Assassin’s Creed Valhalla: Yellow Longship nasıl bulunur?

Assassin’s Creed Valhalla’da ana karakter Eivor, dokuzuncu yüzyıl İngiltere’sinin mevcut yöneticileriyle ittifaklar kurmakla görevlendirilecek. Oyunun başında yerleşiminizi kurduktan sonra, önce Grantebridgescire (“The Song of Soma” hikaye yayınının başlangıcı) veya Ledecestrescire (“The Sons of Ragnar” hikayesinin başlangıcı) seçeneğine sahip olacaksınız. İlki, bir haini kovmanız gereken çok parçalı bir gizem araştırmasını içeriyor ve bulmanız gereken ipuçlarından biri – sarı bir gemi (Yellow Longship) – yerini bulmak biraz zor.

Tüm ipuçlarını (veya herhangi birini) bulmadan hainin kimliğine dair doğru cevabı teknik olarak çıkarabileceğinizi ve/veya tahmin edebileceğinizi belirtmek gerekir. Bununla birlikte, tüm kanıtları toplamak, kararın, özellikle de sarı boyalı geminin, diğer kanıtların çoğunu yeniden bağlamlaştıran en önemli ipucu olduğundan, kesinlikle kararın daha kolay olmasına yardımcı olur.

Assassin’s Creed Valhalla: Yellow Longship

Bu makalenin geri kalanı, en azından The Song of Soma’nın The Stench of Treachery başlıklı 5. Bölüm, 1. Kısmına ulaştığınızı varsaymaktadır. Size hainin kim olduğunun cevabını söylemeyeceğiz, ancak geminin yerini belirtmek için görevi ve gerçekleştiği alanı tartışmamız gerekiyor.

Araştırmanızın ortasında Soma, yalnızca kendisinin ve en yakın üç arkadaşının (Galinn, Birna ve Lif) bildiği gizli yeraltı tüneline bakmanızı hatırlatacak. Tünelden aşağı inin ve ipuçlarını takip edin, sonuçta hainin gemilerini boyamak için biraz sarı boya kullandığını gösterir. Islak boyanın izi, bir zamanlar geminin oturduğu nehre götürür.

İşte oyunun sizden çok büyük bir tümdengelimli sıçrama yapmanızı istediği yer burasıdır. Sanırım, sarı boyalı uzun gemiyi kimse görmediğinden, Grantebridge şehrinden uzaklaştığını tahmin etmeniz gerekiyordu. Öyleyse sağa, Büyük Ouse Nehri’ne doğru yelken açın. Utbech’i geçtikten hemen sonra bir çatala çarpacaksınız. Sağa gitmeyi tahmin etmek – sisli ve bir gemiyi saklamanın kolay olduğu yerde – doğru cevaptır. Gerçekten sisli olmaya başlarsa ve navigasyon zorlaşırsa doğru yolda olduğunuzu anlarsınız.

yellow longship

Sonunda, sisin içinden geçecek ve küçük bir ada benzeri bataklık arazisini keşfedeceksiniz. Bir grup haydutla çevrili, kıyısında karaya oturmuş sarı boyalı uzun gemiyi göreceksiniz. Daha kesin bir konum için, yukarıdaki gömülü resme bakın. Haydutları öldürün ve uzun gemiyi araştırın. Üzerinde bir ipucu bulacaksınız. İpuçlarını çözmek için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Soma’ya gidin ve Eivor ile keşfedilen ve öğrenilenler hakkında konuşsun.

The Song of Soma Bölüm 5, Kısım 2 (An Island of Eels) Eivor’un yerleşimine katılmayı seçen bir karakterle biterse casusu doğru tahmin ettiğinizi anlayacaksınız. Size hiçbir karakter katılmazsa ve Soma ve Eivor barışçıl ama gergin şartlarla ayrılırsa, yanlış tahmin etmişsinizdir. Ne yazık ki, yanlış kişiyi suçlarsanız, Soma, oyunun geri kalanında Eivor’a kızacak ve mesafeli kalacaktır.