iPhone gizli fotoğraf albümü gizleme

iPhone’un işletim sistemi iOS’a gelen yeni özellikler, çeşitli özelleştirmeler yapmamız için bize harika fırsatlar sunuyor. Büyük gizlilik ve güvenlik güncellemelerine ek olarak platform, güzel tasarlanmış widget’larla ana ekranı da dönüştürdü. Ancak, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olan bir dizi şık özellik ve daha iyi kullanılabilirlik sunan bazı araçlar var.

Fotoğraflarınızı izniniz olmadan cihazınıza bakan kişilerden gizlemek istiyorsanız, iPhone’da artık gizli fotoğraf albümünüzü gerçek anlamda gizleyebilirsiniz. Fotoğrafları gizledikten sonra gizli albümü Fotoğraflar uygulamasından nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

iPhone’da gizli fotoğraf albümü nasıl gizlenir?

Hepimiz gizliliğimizi korumak istiyoruz ve iOS bunu yapmak için çeşitli seçenekler sunuyor. Fotoğraflar uygulamasından fotoğrafları nasıl gizleyeceğinizi daha önce ele aldık, ancak açıkçası, fotoğrafları gizlemek için bu yeterli değil.

Bunun nedeni, sakladığınız fotoğrafların iOS’ta özel bir gizli fotoğraf albümünde beklemesidir. Gizli fotoğraf albümüne erişmek için tek yapılması gereken, Fotoğraflar uygulamasına gitmek ve aşağı kaydırmak. Gizli olarak işaretlediğiniz tüm fotoğraflar orada yer alır.

Ancak, gizli fotoğraf albümünü Fotoğraflar uygulamasından gizlemenin bir yolu var. Bu, fotoğraflarınızı Fotoğraflar uygulamasından gizlemenize olanak tanır ve tüm süreç bu şekilde daha mantıklı olur. iPhone’da gizli fotoğrafları nasıl gizleyebileceğinizi gösteren bir dizi adım adım kılavuz tasarladık. Fotoğraflarınızı gizlemek için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını indirmeniz gerekir. Yapmanız gereken aşağıda açıklanmıştır.

  1. Fotoğraflar uygulamasında gizli fotoğrafların yer aldığı “Gizli” adlı albümü gizleyebilirsiniz.
  2. Gizli fotoğrafları gizlemek için “Ayarlar” uygulamasından ilgili menüye gitmelisiniz.
  3. iPhone’da Ayarlar uygulamasına girin.
  4. Ekranı kaydırarak “Fotoğraflar” menüsünü bulun.
  5. “Fotoğraflar” menüsüne girin.
  6. “Gizli Albümü Göster” seçeneğinin önündeki anahtarı kapatın.
  7. Anahtarı tekrar açana kadar, “Fotoğraflar” uygulamasındaki “Gizli” adlı albüm gösterilmez.

iPhone’da gizli fotoğrafları gizlemek için yapmanız gereken tek şey bundan ibaret. Ancak, albümün Fotoğraflar uygulamasında görünmesine izin vermek istiyorsanız, işlemi tekrarlayın ve Ayarlar uygulamasındaki ilgili menüden yukarıda gösterilen seçeneği yeniden etkin hale getirin.

Gizli fotoğrafların Fotoğraflar uygulamasından kaybolacağını, ancak üçüncü taraf uygulamaların fotoğraf seçicisinde görüneceklerini unutmayın. Ayrıca iPhone’u PC’ye bağladığınızda gizli fotoğrafların klasörlerde görüleceğini aklınızdan çıkarmayın. Ancak, meraklıların özel fotoğraflarınızı incelemesi yine de zorlaşacak.