Android TV için en iyi tarayıcılar

Android TV için, belirli web sitelerini açmanıza, internetteki herhangi bir yerden video oynatmanıza, e-postaları kontrol etmenize ve başka şeylere izin vermenizi sağlayan özel web tarayıcıları vardır. Dolayısıyla, Android TV’nizde web’de gezinmek istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Burada, Android TV için TV platformu için optimize edilmiş ve Android TV’nin uzaktan kumandasıyla akıcı bir şekilde çalışan en iyi 4 tarayıcıyı sunuyoruz. Yani daha fazla uzatmadan başlayalım.

Android TV Web Tarayıcıları

İşte Android TV için oldukça iyi ve fazla karışıklık olmadan çalışan en iyi web tarayıcıları. Şu anda geliştirme aşamasında olan ve Android TV’nin uzaktan navigasyonuyla düzgün şekilde çalışan tarayıcıları dahil etmeye çalıştık.

Opera, TVWeb, Kiwi, vb. gibi Android TV’de çalıştığını iddia eden ancak TV platformu için optimize edilmemiş tarayıcılar var. Dolayısıyla bu listede onlardan bahsetmedik. Bununla birlikte, listeyi gözden geçirelim.

1. Android TV için Firefox

Firefox, bu listedeki Android TV için belki de en iyi web tarayıcısıdır. API’leri kullanılarak oluşturulmuş, Android TV için özel bir tarayıcıdır ve üstte kaydırılabilir bir gezgini olan kart benzeri bir ara yüze sahiptir. URL’yi girebilir, ses düğmesini kullanarak arama yapabilir veya sahip olduğu birçok seçenek arasından herhangi bir kartı açabilirsiniz.

En iyi yanı, parolalarınızı, panonuzu, tercih ettiğiniz web sitelerini ana sayfaya ve çok daha fazlasını getiren Firefox hesabınızı senkronize etmenize izin vermesidir. Mozilla’nın 2017’de Firefox’un bir TV sürümü üzerinde çalışmaya başladığını ve geliştirmeye 2020’de bile devam ettiğini belirtmek gerekir.

Android TV için özel bir tarayıcı istiyorsanız, Firefox’un size yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Tüm bunları söyledikten sonra, uygulamanın Play Store’da herhangi bir nedenle mevcut olmadığını unutmayın.

İndir: Android TV için Firefox (Ücretsiz)

2. TV Bro

TV Bro, oldukça iyi çalışan ve şu anda geliştirme aşamasında olan Android TV için şaşırtıcı derecede kullanışlı bir web tarayıcısıdır. Tarayıcı Play Store’da mevcut değil, bu yüzden Android TV’nize kendiniz yüklemeniz gerekecek. Tarayıcıya gelince, açık kaynaklıdır ve Android’in yerleşik web oluşturma motorunu (WebKit) kullanır. Android TV’nin uzaktan kumandasıyla tamamen uyumludur ve sekmeleri, yer işaretlerini, geçmişi, kısa yolları ve sesli aramayı da destekler.

Testlerde, uygulamanın Firefox kadar iyi çalıştığını bulduk ki bu oldukça başarılı. Bir indirme yöneticisi de var. Ve tüm bunlar tamamen ücretsiz olarak mevcuttur. Diyorum ki, devam edin ve TV Bro tarayıcısını hemen şimdi Android TV’nize yükleyin.

İndir: TV Bro (Ücretsiz)

3. Puffin TV Tarayıcısı

Puffin TV Tarayıcısı, en iyi Android TV web tarayıcısı için üçüncü seçimimiz. Bu uygulamanın en iyi yanı, Android TV’nin Play Store’unda mevcut olmasıdır, bu da uygulamayı TV setinize kolayca yükleyip çalıştırabileceğiniz anlamına gelir. Bunun dışında, Puffin TV Tarayıcısı, kartlarla benzer, Firefox benzeri bir tasarıma ve özel URL’ler için bir arama çubuğuna sahiptir.

Çeşitli web sitelerinden video izlemeyi düşünüyorsanız, Puffin TV Tarayıcısı çok yardımcı olacaktır. Bu tarayıcının tek dezavantajı, her gün sınırlı ücretsiz kullanıma sahip olmasıdır. Bu limiti aştığınızda, ücretli planına abone olmanız gerekir. Tarama deneyimini sorunsuz bulursanız, ücretli plana gidebilirsiniz.

İndir: Puffin TV Tarayıcısı (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

4. Google Chrome

Şaşırtıcı gelebilir, ancak Android TV’deki Google Chrome, akıllı telefon sürümü kadar kusursuz değil. Aslında, Google Chrome, Android TV’nin Play Store’unda bile mevcut değil. Bu nedenle, uygulamanın akıllı telefon sürümünü yalnızca Android TV’nize yükleme seçeneğiniz vardır.

Deneyimin nasıl olduğunu merak ediyorsanız, o kadar da iyi değil. Bindirme navigatörü yoktur ve kaydırma bazen bazı hedeflerde takılıp kalır ve bu da deneyimi gerçekten sinir bozucu hale getirir.

Ayrıca, sesli arama genellikle çalışmaz ve yazma klavyesi bazen açılmaz. Bununla birlikte, ana sayfaya kişiselleştirilmiş web sayfalarını getiren Google hesabınızı senkronize etme seçeneğiniz var, ancak hepsi bu kadar. Android TV’nize kablosuz bir fare ve klavye bağladıysanız, o zaman Chrome kullanılabilir. Aksi takdirde, Android TV’nin uzaktan kumandasıyla kullanılmak üzere optimize edilmemiştir.

İndir: Google Chrome (Ücretsiz)