Şelale saç örgüsü nasıl yapılır?

En güzel saç kesme ve örgü tekniklerinin büyük hayranları olarak, şelale örgüsünün nasıl yapılacağına hakim olmak için basitleştirilmiş bir saç yapma eğitimi sunmak zorunda kaldık. Bu kılavuzda, adım adım şelale örgüsünün yapılışını takip etmek kolaydır ve muhteşem sonuçlar verir.

Bir sonraki romantik olayınızı yükseltmek için ezber bozan şelale örgüsünü sizinle paylaşmak istedik (gizli bir stilistin verdiği ipucu ile tamamlandı). Buklelerden oluşan bu basamaklı şelale örgüsünün yeniden oluşturulması kolaydır ve bu uzun kilitleri tuhaf, cilveli bir şekilde göstermeye yardımcı olur. Şelale örgüsünü bir kez ve herkes için nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

İhtiyaç duyulan malzemeler

  • Elastik bantlar
  • Saç tokası
  • Pudra
  • Saç spreyi
  • Fırça ve tarak
selale orgusu adim 1

1. İsterseniz Hacim Ekleyin

Kenarlardaki örgülerimize ek kalınlık ve hacim kazandırmak için kökün yakınına çok küçük klipsli uzantılar ekledik. Bu, dolgunluk ve uzunluktan ödün vermeden (özellikle yanlarda) daha kalın bir şelale örgüsü elde etmek için profesyonel bir stilist ipucu. Klipsli parçalarınızı gerektiği gibi ölçün ve düzeltin. Her tarafta 2.5 santimetrelik gizli klipsli bir bölüm kullandık.

selale orgusu adim 2

2. Kısım Saç

Derin bir yan kısım oluşturun, ardından sağ taraftan bir parça saç alın ve üç parçaya bölün.

selale orgusu adim 3

3. Kısımları Geçirin

Saç çizginize en yakın olan üst saç parçasını alın ve ortasından geçirin (sarkmasına izin verin).

selale orgusu adim 4

4. Şelalenizi Oluşturun

Sonra, alt parçayı alın ve yeni orta parçanın üzerinden geçirin. Şimdi, normal bir Fransız örgüsüyle yaptığınız gibi asılı parçayı geçmek yerine, şelale etkisi yaratarak asılı bırakın. Ardından üst ve alt parçalarınızı alın ve birbirlerinin üzerinden bir kez geçirin.

selale orgusu adim 5

5. Adımları Tekrarlayın

İstediğiniz örgü uzunluğuna ulaşana kadar 3. ve 4. adımları tekrar tekrar yaparak bu sırayı tekrarlayın. Oluşan örgünün üstünden yeni bir saç parçası almayı, ortaya koymayı ve aşağı indirmeyi unutmayın. Şelale efekti burada gerçekten şekillenmeye başlar.

selale orgusu adim 6

6. Örgünüzü Yükseltin

Kalan iki parçayı birlikte bükerek ve elastik bir şekilde yerinde tutarak örgüyü bitirin. Örgünüzün ucunu saçınızın geri kalan kısmının altına sokun ve iki bobin pimini X şeklinde geçerek yerine sabitleyin. Bu son adım, örgünüzü güvenli bir şekilde yerinde tutmanıza yardımcı olur. Örgünüzün daha canlı, daha dolgun bir görünüm kazanması için örgünün her yerine biraz doku tozu serpin ve hafifçe ayırın.

selale orgusu adim 7

7. Yerine oturtmak

Tarzınızı en sevdiğiniz saç spreyi ile sabit tutun. Soldaki örgüyü tekrarlayın veya tek bir örgü ile bir ifade yapın.