Misel su nedir ve ne işe yarar?

Duymuşsunuzdur, belki de kullandınız, ama aslında misel suyunun ne olduğunu biliyor musunuz? Misel temizleme suyu olarak da adlandırılan misel suyu, çoğumuzun kafasını kurcalayan gizemli cilt bakım ürünü gibi görünüyor. Suya benziyor ve hatta su gibi hissediyor, ama (daha sonra anlayacağınız gibi) bundan çok uzak. Bunun temiz ve sağlıklı bir cilt için neden bu kadar önemli olduğunu sizin için araştırdık.

Misel Suyu Nedir?

Misel suyunun içinde asılı küçük minik miseller vardır. Miseller kir partiküllerini çevreler ve onları parçalar. Cildi kurutmadan temizleyebilirler, böylece bariyer sıyırıcı sabuna gerek kalmaz. Merak ediyorsanız miseller, kiri ve yağı doğal olarak çeken küçük temizleme yağı molekülleri toplarıdır, bu nedenle cildin nemlendirilmiş ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu doğal yağları soymazsınız.

Neden Misel Suyu Kullanılmalıdır?

Öyleyse neden misel temizleme suyuna ihtiyacınız var? Temizleyici aynı şeyi yapmaz mı? Şey… tam olarak değil. Makyaj, yağ ve kir gibi büyük şeylerden kurtulurken, sabun içermeyen nazik temizleyici, suyun derinliklerinde gözeneklerde saklanan kumlu kiri halleder.

Tahriş edici sabunlar cildi doğal yağlardan ve proteinlerden arındırır; misel su, bariyerin inceliğini korumasına yardımcı olarak sağlıklı cilde dönüşüyor. Misel su, daha sonra kuru ve donuk bir cilt bırakmadan temizlemenin en iyi halidir. Kirleri yüzünüzden uzak tutar ve sizi tazelenmiş ve en önemlisi temiz hissetmenizi sağlar.

Misel suyu için en iyi markalar

Bu açıklamalar sizi ikna etti mi? Misel suyu denemeyi düşünüyorsanız, Bioderma Sensibo H2O Misel Suyu, sizi yarı yolda bırakmaz. La Roche-Posay de kullanabilirsiniz, yine de istediğiniz misel suyu da yakınınızdaki herhangi bir eczanede bulabilirsiniz. Garnier misel suyunu da deneyebilirsiniz. Popülerliği arttığından beri herkes misel su trenine atlıyor ve inanın bana, kaçırmak istemezsiniz.