En iyi dış mekan kameraları

Ülke genelinde suç oranlarının artmasıyla birlikte, güvenlik ve korumanın hepimiz için en büyük endişe haline geldiğine şüphe yok. Sevdiklerimizi her zaman korumanın bu ezici sorumluluğu ile yaşıyoruz. Ama evden uzaktayken onları nasıl koruyabiliriz? Neyse ki, dış mekan güvenlik kameralarının icadı bir rahatlama kaynağı oldu.

Dış mekan kameraları, korumanız için bir güvenlik görevlisi işe almanın modern versiyonudur. Tek fark, daha verimli ve yatırımınıza değer bir şey olmasıdır. Aşağıda piyasadaki en iyi dış mekan güvenlik kameralarının bir listesini derledik.

Bir ekran Alexa cihazı ile ses kontrolü, vahşi hayvanların hareketlerini algılama aralığına girer girmez algılama yeteneği ve 3 ila 6 aya kadar dayanan piller gibi özelliklerle en iyi dış mekan güvenlik kameraları için liste oluşturduk. Bazıları zaten en çok satanlar olsa da, bazıları da önemli mecmualar tarafından övgüyle karşılandı. Dış mekan güvenlik kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Yedek Batarya: Elektrik kesilirse, kameranın hala çalışabilmesini sağlamak için yedek batarya arızaya karşı emniyetlidir.
  • Mobil Uygulama: Şirket bir tane sağlıyor mu, sağlamıyor mu? Ayrıca kullanıcı deneyimine de bakmak isteyeceksiniz.
  • Hareket Algılama: Her kameranın hareket algılamaya bağlı kayıt özellikleri vardır, ancak her kameranın kendi hassasiyeti vardır. Bazıları insanlar hareket halindeyken kayıt yapar. Diğerleri, bir kuşun veya başka hayvanların uçtuğunu görür görmez kayda başlayabilir.
  • Gece Görüşü: Kamera karanlıkta ne kadar iyi çalışıyor? Gece görüşü olanlar ideal olacaktır.
  • İzleme Açısı: Konumlandırma anahtardır ancak kameraya bağlı olarak, kamerayı istediğiniz yere değil, belirli konumlara yerleştirmek zorunda kalabilirsiniz. Örneğin, bazılarında evinize çivilenmesi veya delinmesi gerekir. Evinizin dış cephe malzemesine göre bu sorun yaratabilir.

1. ZUMIMALL Camera

ZUMIMALL Camera

En iyi dış mekan güvenlik kameralarından biri ve en uygun fiyatlı kamera Zumimall’dan. Bu güvenlik kamerası, yüksek markalarla bile rekabet edebilecek çok fazla değer sunar.

Güvenlik kamerasının kendisi %100 kablosuzdur, Wifi üzerinden bağlanır ve pille çalışır. Aynı zamanda gece görüş özelliklerine sahiptir ve soğuk, sıcak ve yağmuru çok iyi idare eder. Diğer özellikler arasında iki yönlü ses ve çoklu uzaktan erişim bulunur. Ayrıca pillerin 6 aylık pil ömrü vardır ve şarj edilebilir.

Tek eleştiri noktası depolamadır. Bundan biraz tasarruf edildiği için normal sayılır, ancak sunulan bulut depolama alanı sınırlıdır. Videolarınızı ve resimlerinizi, eski resim ve videoların değiştirilmesinden önce yedi güne kadar ücretsiz olarak saklayabilirsiniz. Uzun süre evde olmayacaksanız bu bir sorun olabilir. Ayrıca kendi SD kartınızı sağlamanız gerekecektir. Ayrıca, kullanıcılar pilin kendisiyle ilgili sorunlar yaşamış görünüyor.

2. Arlo Pro 2 Security Camera

Arlo Pro 2 Security Camera

En kaliteli gözetim sistemlerini arıyorsanız, buradaki en iyi seçeneklerden biri budur. Bu %100 kablosuz gözetim ekipmanı, şarj edilebilir piller, hava koşullarına dayanıklı kameralar ve 1080p HD videolar ve daha fazlasını kaydetme yoluyla esnek şarj seçenekleri sunar.

Bu ürünle ilgili birkaç eleştiri noktası, paketle birlikte duvara montaj aparatının gelmemesidir. Kameraların tabanı düz olduğundan, bunları herhangi bir sorun yaşamadan çıkıntılara yerleştirebilirsiniz, ancak onları konumlandırmak biraz zor olabilir.

Diğer bir şey ise, bulut depolama yalnızca satın alma işleminizin ilk 7 günü boyunca ücretsiz olarak kullanılabilir. Daha sonra, bunları saklamak için bir abonelik hizmeti ödemeniz gerekecek ve o zaman bile 7 güne kadar video ve resim saklayacaklar.

3. Google NEST Security Camera

Google NEST Security Camera

Google, modern elektroniği evinize dahil etmek için yıllar içinde yenilikçi yollar geliştiriyor. Oluşturdukları bu tür ürünlerden biri de Google Nest güvenlik kamerasıdır.

Mevcuttaki en güvenilir gözetim kameralarından biridir, 1080p video 7/24, 130 derecelik geniş görüş, gece görüşü sunar ve telefonunuzdaki uygulama ile her yerden kontrol edilebilir. Standart özelliklerin yanı sıra, kamera hareket algıladığında telefonunuza bildirim gönderir.

Bu kameranın en önemli özelliği, birkaç kablolu kameradan biri olmasıdır. Kablonun kendisi hava koşullarına dayanıklıdır, böylece sorunsuz bir şekilde dışarıda tutabilirsiniz. Bununla birlikte, kablo 750 cm uzunluğunda olduğundan bu kameraları konumlandırdığınız yeri kısıtlayabilir.

4. RING Floodlight Camera

RING Floodlight Camera

İlk önerimiz, Ring’den FloodLight Kamera. Bu güvenlik kamerası, klasik kamerayı bir projektör kamerası ile değiştirmeyi amaçlamaktadır.

Projektörler sayesinde, gece boyunca insanları uzak mesafelerden görebileceksiniz. Kameranın kendisi HD olarak kayıt yapar ve uygulama aracılığıyla geniş bir desteğe sahip olursunuz. Uygulama aracılığıyla, kamera aracılığıyla ve Alexa kullanarak insanlarla konuşabilirsiniz.

Projektör ışıklarının kullanılması nedeniyle, kamerada herhangi bir gece görüşü yoktur. Bu, ampullerin yanması durumunda bir sorundur. Ampullerin değiştirilmesi zordur ve garanti kapsamındaysa, Ring size ampulleri değiştirmek yerine tamamen yeni bir kamera gönderecektir.

5. CAMPARK Camera

CAMPARK Camera

CAMPARK kamera “avlanma” havasına sahipken, kullanması gereken sağlam bir kablosuz güvenlik kamerasıdır. Ayrıca, bu listedeki diğer kameralara kıyasla birkaç avantajla birlikte gelir. Bu dış mekan güvenlik kamerası avlanmak için yapıldığından, bu tamamen su geçirmez olan birkaç kameradan biridir. Dahası, sensörleri keskindir ve doğal olarak gece görüşüne sahiptir.

Bununla birlikte, birkaç dezavantaj var. Daha yüksek hassasiyet nedeniyle, bu kameranın çok fazla gereksiz fotoğraf ve video çektiğini fark edebilirsiniz. Dahası, bu dış mekan için tasarlandığından, pillerin yanı sıra videoları ve resimleri depolamak için bir SD kart sağlamanız gerekecektir.

6. Victure Security Camera

Victure Security Camera

Etraftaki harika ev güvenlik kameralarından bir diğeri de Victure’dan. Bu kompakt kamera dış mekanlar için tasarlanmamıştır, ancak bir dahili güvenlik kamerası kadar dayanıklıdır. Bebekleri, yaşlıları ve evcil hayvanları izlemek için harikadır.

Bu listedeki diğer en iyi güvenlik kameraları gibi, kayıt, video şifreleme, gece görüşü ve iki yönlü ses gibi benzer hizmetler sunar. Bununla birlikte, kompakt yapısı nedeniyle, bu kamerayı her tür yüzeyin üzerine yerleştirmeyi kolay bulacaksınız. Ayrıca ne kaydettiğine dair çok geniş bir görünüm sunar.

Bu özellikle bir iç mekan kamerasıdır ve herhangi bir yere monte etme seçeneği yoktur. Kameranın açık olması için düz bir yüzeye ihtiyacınız olacak. Evinizin dışında kayıt yapmasını istiyorsanız bu zordur çünkü ayakta durması için iç mekanda bir çıkıntıya ihtiyacınız olacaktır.

7. ZOSI Security Camera System

ZOSI-Security-Camera-System

Listemizdeki son kamera ise Zosi’nin güvenlik kamera sistemleridir. Bir sistem olduğunu düşünürsek, bu pakette diğerlerine kıyasla birkaç güvenlik kamerası alacaksınız.

Bu CCTV kameralar, 2.5 metrelik gece görüşü sunmaları, hava şartlarına dayanıklı olmaları, hareketi tespit ettiklerinde uyarı vermeleri, güçlü hareket algılama ve daha fazlasıyla çok fazla kaliteye sahiptir.

Bu sistemin dezavantajı, merkezi hub dahil olmasına rağmen, bunların merkezi bir hub’a bağlanmasını gerektirmesidir. Bununla birlikte, kablolama düzensiz ve külfetli olabilir. Bir kamera tolere edilebilir, ancak sekiz kameranın hepsini kullanmak istiyorsanız, hepsini doğru bir şekilde bağlamak için yaratıcı çözümler bulmanız gerekecek.