Tokat Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

İstanbul’da Tokat Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda yapılacak. Tokat Tanıtım Günleri’nin ne zaman yapılacağı belli oldu. Tokat Tanıtım Günleri 19-22 Ekim 2023’te Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi etkinlik alanında yapılacak.

İstanbul’da nüfusu fazla olmasıyla dikkat çeken Tokat, dev bir memleket tanıtım organizasyonu ile İstanbul’daki Tokatlılar ve Tokat’ın yöresel tatlarını tanımak isteyen diğer İstanbullular ile buluşuyor.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi etkinlik alanında 19 Ekim Perşembe günü açılacak Tokat Günleri 22 Ekim Pazar günü sona erecek. Tokat Dernekler Konfederasyonu öncülüğünde Tokat’a ait birçok Sivil Toplum Kuruluşunun ortaklaşa düzenlediği Tokat Günleri, binlerce kişiyi ağırlayacak.

Etkinliğe Tokat’ın tüm ilçelerinin belediyeleri de katılacak ve tanıtım faaliyetlerinde bulunacak. Perşembe gününden Pazar gününe kadar sürecek etkinlikler ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Etkinlikte Tokat’a has kültür, sanat faaliyetleriyle ilgili gösteriler, yarışmalar, sergiler ve yöresel sanatçıların konserleri ücretsiz olarak izlenilebilecek. Ayrıca Tokat’ın yöresel tatları ziyaretçilere sunulacak.