Google TV nedir, Android TV’nin yerini mi alıyor?

Google, Google TV’yi çalıştıran yeni bir Chromecast cihazını duyurdu. Android TV’ye ne olduğunu merak ediyorsanız bilmeniz gerekenler burada.

Google TV nedir?

Google TV, Google’ın makine öğrenimi, Google Asistan ve Google Bilgi Grafiği tarafından desteklenen Android TV için yeni bir arayüzdür. Android TV’nin yerini almıyor. Aslında, Android TV yerinde duruyor. Ayrıca, Google TV bir işletim sistemi bile değildir. Bunu, istediğiniz içeriği bulmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmış, Android TV üzerine inşa edilmiş bir şey olarak düşünün. Bir akış hizmeti bulmak için dağınık bir ana ekranı arama günleri geride kaldı.

Açık olmak gerekirse, Google TV, Google’ın harici kutular, akış cihazları ve akıllı TV’ler için tam teşekküllü işletim sistemi olan Android TV’nin üzerinde çalışan bir yazılım katmanı veya arayüzdür. Daha akıllıdır ve mevcut Android TV deneyimini optimize etmek içindir, böylece daha sezgisel ve kullanışlıdır.

Google TV nasıl çalışır?

Bilgi Grafiği, Google Asistan ve makine öğrenimini kullanır. Google, Google TV’yi ortaya çıkardığında, insanların medyayı keşfetmenin farklı yollarını inceledi, bu yüzden Bilgi Grafiğini geliştirdiğini ve konu ve türlere nasıl medya önerileceğini daha iyi anlamak için makine öğrenimini kullandığını söyledi. Google Arama’da trend olan yapımları göreceksiniz veya bir şeyler bulmak için Google Asistan’ı kullanabilirsiniz. Ondan romantizm veya bilim kurgu filmleri bulmasını isteyebilirsiniz ve uygulamalarınızda tam olarak bunu göstermelidir.

Google TV, ABD’de YouTube TV’den başlayarak Canlı TV hizmetlerini de desteklemektedir. Ayrıca bulduğunuz filmleri ve şovları bir İzleme Listesine de ekleyebilirsiniz.

Google TV’yi hangi cihazlar çalıştırır?

google-tv-os

Google TV, ilk olarak Google TV ile yeni Chromecast’te piyasaya sürüldü. Google, diğer Android TV cihazlarının ve TV’lerin 2021’den itibaren Google TV’ye yükseltileceğini onayladı. Şu anda, güncellemeyi alması beklenen tek TV’ler Sony Android TV’ler. Hangi modeller olacağı hakkında çok az şey biliniyor.

Google TV, ABD’deki Android telefon kullanıcıları için de yayında. Google Play Filmler ve TV uygulaması ABD’de 30 Eylül 2020’de güncellendi ve Google TV uygulaması olarak yeniden markalandı. Film ve TV şovlarını izlemek, satın almak veya kiralamak için bir şeye göz atmanıza ve İzleme Listenizi yönetmenize olanak tanır.