En iyi antivirüs programları sıralaması

Bireysel kullanıcıların bilgisayarlarının güvenliğinin temel dayanaklarından biri, yaygın olarak antivirüs olarak bilinen iyi bir güvenlik çözümüne sahip olmaktır. Bizi aşırı önlemler almaya zorlayan reklam yazılımı, fidye yazılımı, kimlik avı ve crapware vb. şeklinde giderek daha fazla kötü amaçlı yazılım tehdidi var.

Neyse ki, Windows için antivirüs yelpazesi geniş ve hatta entegre Windows Defender çözümümüz var. Karar vermenize yardımcı olmak için, maksimum kötü amaçlı yazılım korumasına sahip en iyi Windows antivirüsünün hangisi olduğunu bulmak için en son AV-Test sonuçlarını analiz ettik. Bu analize hem ücretli antivirüsleri hem de ücretsiz antivirüsleri dahil ettik.

Windows 11 için en iyi antivirüsü bulmak kolay değil ve binlerce kötü amaçlı yazılım örneğiyle yüzlerce test gerektiriyor. Bu nedenle, size mümkün olan en iyi öneriyi sunmak için AV-Test tarafından yayınlanan sonuçları kullanıyoruz. Uzmanlar, 200’den fazla sıfır gün saldırısı örneğiyle ve yaklaşık 20.000 bilinen tehditle karşılaşan yaklaşık 40 güvenlik paketini analiz ettiler, testlere göz attılar ve etkiyi ölçmek için binlerce dosya kopyaladılar ve yanlış pozitifleri tespit etmek için 1,5 milyon örneği incelediler.

Kullanabileceğimiz en iyi antivirüs nedir? AV-Test tarafından yayınlanan verilere göre, bize birkaç antivirüsün “En İyi Ürün” derecesini aldığını, ancak hepsinin tüm kategorilerde 6 puana sahip olmadığını gösteriyor.

AhnLab V3 Internet Security

ahnlab v3 internet security

AhnLab V3 Internet Security 9.0 antivirüs üzerinde yapılan analize göre tüm kategorilerde en çok tavsiye edilen ve en yüksek puanları alan programlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Mümkün olan tüm bölümlerde en yüksek puanı alır. Bu antivirüsün küresel değerlendirmeleri, her açıdan 6 üzerinden 6’dır ve bu, test tarafından dikkate alınan en iyi ürün olarak kabul edilir. Tüm bölümlerde en yüksek puanı alan ve kesinlikle tavsiye edilenlerden biri.

Avira Antivirus Pro

avira antivirus pro

Avira, 2022 yılının başında kaydedilen verilere göre en iyi antivirüslerden biriydi ancak Haziran ve Mayıs testlerinde kalite açısından düştü ve puanının en iyiden biraz daha düşmesine neden oldu. Belirli hatalar, İnternet’ten gelen 0. gün saldırılarına karşı mükemmel koruma veya kötü amaçlı yazılım tespitinde %100 koruma sağlamaz. Yine de önerilen bir seçenek.

BitDefender Internet Security

bitdefender antivirus

Örneğin, ev veya iş için kullanmak isteyip istemediğimize bağlı olarak çeşitli kullanım seçeneklerine sahip bir antivirüs klasiği. Bitdefender, yalnızca PC’ler için değil, aynı zamanda Mac’leri, mobil cihazları da korur ve hatta akıllı evler için çözümlere sahiptir.

Bullguard Internet Security

bullguard

Bullguard ücretli bir antivirüsdür ancak korumasını 30 gün boyunca ücretsiz olarak test etmek için ücretsiz olarak indirebiliriz. Her türlü işleve, yedek kopya oluşturma seçeneklerine, güvenlik duvarlarına veya antivirüslere sahiptir ve neye ihtiyacımız olduğuna veya bizi neyin endişelendirdiğine bağlı olarak çeşitli paketler mevcuttur. En iyi olarak kabul edilen antivirüslerden biridir.

ESET Internet Security

eset internet security

En iyi bilinen, olağan ve önerilenlerden biri. ESET, söz konusu testte de öne çıkıyor ve şirketler için ev için birkaç farklı pakete sahip. Şifre saklama, online alışveriş güvenliği, veri ve dosya şifreleme, WiFi ağ koruması gibi seçenekler ve araçlar ile çoklu cihaz korumasına sahiptir…

F-Secure SAFE

f-secure safe

F Secure, bu test tarafından “en iyi” ürünlerden biri olarak kabul edilir ve bize tam çevrimiçi koruma sunar. Ücretlidir, ancak yalnızca Windows bilgisayarınızı değil, her türlü cihazı virüslere ve fidye yazılımlarına karşı koruduğunuz, güvenli satın alma veya ebeveyn kontrolü sağlayan 30 günlük oranlara sahip tam sürüme sahiptir.

McAfee Total Protection

mcafee total protection

McAfee Total Protection, Home paketinde yılda yaklaşık 135 TL olarak fiyatlandırılır ve tüm aileyi korumayı taahhüt eder. Virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, casus yazılımlara veya fidye yazılımlarına karşı uyarır ve çok düzeyli gizlilik koruması sunar. Örneğin, gizli dosyaları yok eder, çerezleri siler… Antivirüsü yalnızca bir veya birkaç cihaz için sözleşme yapma seçeneği vardır.

Kaspersky Internet Security

kaspersky antivirus

Mevcut her türlü ürünle size kesinlikle tanıdık gelen Windows 11 antivirüs programlarından biridir. Birden fazla güvenlik şirketi tarafından ödüllendirilmiştir ve Windows bilgisayarlar için korumanın yanı sıra PC, telefon ve mobil cihazlar için güvenlik paketleri içerir. Ücretsiz VPN, güvenli ödeme ve risksiz internet işlemleri, web kamerası koruması, antivirüs, bilgisayar korsanlığı önleme gibi özellikler dahildir.

Norton 360

norton antivirus

Norton, AV Test tarafından puanlama sisteminde alınabilecek en yüksek puana sahip Windows için en iyi antivirüs ürünleri olarak kabul edilenlerden bir diğeridir. Norton 360’ın farklı plan türleri ve hatta oyuncular için belirli bir planı vardır. Ebeveyn kontrolü, VPN koruması, bulut yedeklemeleri, akıllı güvenlik duvarı veya gerçek zamanlı tehdit koruması eklerler.

Trend Micro Internet Security

trend micro antivirus

Belki de bu antivirüs bugün en çok bilinen antivirüs değil, ancak bilgisayar güvenliği konusunda en geçmişi olan şirketlerden biri olan, yarı Japon, yarı Amerikan bir şirket olan Trend Micro’dan geliyor. Bu yazılım, bir iş ortamı için daha uygun olabilecek diğerlerinden farklı olarak, ev bilgisayarlarımız için bir kalkan görevi görmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Kendi algılama, tarama ve eleme teknolojileri çok etkilidir ve ayrıca evde küçükler için hassas web sitelerini engelleyecek ve istediğimiz İnternet erişim saatlerini yapılandırmamıza izin verecek ebeveyn kontrolüne sahiptir. Çalışması çok iyi optimize edilmiştir, bu nedenle donanımı çok güncel olmayan bilgisayarlar için idealdir.

VIPRE AdvancedSecurity

vipre advancedsecurity

VIPRE AdvancedSecurity, özellikle çok güçlü donanıma sahip olmayan ev bilgisayarları için tasarlandığından bir öncekiyle çok uyumlu bir virüsten koruma yazılımıdır, çünkü yöneticileri onu bunun için maksimuma optimize etmiştir. Aynı araç, bilgisayarımızda tam bir arama motoru veya depoladığımız çok eski dosyaları silecek bir işlev gibi diğer çok faydalı hizmetleri içerir. Hem arayüzü hem de kurulum süreci çok basittir, ancak aynı listedeki diğer antivirüslere kıyasla bunun biraz yavaş olduğu doğrudur. Ayrıca, gerektiği kadar sık ​​güncellenmiyor gibi görünüyor, bu nedenle en yeni kötü amaçlı yazılımlar onu atlayabilir ve bilgisayarımızı etkileyebilir.

Windows Defender

windows defender

Bitirmeden önce, Microsoft işletim sistemine entegre ücretsiz güvenlik çözümü Windows Defender’dan bahsetmenin zamanı geldi. Son yıllarda dikkat çekici bir şekilde gelişiyor ve gerçek şu ki, kullanıcıların büyük çoğunluğu için fazlasıyla yeterli. Söz konusu şirket tarafından yapılan testlere göre Windows, güçlü bir antivirüse sahip. “E-postalar ve kötü amaçlı web sayfaları dahil olmak üzere İnternetten gelen 0. gün saldırılarına karşı koruma” bölümünde analiz edilen son iki ayda %100’e sahiptir. Ayrıca toplamda %100 ve sektörde ortalama %99,3 ile kötü amaçlı yazılım tespitinde yüksek korumaya sahiptir. Demek istediğim, Microsoft’unki ortalamadan daha iyi.

Bir notla onayladığı bölümlerde performans veya kullanılabilirlik konusunda da sorun görmüyoruz. Analiz edilen aylar boyunca hiçbir yanlış alarm veya çökme olmadı ve güvenli yazılımdan kötü amaçlı yazılım olarak yalnızca bir hatalı tespit vakası oldu. Ayrıca test, herhangi bir hatalı engelleme veya uyarı hatası olmadığını gösterir.