İBB BİMTAŞ Genel Müdürü Özcan Biçer kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden BİMTAŞ’ta (Boğaziçi Peyzaj İnşaat Müşavirlik Teknik Hizmetler San. Tic. A.Ş.) üst düzey görevlendirme yapıldı. BİMTAŞ’ın yeni genel müdürü, Turizm Platformu Koordinatörü Özcan Biçer oldu. BİMTAŞ’ta genel müdürlük görevinden ayrılan Nazım Akkoyun ise İstanbul Planlama Ajansı koordinasyonunda sorumlu şekilde BİMTAŞ Genel Müdür Yardımcılığı ile görevlendirildi.

Özcan Biçer kimdir?

BİMTAŞ Genel Müdürü Özcan Biçer, 1971 Erzincan doğumlu. 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünü bitiren Biçer, Yüksek Lisans eğitimini YTÜ de, Kentsel Yenileme temasıyla Tarihi yarımada da tamamladı. İlke Planlama’yı kurarak bölge planlama, kent planlama, kentsel yenileme, kentsel dönüşüm ve kentsel tasarım konularında çalışmaya devam etti. Bu çalışmaları sırasında şeffaflık, katılım ve teknoloji odaklı yaklaşımlar geliştirerek kentsel plan ve projelere farklı bir soluk getirmeye özen gösterdi.

İstanbul’daki sorunlara dikkat çekmek ve kamuoyu ile birlikte kente sahip çıkabilmek adına, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nde 10 sene yönetim kurulu üyeliği ve 2.başkanlık görevlerini yerine getirdi. İngilizce bilen Özcan Biçer, evli ve 4 çocuk babasıdır.