret giderecek. Sivasspor da stant açarak ürün satışı gerçekleştirecek.

Sivas Tanıtım Günleri, 19 Ekim Perşembe günü başlayacak ve 22 Ekim Pazar gününe kadar sürecek. Etkinlikte çok sayıda yöresel sanatçı sahne alacak ve yöresel yiyecekler vatandaşlara sunulacak.