En iyi robot süpürge 2024

Her hafta her şeyi yeniden temizlemeniz, her şeyi yeniden süpürmeniz, yeniden fırçalamanız gerekir ki bu da yorucu bir iş haline gelir. Belki de bu cihazı zaten duymuşsunuzdur. Tüm evi dolaşan, yerleri süpüren, merdivenlerden düşmemek için engellerden kaçan ve halıları temizleyen bir cihazdır. Gerçek olamayacak kadar iyi.

Temel olarak şöyle çalışıyor: Robot, elektrik prizine bağlı bir platform üzerinde pilini şarj ediyor ve istediğinizde veya önceden programlanmış bir zamanda evi temizlemeye başlıyor. Bu noktada, platformu tek başına terk eder ve evin içinde dolaşarak tüm kiri süpürür. Robot süpürgenin yanlarında engelleri algılamasını ve onlardan kaçınmayı başarmasını sağlayan sensörler var. Böylece robot bir duvarla, bir masanın ya da sandalyenin kenarıyla karşılaştığında dönmesi gerektiğini anlar ve sonsuza kadar orada kalmamak için etrafından dolanır.

Bir süre öncesinden günümüze, ev temizliği için çeşitli robot elektrikli süpürge modelleri ve farklı markalar piyasaya çıkmıştır. Açıklığa kavuşturulması gereken ilk şey, bunların hiçbirinin ucuz olmadığıdır. Bu nedenle, zaten sahip olmaya kararlıysanız, parayı hazırlayın. Ancak fiyat ve modellerden dert yanmadan önce markaya karar verelim. Biraz arama yaparak LG, Samsung, Xiaomi, Targus, iRobot ve diğer tamamen bilinmeyen Çinli üreticilerin robot elektrikli süpürgelerini bulabilirsiniz.

iRobot Roomba E5

iRobot Roomba E5

iRobot, dünya çapında satılan 30 milyondan fazla ev robotuyla robotik ve inovasyonda 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Bu Roomba’yı şimdiden üst düzey robot süpürgeler arasına yerleştirebiliriz ve gerçek şu ki, fonksiyonları önceki modellere göre çok daha kapsamlı. iRobot, bu Roomba’yı, yüksek güçlü bir emiş sistemine ve yüksek verimli bir filtreye sahip en az iki adet çok yüzeyli kauçuk merdaneye sahip olduğundan, evde evcil hayvan besleyenler için tasarladı.

Bu, E5’in yalnızca kiri değil, aynı zamanda tüylü dostlarımız tarafından salınan alerjenleri de yakalayabildiği anlamına gelir. Ayrıca, özellikle kirli alanları algılamak için Kir Algılama sensörlerine, düzensizlik algılamaya ve temel olarak robotun istemediğimiz odalara girmesini önleyen Virtual Wall ile en verimli şekilde temizlemek için aktif bir navigasyon sistemine sahiptir. Alerjenleri ortadan kaldırarak evde evcil hayvanlarla temizlik yapmak için ideal. Akıllı telefondan yönetim ve çift Sanal Duvar ile akıllı navigasyon desteğine sahip. Kauçuk fırçalar ve yıkanabilir hazne ile gelir.

iRobot Roomba 692

iRobot Roomba 692

600 serisinin bu modeli, 698 zaten bulunduğundan en güncel model olmayacak, ancak uygun fiyatı ve sahip olduğu muazzam satış miktarı nedeniyle belki de en çok satan Roomba olacak. Mantıklı, çünkü oldukça güncel bir sisteme sahip bir robot ve aynı zamanda hiçbir şeyi temizlenmemiş bırakmamak ve aynı zamanda verimlilik kazanmak için bir kir sensörü (ultrasonik) içeriyor.

Ayrıca uygulaması aracılığıyla akıllı telefon üzerinden yönetim, Wi-Fi bağlantısı ve sesli asistan desteği içerir. Bu şekilde, otomatik olarak temizlemesi veya uzaktan kontrol etmesi için programlayabiliriz. Navigasyon sistemi kızılötesi ve ultrasona dayalıdır ve bu anlamda onu temel olarak kabul edebiliriz, çünkü yeni modeller lazer navigasyonu içerir.

Xiaomi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi’nin de kendi temizlik robotu var ve en son sürümü olan Vakum Pro, önceki nesli her yönden geliştiriyor. Navigasyon ve temizleme programları söz konusu olduğunda bir robot kadar gelişmiş olmayacak, ancak bir bütün olarak düşük bir fiyata iyi bir ekip oluşturuyor. 120 dakikalık iyi bir kullanım süresine ve yaklaşık 5 saatlik bir şarja sahip, tabii ki bir şarj ve devam etme işleviyle.

LDS navigasyon sistemi, Uygulamadan onlarla etkileşim kurabilmemiz için bölge haritaları oluşturma yeteneğine sahiptir. Bu şekilde, V şeklindeki bir fırça ve küçük bir tankla suyla ovma işlevi sayesinde derinlemesine temizlik için alanları veya odaları seçmek mümkündür. Emiş gücü 2.100 Pa ile çok yüksek olmasa da ürettiği düşük ses karşısında avantaj olacaktır.

LG VR65710LVMP Hombot Turbo

LG VR65710LVMP Hombot Turbo

Motora 10 yıl garanti ekleme özelliği ile bu LG modeli kaliteli/fiyatlı bir robot süpürge olacaktır. İki fırçası ve her yere ulaşacak şekilde kare tasarımı ile köşe temizliği için optimize edilecektir. Ayrıca mevcut en sessiz robotlardan biridir, bu nedenle evcil hayvan veya bebek bulunan daireler için kullanışlı olacaktır.

Akıllı navigasyon sistemi, kızılötesi sensörler sayesinde engellerin durumunu ezberleyerek yüzey haritası çizebilen Dual Eye çift kamera ile donatılmıştır. 600 ml’lik iyi bir hazneye sahiptir ve paspas olmasına rağmen ovma kapasitesi içermez.

iRobot Roomba 980 ve 981

iRobot Roomba 980

Amerikan markasının en yüksek performansa sahip ikinci modeli Roomba 980’e geliyoruz. Maliyetin sadece beraberinde getirdiği aksesuarlara değil, aynı zamanda optimizasyona da bağlı olduğunu unutmamalıyız. i7’nin gelişine kadar, bu Roomba, kamera tabanlı bir navigasyon sistemiyle, ayrıca çok sayıda optik, ultrasonik ve lazer sensörle en akıllısıydı.

Ana navigasyonun kameraya dayandırılması sayesinde daha fazla bilgi toplayabilir, ayrıca temizleme sistemini beğenimize, geçiş sayısına veya emiş gücüne göre özelleştirebiliriz. Diğer modellere göre çok daha düzenli bir şekilde ilerliyor ve kapsama haritaları üzerinden de bize bilgi veriyor.

iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7plus

980’lerin özellikleri yetmiyormuş gibi, iRobot kendi kendini temizleyen yeni (ve pahalı) bir model çıkardı. Yeni bir şarj ve yıkama tabanı, evin içinde dolaşırken topladığınız her şeyi emmek için Roomba’nın tankına bağlanır. Silindirler, filtreler ve temizleme açısından tam olarak 980 kadar verimlidir.

Sınıfının en iyisi bu modelin bir başka harika yeniliği de iAdapt 3.0 akıllı navigasyona sahip olması, kamerası ve çoklu sensörleri sayesinde evimizin haritasını otomatik olarak oluşturarak en verimli şekilde öğrenebilir. Böylece size neyi, ne zaman ve nasıl yapmanızı istediğimizi söyleyebilir.

Roborock S6 Pure

Roborock S6 Pure

Roborock S6 Pure, güç açısından yalnızca S7 ve S6 MaxV’den sonra ikinci olan, üreticinin en gelişmiş elektrikli robot süpürgelerinden biridir. En azından evimizin bakımı için kabul edilebilir sonuçlar veren manuel dağıtıcılı iyi bir su deposu ile süpürme, vakumlama ve paspasla ovma işlevlerine sahiptir. Emiş gücü 2.000 Pa olacak, belki de çok güçlü olmayacak, ancak 180 dakikalık kullanıma ulaşmanıza izin verecek.

Akıllı lazer navigasyon sistemi, bu Roborock serisinin en iyi özelliklerinden biri olacak ve analizlerimizde son derece hızlı ve çevik bir ekipman olduğunu kanıtladı. Kaybolma veya takılma sorunu yaşamadık ve lazer sensörü zifiri karanlıkta bile oldukça doğru haritalar oluşturuyor. Uygulamadan bunları düzenleyebilir, odalar ve kişiselleştirilmiş temizlik alanları oluşturabiliriz.

Ecovacs Deebot OZMO 950

Ecovacs Deebot OZMO 950

Ecovacs, tüm robot elektrikli süpürge serisini yeniledi ve 950, sahip olduğunuz en iyi seçeneklerden biri olacak ve kesinlikle yatırıma fazlasıyla değecek. Üç seviyeli emiş gücüne ve her şeyi tek bir geçişte yapmak için aynı anda aspire ettiği yeni bir OZMO fırçalama işlevine sahiptir.

Seyahat ettiği tüm alanı haritalayabilen ve kaydedebilen bir navigasyon sistemi olarak lazer sensörleri kullanan Smart Navi 3 teknolojisini kullanır. İki adede kadar etkileşimli harita oluşturma yeteneğine sahiptir, bu nedenle iki katlı evler için kullanışlı olacaktır. 5200 mAh pili 200 dakikaya kadar dayanabiliyor ve mobil uygulamadan ve Wi-Fi bağlantısından cihazı tamamen özgürce kontrol edebiliyoruz.

Ecovacs Deebot OZMO T8

Ecovacs Deebot OZMO T8

Kalite ve fiyat açısından en akıllı veya dengeli seçeneğin T8 modeli olacağına inanıyoruz. Zeka açısından, her türlü nesneyi algılayan ve tanıyan bir DToF sensörü aracılığıyla bir AI lazer navigasyon sistemi kullandığı için geride kalmayacak. Aslında, evimizde neler olup bittiğini mobil olarak görüntüleyebileceğimiz yerleşik bir video kamera bile içerir.

Harita oluşturma işlevi aracılığıyla, uygulamadan onlarla etkileşime geçebileceğiz, odalar kurabileceğiz, bariyerler veya kişiselleştirilmiş rotalar oluşturabileceğiz. Temizleme fonksiyonlarına gelince, eco modunda 3 saat ve OZMO modunda 180 dakika dayanabildiği için yeterli emiş gücüne ve daha da iyi bir bataryaya sahip bir OZMO ovma ve emiş sistemine sahiptir. Temizleme modunu otomatik olarak uyarlamak için halı gibi yüzey tipini algılayabilir.

Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV

S6 MaxV, S7’ye çok benzediği ve fiyatı biraz daha düşük olduğu için, daha fazla emiş gücü ve temizleme etkinliği isteyenler için en iyi seçim olacağını düşünüyoruz. Geliştirilmiş motoru 2500 Pa’ya ulaşır ve ayrıca temizlik açısından aynı seçeneklerle normal S6’dan biraz daha az gürültü üretir.

Aynı şekilde, bir o kadar çevik ve hızlı olan LiDAR çok seviyeli haritalamalı bir lazer navigasyon sistemimiz olacak. Onlar ve sürümleri sayesinde, her odadaki temizliği özelleştirebileceğiz. Sistem, sıkışmaları ve karışıklıkları önlemek için nesneleri algılar ve bunlardan kaçınır.

Ecovacs OZMO Slim10

Ecovacs OZMO Slim10

Aradığımız, herhangi bir mobilyanın altına girebilen bir robotsa, bu OZMO Slim versiyonu sizin olmalı. Sadece 57 mm yüksekliğinde ve 310 mm çapında duruyor ve küçük alanlar için bol miktarda manevra kabiliyeti sunuyor. Önceki modellere göre biraz daha basit bir navigasyon sistemine ve daha yavaş bir öğrenme eğrisine sahiptir, ancak engelleri ve düzensizlikleri tespit edebilir.

Tam temizleme, nokta modu, kenarlar ve tabii ki aynı anda vakum yapan OZMO fırçalama sistemi gibi olağan 4 temizleme moduna sahiptir. Bu durumda, Uygulama tarafından yönetimimiz var, ancak harita oluşturamıyor. Daha küçük kalınlığı, temizlemeye devam etmek için otomatik bir şarj moduna sahip olarak pil süresini yaklaşık 100 dakikaya düşürür. Ecovacs’ın geri kalanı gibi, Google Home ve Amazon Echo’nun yanı sıra ses kontrolü ile uyumludur.

Cecotec Conga 1290

Cecotec Conga 1290

Biraz daha fazla para karşılığında Cecotec’te zaten çok daha ilginç bir şey bulduk ve öncekilere kıyasla bazı iyileştirmelerle gelen bu Conga 1290. Vurguladığımız ilk şey, bu durumda robotun izlediği yolu ezberleyebilen ve ardından yaptığı bir sonraki geçişte onu optimize edebilen iTech Gyro navigasyon sistemidir. Ayrıca toplam 7 adet otomatik temizleme programına izin verir.

990 ile aynı şekilde üç seviyeli vakumlama ve fırçalama gücüne sahip 4’ü 1 arada olduğuna da şüphe yok. Cecotec, temizlenecek alanları sınırlamak için oldukça orijinal bir yol bulmuştur ve bu, zemine yerleştirilmiş fiziksel bir manyetik şerittir. Geçerli bir çözümdür, ancak bunu yazılım aracılığıyla yapabilen modellere kıyasla çok verimli değildir.

Cecotec Conga 3790

Cecotec Conga 3790

Listeye, İspanyol üreticinin bize mükemmel bir fiyata iTech Laser 360 navigasyon ve haritalama sistemi sunacak olan bu yeni robot elektrikli süpürgesiyle devam ediyoruz. Uygulamasından, ortamının oluşturduğu haritayı görselleştirebileceğiz. Sistem, seçici temizlik için duvarlar veya odalar oluşturmak üzere etkileşime gireceğimiz 5 adede kadar haritayı destekler.

4’ü 1 arada işlevi, su ve katılar için karışık bir tankta süpürmemize, vakumlamamıza, paspaslamamıza ve fırçalamamıza olanak tanır. 50’ye kadar temizleme planına ve akış ölçerli üç ovma moduna sahiptir ve 2300 Pa motoru sayesinde iyi bir emiş kapasitesine sahip olacağız. Üreticinin en eksiksiz robotlarından biri, ayrıca 2 paspas, 2 yan fırça ve 2 filtre ile birlikte gelir.

Cecotec Conga 4690 Ultra

Cecotec Conga 4690 Ultra

Cecotec 4000 serisinin ana standart taşıyıcısı, diğer yeni nesil modellerin 10 temizleme moduna sahip olan ancak emiş gücünü 2700 Pa’ya çıkaran bir robot elektrikli süpürge olan Conga 4690 Ultra’dır. 3 emiş gücü modu ve 3 ovma modu ile zemini aynı anda fırçalar. Jalisco’dan ana fırça, silikon ve çok işlevli ve diğer yedek parçaları içerir.

Bu sürüm, 360o lazer navigasyon sistemine sahiptir ve operasyon alanlarının haritalarını yeterli hassasiyetle oluşturabilir, böylece odalar, temizlik alanları veya sanal duvarlar oluşturabiliriz. Yüzeyin daha iyi temizlenmesi amacıyla mop için ileri geri hareket (ovma) ekstra fonksiyon olarak eklenir. Geliştirmelerinden bir diğeri de 6400 mAh pil kapasitesinin artması ve 300 dakika kullanım süresi olacaktır.

Cecotec Conga 6090 Ultra

Cecotec Conga 6090 Ultra

Elektrikli süpürgelerin de kullandığı siklonik teknoloji sayesinde en az 10.000 Pa emiş gücüne sahip bir elektrikli süpürge bulmak için Cecotec Conga 6000 serisine bir adım daha atıyoruz. Aynı anda 4 temizleme yöntemi, 10 mod ve 50 kombinasyon ile piyasadaki en güçlülerden biri olacak ve halılar için çok faydalı olacaktır. Bu durumda, su için 270 ml ve katılar için 335 ml’lik bir karma tankımız ve 240 dakikalık bir pil süremiz var.

Öncekiler gibi, tüm alanı haritalayabilen ve 5 kata kadar akıllı bir şekilde planlar oluşturabilen bir iTech Laser 360 navigasyon sistemine sahiptir. Bu bölümde küçük kardeşlerinden pek farkı yok ve nesne algılama özelliği de yok gibi görünüyor. O zaman ana iyileştirmelerin temizlik ve kullanım süresi bölümünde olacağını görüyoruz.

Cecotec Conga 7090 IA

Cecotec Conga 7090 IA

7000 serisinde navigasyon sisteminde iyileştirme yapılır. Bu durumda, her türlü nesneyi algılamak için 360o lazer navigasyona bir sensör sistemi ve çift optik kamera eklenir. Bu, her durumda, örneğin bir evcil hayvanın veya bir sandalyenin önünde ne yapılacağına otonom olarak karar vermek için bir AI sistemi ile birleştirilir. Sistem, Uygulamadan iletişim kurabileceğimiz 3Diana olarak adlandırılır.

Temizleme fonksiyonları ile ilgili olarak, eş zamanlı 4 fonksiyonun yanı sıra temelde alt seri ile aynı 10.000 Pa güce sahip olacaktır. Yenilik, 100 temizlik planına sahip olacağımız RoomPlan 3.0 sistemini uygulamasıdır. Cecotec’in en gelişmiş robotu ve ayrıca sunduklarına göre oldukça makul bir fiyata gelir.

Ilife A4s

Ilife A4s

Ilife markasının bazı modellerini göreceğiz. A serisi, bu durumda olduğu gibi halılar için ideal olan daha yüksek emiş gücüyle süpürme ve vakumlama konusunda uzmanlaşmıştır. Belirli alanları daha derinlemesine temizlemek için oda modlu 5 temizleme programı ile bulabildiğimiz en ucuz robotlardan biridir.

Diğer kapasitelerin yanı sıra, Akıllı Telefon tarafından yönetilmemesine ve durumunda oldukça eksiksiz bir uzaktan kumandaya sahip olmamasına rağmen, otomatik temizlemeyi gerçekleştirmek için programlama olasılığına sahibiz. Navigasyon sistemi, sanal duvar veya yapay zeka gibi belirli konfigürasyonlar yapmamıza izin vermiyor. Her durumda, fiyatına göre piyasadaki en çekici çözümlerden biridir.