AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan kimdir?

AK Parti İstanbul’da Çekmeköy İlçe Başkanlığı için yeni başkan adayını Akın İlhan olarak belirledi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti’nin Çekmeköy’de yeni ilçe başkanının Akın İlhan olacağını söyledi.

Erdoğan’ın “Bize yeni Ömerler lazım” diyerek başlattığı kongre sürecinde AK Parti’nin Maltepe İlçe Başkanı olarak Akın İlhan’ın aday gösterilmesine karar verildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın R. T. Erdogan’ın onayıyla; Çekmeköy İlçe Başkanlığımızın 7. Olağan Kongresinde Akın İlhan İlçe Başkan Adayımız olarak belirlenmiştir. Hayırlı olsun” dedi. Peki Akın İlhan kimdir?

Akın İlhan kimdir?

Akın İlhan Ordu’nun Fatsa ilçesinde 1976 yılında doğdu. İlk ve orta okul yıllarını Ordu Aybastı’da geçiren İlhan, liseyi Ordu Lisesi’nde okudu. İlhan, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Halen Üsküdar’da avukatlık yapmaktadır.

Birçok STK’da çeşitli görevler üstlenen Akın İlhan, İstanbul Barosu seçimlerinde, hukukun üstünlüğü platformunun bir dönem yönetim kurulu, bir dönem de disiplin kurulu üyeliği adaylığında bulundu. Siyasi hayatına 2011 yılında AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı’nda başladı ve çeşitli görevler üstlendi.

Akın İlhan, evli ve 1 çocuk babasıdır. AK Parti İstanbul İl Yonetim Kurulu Üyesi ve AFM Hukuk Bürosu’nda çalışıyor.