İdrar kokusu nasıl giderilir?

Hepimiz evcil hayvanımızın çişini temizlemek zorunda kaldık, ya yavru oldukları ve hala kendilerini kontrol edemedikleri için ya da belki de artık dayanamadıkları ve yürüyüşe çıkmadan önce idrar yaptıkları için. Bazı durumlarda küçük çocuklar ve kendini kontrol edemeyen yetişkinler de evin içine idrar yapar.

İdrar kokusu eve nüfuz eder ve temizleseniz bile genellikle iz bırakır. Bu nedenle, evlerimizden o rahatsız edici kokuyu ortadan kaldırmak için size bazı püf noktaları öğretiyoruz.

1. İdrarı kurutun

İlk numara çok basittir, fırçalamaya devam etmeden önce çişi emici mutfak kağıdı ile kurutun. Bu şekilde paspasla çiş izleri bırakmaktan kaçınacağız. Yavru köpeğin bulunduğu alana gazete de koyabilirsiniz, bu şekilde daha az temizlememiz gerekecek.

2. Sirke kullanın

Elma sirkesi veya beyaz şarap, hemen hemen her türlü kokuyu ortadan kaldıran ürünlerdir. Daha önce temizlediğimiz alana iyice sirke püskürtün ve ürünü emprenye edilmiş bir kağıt üzerinde bırakın. 30 dakika dinlendirin ve koku gidecektir, parke döşemeniz varsa karışımdaki sirke oranını %50’ye düşürmeniz önerilir, böylece malzemeye zarar vermez.

3. Kabartma tozu veya hidrojen peroksit

Sirke gibi bir başka numara da hidrojen peroksittir. Aynı prosedür sadece bu ürünle daha az zamana ihtiyaç duyulduğunda gerçekleştirilir, 15 dakika içinde sonuç alacağız. Öte yandan, kabartma tozu kullanmak istiyorsak, bunu aşağıdaki şekilde yapabiliriz. Koku önleyici bir karışım oluşturmak için su ve limonla karıştırmalıyız, etkilenen bölgede dinlenmesine izin vereceğiz ve etkili olacaktır.

Bu ev ilaçları ile eviniz kötü kokulardan arınmış olacak ve artık kafamızı yemek zorunda kalmayacağız. Köpeğin işediği alanlar için daha hijyenik olması için özel bir paspas ayrılmasının tavsiye edildiği unutulmamalıdır.