İş görüşmesine giderken ne giyilir?

İlk izlenimi yaratmak için asla ikinci bir şansınız olmaz. İşverenler sizi saniyeler içinde ölçüp tartar, bu da her iş görüşmesi fırsatı için iyi giyinmenizin önemini gösterir. Bir iş görüşmesinde ne giyeceğinize dair bu sayfada yer alan 20 güncel moda kıyafet fikri ile başarılı olmanız için giyinmenize yardımcı oluyoruz. İster yeni kurulmuş bir şirket, ister sıradan bir işletme veya daha muhafazakar bir şirketle görüşün, burada harika seçenekler bulacaksınız.

1. Beyaz Bluz ve Siyah Pantolon

1. beyaz bluz siyah pantolon
Fotoğraf lisansı: Livvy Land

Harika bir siyah elbise ve pantolonu bir giysi dolabının vazgeçilmezidir. Hemen hemen her iş görüşmesinde işe yarayan bir kıyafet için burada görüldüğü gibi beyaz düğmeli bir gömlek veya fiyonklu bir bluz stili ekleyin. Resmi toplantılar için her zaman siyah bir ceket ekleyebilirsiniz.

2. Gri Elbise

2. gri elbise
Fotoğraf lisansı: Memorandum

Siyah veya beyazdan biraz daha az beklenen, ancak aynı derecede resmi görünebilen iş görüşmeleri için gri bir elbise düşünün. Uygun bir görünüm için gri bir blazer giyinin veya daha az resmi iş görüşmeleri için harika bir siyah çanta ve topuklu ayakkabılarla giyinin.

3. Siyah Beyaz İş Görüşmesi Kıyafeti

3. siyah beyaz is elbisesi
Fotoğraf lisansı: Shapely Chic Sheri

Siyah kalem etek her zaman profesyonel görünür ve iş görüşmeleri için pek çok farklı şekilde şekillendirilebilir. Burada şık, zevkli ve profesyonel bir görünüm yaratmak için oldukça siyah-beyaz fiyonklu bir bluz ile eşleştirilmiştir.

4. Siyah, Beyaz ve Kırmızı Mülakat Kıyafeti

4. siyah beyaz kirmizi elbise
Fotoğraf lisansı: Cute and Little

Görüşme kalıplarından korkmayın. Şık siyah beyaz desende yapılandırılmış veya kuşaklı bir elbise, özellikle biraz kırmızı bir blazer eklediğinizde şık görünebilir. İyi bir saat, yapılandırılmış bir çanta ve klasik ayakkabı veya siyah topuklu ayakkabılarla giyinin.

5. Business Casual “Takım Elbise”

5. business casual takim
Fotoğraf lisansı: Eat Sleep Wear

İş görüşmenizin sıradan bir şirketle olması, etkilemek için şık giyinmemeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu vesileyle iş görüşmesi için bir “takım elbise” bir çift ince siyah kot pantolon, özel bir siyah blazer ve hoş siyah aksesuarlarla giyilen klasik çizgili bir üst olabilir.

6. Küçük Siyah Elbise

6. kucuk siyah elbise
Fotoğraf lisansı: Allyson in Wonderland

Dizi sıyıran şık, küçük siyah bir elbise, potansiyel bir işverenleri etkilemek için mükemmeldir. Gösterildiği gibi tek başına veya blazer veya desenli hırka ile giyinin. Soğuk günlerde, topuklu ayakkabı giymek için ince desenli siyah taytlar ekleyin.

7. Yaz Ayı için İş Görüşmesi Kıyafeti

7. yaz kiyafeti
Fotoğraf lisansı: A Daydream Love

Görüşmeyi yaptınız ama kavurucu bir yaz günü için mi planlandı? Lacivert bir blazer ve keskin ütülenmiş beyaz pantolonla harika bir izlenim yaratın. Mavi veya beyaz bir üst ve lacivert veya nötr tonlarda yüksek kaliteli aksesuarlar giyin.

8. Blazer ve Parlak

8. blazer ve parlak
Fotoğraf lisansı: City Tonic

Bir Start-up veya sıradan bir şirkette bir toplantıya mı gidiyorsunuz? Parlak renkli pantolonların üzerine giyilen özel siyah blazer ceket ve buna uygun, hoş baskılı bir üst ile gidin.

9. Siyah Üst ve Camel Etek

9. siyah ve camel
Fotoğraf lisansı: Extra Petite

Bir camel kalem etek her zaman görüşmeye uygundur. Görünüşünüzü beklenen siyah üst ile giyerek çarpıcı hale getirin, ancak burada gösterilen fırfırlı kollar gibi beklenmedik bir güzelliğe sahip olanı seçmekten çekinmeyin.

10. Kadınlar için Start-up Mülakat Kıyafeti

10. basit giysi
Fotoğraf lisansı: Fashion Jackson

Yeni kurulan bazı şirketlerde kot pantolon ve ceket giyilmesi bekleniyor. Durumun böyle olduğundan emin olmak için araştırmanızı yapın, ardından mükemmel oturan skinny jean pantolon, özel siyah blazer, güzel bir deri çanta ve klasik siyah topuklu ayakkabılarla görünümünüzü tamamlayın.

11. Yaratıcı iş Görüşmesi Kıyafeti

11. yaratici giysi
Fotoğraf lisansı: Grasie Mercedes

Sıradan bir ofiste yaratıcı bir iş için görüşme mi yapıyorsunuz? Burada gösterildiği gibi, siyah beyaz ince karışık baskılarda tarzınızı gösterin ve zevkli görünün.

12. Bir Yay Takın

12. is gorusmesi giysisi
Fotoğraf lisansı: Lace and Locks

İş Görüşmeleri için iyi giyinmek, sıkıcı olmak zorunda değil. Güzel bir fiyonklu bluzla cilalı tüvit blazer ve etek kıyafetine biraz kişilik katın.

13. Sıradan İş Görüşmeleri için Şık Kıyafet

13. gorusme giysisi kadin
Fotoğraf lisansı: Brooklyn Blonde

Nötr tonlardaki bu şık kıyafet modaya uygun ama yine de daha sıradan iş görüşmeleri için zevkli. Eşleşen pantolonların üzerine kalın, yapılandırılmış bir kazak giyilir ve beyaz bir çanta ve parlak yüksek topuklu ayakkabılarla giydirilir.

14. İş Görüşmeleri İçin Yazlık Elbise

14. yaz giysisi
Fotoğraf lisansı: Dansel in Dior

Daha rahat işyerlerinde yaz aylarındaki iş görüşmeleri için baskılı bir elbise uygun olabilir. Dizlerinizi sıyırdığından, yapılandırılmış bir şekle sahip olduğundan ve görüşmecinin dikkati dağılacak kadar parlak olmadığından emin olun. Keskin bir çanta ve iş anlamına gelen topuklu ayakkabılar giyin.

15. Sıradan veya Start-up Mülakatı

15. casual is gorusmesi giysisi
Fotoğraf lisansı: Penny Pincher Fashion

Sıradan veya yeni kurulan bir şirkette iş mi arıyorsunuz? Yaratıcılığınızı göstermek için bu kıyafeti oldukça pembe bir blazer ve zeytin yeşili kot pantolonla kopyalayın. Basit siyah bir üst, güzel altın bir kolye ve alçak topuklu çıplak veya siyah ayakkabılarla giyin.

16. Tüvit Takım

16. elbise
Fotoğraf lisansı: A Glam Lifestyle

Klasik bir baskılı akıllı tüvit takım elbise giymek şıktır ve bu fırsatı ciddiye aldığınızı gösterir. Nötr renkli deri aksesuarlar ve minimal mücevherler, görünümünüzü profesyonel kılar.

17. Şık Gündelik İş Görünümü

17. is elbisesi
Fotoğraf lisansı: Hello Fashion

İnce siyah bir süveter ve temel bir camel paltoyla eşleştirilmiş, sıska siyah pantolon veya kot pantolonla iş görüşmesi için patron gibi görünün. Siyah botlar veya topuklu ayakkabılar, desenli bir tote ve altın veya sahte elmas küpeler giyin.

18. Beyaz Elbise

18. beyaz elbise
Fotoğraf lisansı: LCB Style

Yapılandırılmış, diz boyu küçük beyaz bir elbise, yaz aylarında iş görüşmesi için zarif bir seçenektir. Görüşme yaptığınız yere bağlı olarak, görünümü güzelleştirmek için bir ceket ve çıplak yüksek topuklu ayakkabılar ekleyebilirsiniz.

19. Tüvit Pantolon

19. is gorusmesi pantolon
Fotoğraf lisansı: With Love From Kat

Şık bir iş görüşmesi kıyafeti oluşturmak için beyaz bluzlu veya düğmeli tüvit pantolon giyin. Şık bir görünüm için beyaz bir blazer veya daha resmi ayarlar için uygun bir tüvit ceket ekleyin. Üst katman olarak bir camel trençkotu her zaman doğru görünür.

20. Fashion-Forward İş Görüşmesi Kıyafeti

20. moda giysi
Fotoğraf lisansı: Clark and Stone

Kişiliğinizi gösteren gündelik iş görüşmeleri için modaya uygun bir kıyafet oluşturun. Uzun haki etek, eğlenceli bir puantiyeli desende güzel bir bluzu temel alır. Ekstra cila katan şık siyah aksesuarlarla giyin.