Yeni başlayanlar için en iyi 10 müzik aleti

Diğerlerinden daha kolay öğrenilebilen ve yeni başlayanlar için uygun olan bazı müzik aletleri var. Müzik çalmak istiyorsunuz ve hangi müzik aleti ile başlayacağınıza karar veremediniz mi? İşte yeni başlayanlar için belirli bir sıraya sahip olmayan en iyi araçlar.

Keman

keman

Keman, öğrenmeye başlaması oldukça kolaydır ve en çok 6 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. Öğrencinin yaşına bağlı olarak, tam boydan 1/16’ya kadar çeşitli boyutlarda gelirler. Kemanlar çok popüler ve talep görüyor, bu yüzden profesyonel bir kemancı olursanız bir orkestraya veya herhangi bir müzik grubuna katılmak zor olmayacaktır. Yeni başlayan öğrenciler için daha uygun olduklarından elektriksiz kemanları tercih etmeyi unutmayın.

Çello

Cello

Başlaması oldukça kolay ve 6 yaş ve üstü çocuklar için uygun olan başka bir enstrüman. Esasen büyük bir kemandır ama gövdesi daha kalındır. Kemanla aynı şekilde yayı tele sürterek çalınır. Ama ayakta keman çalabileceğiniz yerde, çello bacaklarınızın arasında tutularak oturarak çalınır. Ayrıca tam boydan 1/4’e kadar farklı boyutlarda mevcuttur.

Kontrbas

Kontrbas

Bu enstrüman devasa bir çello gibidir ve aynı şekilde yay tellere sürülerek çalınır. Onu çalmanın başka bir yolu da ipleri koparmak veya vurmaktır. Kontrbas ayakta veya oturarak çalınabilir ve 11 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. Ayrıca tam boy, 3/4, 1/2 ve daha küçük olmak üzere çeşitli boyutlarda gelir. Kontrbas, diğer yaylı çalgılar kadar popüler değildir, ancak çoğu tür toplulukta, özellikle caz gruplarında gereklidir.

Flüt

flut

Flütler çok popülerdir ve 10 yaş üstü çocukların öğrenmesi için uygundur. Çok popüler olduğu için, profesyonel olarak devam etmeye karar verirseniz, orada çok fazla rekabet olacak. Ancak bu gerçeğin canınızı sıkmasına izin vermeyin. Flüt, öğrenmesi en kolay enstrümanlardan biridir, taşıması kolaydır, bütçeyi zorlamaz ve çalması eğlencelidir.

Klarnet

klarnet

Nefesli çalgı ailesinin 10 yaş ve üstü çocuklar için başlaması kolay bir başka enstrümanı. Flüt gibi klarnet de çok popülerdir ve isterseniz profesyonelce çalmak için fırsat bulacaksınız. Klarnetle başlayıp saksafon gibi başka bir enstrüman alan ve geçişte herhangi bir problemi olmayan öğrenciler var.

Saksafon

Saksafon

Saksafonların çeşitli boyutları ve türleri vardır: soprano saksafon, alto saksafon, tenor saksafon ve bariton saksafon gibi. 12 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. Alto saksafon yeni başlayanlar için tavsiye edilir. Çoğu okul orkestrasında ihtiyaç duyulduğu için saksafon çalmak için birçok fırsata sahip olacaksınız.

Trompet

Trompet

Trompet, pirinç enstrüman ailesine aittir ve 10 yaş ve üstü öğrenciler için başlaması oldukça kolaydır. Trompet, çoğunlukla caz gruplarında kullanılan orkestra enstrümanlarıdır. Öğrenmesi kolay, taşıması kolay, çalması eğlenceli ve çok pahalı değil. Boya çatlayacağından boyalı yüzeyli bir trompet satın almaktan kaçının.

Gitar

gitar

Gitar en popüler enstrümanlardan biridir ve 6 yaş üstü öğrenciler için uygundur. Yeni başlayanlar için halk tarzı ile başlamak daha kolaydır. Yeni başlıyorsanız, elektriksiz gitarı tercih etmeyi unutmayın. Gitarlar, her öğrencinin ihtiyacına uyacak şekilde çeşitli boyutlarda ve tarzlarda gelir. Gitarlar çoğu müzik topluluğunun dayanak noktasıdır ve solo olarak da çalabilir ve yine de çekici gelebilir.

Piyano

Piyano

6 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. Piyanonun ustalaşması çok zaman ve sabır gerektirir, ancak bir kez yaptığınızda buna değer. Piyano, piyasadaki en çok yönlü enstrümanlardan biridir ve en güzel seslerden biridir. Geleneksel piyanolar yeni başlayanlar için daha uygundur, ancak şu anda piyasada gerçek bir piyano gibi ses ve his veren ve neredeyse aynı fiyata sahip birçok elektronik piyano bulunmaktadır.

Arp

arp

Arp’ı başlatmak şaşırtıcı derecede kolaydır. Arp çalmayı çok az güçlükle öğrenen piyano öğrencileri var çünkü her iki enstrüman da müzik parçalarını çift çıta okumayı gerektiriyor. Arplar, 8 yaşından büyük çocuklar için küçük boyutlarda ve 12 yaş ve üstü öğrenciler için daha büyük arplarda mevcuttur. Arp çalan pek fazla insan yok ve bir öğretmen bulmak zor olabilir. Yine de en eski ve en güzel sondaj enstrümanlarından biridir ve arzu ederseniz öğrenmeye değer.