Ünlülerin giydiği ayakkabı modelleri

Bu ünlüleri genellikle moda dergilerinin kapaklarında stil örnekleri olarak bulmayız, ancak önemli teknoloji şirketlerinin ünlü CEO’larının kıyafetleri bakışları uyandırır.

Kot pantolon ve tişörtlerin bol olduğu ve Steve Jobs’un siyah kazağı gibi giysilerin ikon haline geldiği bir dünyada, dikkatler ayakkabılara çevriliyor. Ve Silikon Vadisi’nin büyük yıldızlarının, cüretkarlıklarının uçmasına izin vermek için hegemonik farklılığı bir kenara koyduğu yer burasıdır. Büyük teknoloji firmalarının liderleri hangi spor ayakkabılarını giyiyor?

Spor ayakkabılar modadır. Öyle ki efsanevi Nike Air Jordan 1, sunumun ilk dakikalarında da görebileceğiniz gibi, Elon Musk’ın onlarla birlikte boy gösterdiği Tesla Model Y’nin ilk çıkışının yıldızlarından biriydi (fotoğrafını yukarıda görebilirsiniz).

Elon Musk’ın giydiği ayakkabılar

Ancak bunlar, “bir ömrün” efsanevi Nike Air Jordan 1’i değillerdi, Tesla, SpaceX, Neuralink ve The Boring Company’nin eksantrik kurucu ortağı ve yöneticisi için DM Custom Sneakers şirketi tarafından doğum gününe özel olarak özelleştirilmişti.

elon-musk-air-jordan-tesla

Böylece bu Tesla Nike Air Jordan 1’ler Tesla’nın kurumsal renklerini, logosunu ve kırmızı deri, otantik yılan derisi ve midilliden oluşan Nike swoosh’u taşıyor.

Musk’ın giyindiği tek Nike ayakkabı onlar değil, 2015’te Sundance film festivalinde Lunar Flyknit HTM NRG ile birlikte göründü.

Tim Cook’ın giydiği ayakkabılar

tim cook nike
Fotoğraf lisansı: Usa Today

Tim Cook, selefiyle her zaman aynı kıyafeti seçmenin basitliğine gitmese de genellikle basit ve sade kıyafetleri tercih ediyor. Ayakları için tercih ettiği ayakkabı markası da Nike. Ancak Apple CEO’sunun spor markasıyla profesyonel bir geçmişi var: şirketin yönetim kurulunda oturuyor.

Farklı Keynote’ta onu, Nike’ın birkaç modeliyle gördük. Tamamen siyah renkte Nike Roshe Run’ın hafifliği ve rahatlığı ile bir sunum yaptı. Başka bir açılış konuşmasında, lacivert renkli Nike Roshe Two Flyknit ile göründü.

Mark Zuckerberg’in giydiği ayakkabılar

Mark Zuckerberg nike
Fotoğraf lisansı: Tribune Photo

Birçoğu için, Facebook’un kurucusu ve yaratıcısının aklındaki görüntüsü, soğuk aylarda klasik kapüşonluyu tamamlayan bir kıyafet olan kot pantolon ve sade gri bir tişörtle ilişkilendiriliyor.

Peki ayaklarda ne var? Genellikle gri ve Nike modeli de var. Facebook profilinde görüleceği gibi Nike Flyknit Lunar 3 koşu ayakkabısını birçok kez giyindi.

Satya Nadella’nın giydiği ayakkabılar

Satya Nadella lanvin

Microsoft’un CEO’su genellikle resmi ve rahat arasında dengeli bir tarzla görülür. Onu Fransız markası Lanvin’in birinci sınıf spor ayakkabılarıyla Microsoft Built in 2017 gibi etkinliklerde gördük. Seçtiği model sade siyah renkte Lanvin Suede & Patent.

Jack Dorsey’in giydiği ayakkabılar

Twitter CEO’su modayı seviyor. @jack’in sosyal ağının 10 yılı aşkın ömrü boyunca, Dorsey kıyafetlerini kişisel profilinde belgeliyor, bu da onu çok çeşitli şekilde modasını takip etmemizi sağlıyor.

Jack Dorsey’in Toms espadrill’lerinin sade bir siyah renkteki ihtişamına bakabilirsiniz.

jack dorsey ayakkabi
Fotoğraf lisansı: jack / Twitter

Dorsey’in Converse Chuck Taylor All Star’ı da var. Ayrıca son zamanların en moda renklerinden biri olan beyaz renkli.

Beş yıl önce, Twitter’ın CEO’su, diğer teknoloji liderleri arasında en popüler markalardan birine yenik düştü ve profiline bunun bir kaydını bıraktı: renkli bir Nike.

dorsey nike
Fotoğraf lisansı: jack / Twitter

Daniel Ek’in giydiği ayakkabılar

Spotify’ın CEO’su bir spor ayakkabı aşığı, adını google’da aramanız ve fotoğrafların çoğunun kıyafetleri için farklı spor ayakkabı seçtiğini keşfetmeniz yeterli.

nike air force 1

Gardırobunda Air Force 1 ve Adidas Superstar gibi ikonik modellerinden var.