En iyi hava durumu uygulaması

iPhone ve Android için en iyi hava durumu uygulaması, kullanıcıların ne deneyimlemek istediğine göre değişir. Bir iPhone kullanıcısıysanız, Apple’ın The Weather Channel temelli basit uygulaması size yeterli olabilir veya Android kullanıyorsanız, Google size temel bilgileri verebilir, ancak detaylı haritalar ve harika grafikler ne olacak? Özelleştirmeler ne olacak?

App Store ve Google Play’de en yüksek puan alan hava durumu uygulamalarını indirerek inceledik ve sizin için en iyilerini listeledik. Tutarlılıklarını ve kaynaklarını ve verilerini ne kadar iyi sunduklarını dikkate alarak bunları birbirleriyle karşılaştırdık. Hava durumu uygulamalarından hangileri kullanımı daha kolay, hangileri daha güzel olanlardır diye baktık. Bunlar en iyiden en kötüye doğru sıralanan ilk beş seçimlerim.

1. AccuWeather

accuweather

Bir sebepten dolayı hava tahmininde büyük bir otorite olan Accuweather rüzgar hızı, UV ve nem gibi tonlarca veri sunuyor. Ancak en değerli bilgi, bu faktörlere dayanarak ne kadar sıcak veya soğuk hissedeceğinizi söyleyen “RealFeel” endeksidir. Arayüz temiz ve tüm önemli bilgileri en üste koyar ve gelen fırtınaları takip edebilmeniz için canlı haritalar vardır. Reklamlar çok müdahaleci değil, ancak reklamsız sürüme para ödeyerek yükseltebilirsiniz.

2. Shadow Weather

shadow weather

Diğer programlardan çok daha az bilgi toplayan çok temiz görünümlü bir uygulamadır. Hızlı bir kaydırma sizi ihtiyacınız olan diğer verilere götürür. Metriklerin görünmesini özelleştirebilir ve dört farklı renk şeması arasından seçim yapabilirsiniz. Hava durumu raporlarını birden fazla kaynaktan alır, bu nedenle diğer uygulamalardan (veya telefonunuzda listelenen yerleşik sıcaklıktan) bazı farklılıklar görebilirsiniz. Ücretsiz katmandaki harita küçüktür, bu nedenle yıllık ücret ödeyerek veya her gün kısa bir reklam izleyerek tam ekran etkileşimli sürüme erişim için yeni sürüme geçmeniz gerekir.

3. Overdrop

overdrop

Temiz grafiklerin hayranıysanız, Overdrop sizin için hava durumu uygulamasıdır. Üst afiş, parlak renkler ve ince animasyonlar sayesinde göze inanılmaz derecede hoş geliyor ve her hava durumu metriğinin kendi sevimli grafiği var. Widget’ları hatırlıyor musunuz? Ödeme yaparak premium sürüme yükseltmek, kilit ekranınız için bolca erişim sağlar, sadece pil seviyesini takip edenlere zaman ve sıcaklık verecektir. Premium seviye ayrıca daha fazla temanın kilidini açıyor, ancak ücretsiz olanlar yükseltmeniz gerekmeyecek kadar güzel.

4. The Weather Channel

the weather channel

The Weather Channel’ın eksik bilgi olan bir uygulamasını bulamazsınız; Aslında, en büyük kusuru, çok fazla şey olması olabilir. Haber hikayeleriyle dolu ve video için ayrı bir sekme bile var (otomatik oynatılan, ugh). Reklamlar aylık veya yılık ödeme ile abone olarak kaldırıldıktan sonra, uygulamanın gezinmesi çok daha kolay hale gelir ve hava kalitesi gibi daha nitrit bilgiyle göze çarpar.

The Weather Channel’ın sunduğu iki ilginç özellik “sağlık ve etkinlikler” ve “dış ortam koşulları” dır. Birincisi, bir tekne gezisine çıkmanın veya koşuya çıkmanın güvenli olup olmadığını söylerken, ikincisi size ne bekleyebileceğiniz hakkında bir fikir verir – bir şemsiyeye ihtiyacınız olup olmadığı veya sivrisinekleri önlemek için böcek spreyi sıkmanız gerekip gerekmediği.

5. CARROT

carrot

Hava durumunu bildirmek için daha hafif bir yaklaşım kullanmaya çalışan birkaç uygulama var. CARROT muhtemelen en iyisidir çünkü aslında mizahını zevkinize göre özelleştirmenize izin verir. Uygulama içi metnin kötü veya güzel bir ton alıp almayacağına ve şakaların liberal, muhafazakar ve hatta komünist de dahil olmak üzere hangi politik açıdan devam edeceğine siz karar verirsiniz.

Ama mizah altında temiz sadece haftalık bir dokunuş ile saatlik tahmin sunan, güzel tasarlanmış bir uygulama. Premium seçenek reklamları kaldırır, ancak ilk etapta o kadar da rahatsız edici olmadılar, bu nedenle yıllık abonelik ücreti vermenize gerçekten gerek yok – ancak yükseltme, widget’lar ekleyecek, geçmiş hava durumu verilerini görmenize izin verecek.

6. Google

google

Telefonunuzdaki dahili hava durumu uygulaması gerçekten iyi. Ancak Belirli bir konum için bilgiye ihtiyacınız olduğunda Google zorlaşır. Ancak genel hava raporları için sorun yok. Ayrıca, mobil sürümde sevimli kurbağa grafikleri var.