En iyi akıllı saat 2024

Akıllı saatler, dijital çağın en iyi aksesuarlarından biri haline geldi. Sadece güzel olmakla kalmazlar, aynı zamanda bağlantıda kalmanıza, fitness hedeflerinizi takip etmenize ve hatta tek bir bilek hareketiyle ödeme yapmanıza yardımcı olurlar. Ancak piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek varken, hangi akıllı saatin en iyi olduğunu bilmek zor olabilir. Bu nedenle bu ürün rehberini hazırladık. İster zarif ister işlevsel bir şey arıyor olun, karşılaştırmamız size paranızın karşılığını en iyi veren modeli seçmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir.

Akıllı saat, klasik bir saatle aynı şekilde kola takılan dijital bir cihazdır. Bildirimler, mesajlaşma ve telefon görüşmeleri gibi bir akıllı telefonunkine benzer işlevler sunar, ancak daha kompakt bir biçimdedir. En uygun fiyatlı akıllı saatler, fitness takibi ve iletişimi için özel olarak tasarlanmış etkinliklerle şık ve işlevsel olacak şekilde tasarlanmıştır.

En iyi akıllı saatlerin avantajları çoktur. Ayrıca, kullanıcılara çok çeşitli bilgi ve özelliklere hızlı ve rahat erişim sağlarlar. Tek bir cihazla zamanı kontrol edebilir, fitness hedeflerinizi takip edebilir, uyku düzeninizi takip edebilir, müziğinizi kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Telefonunuzun bildirimlerini cebinizden veya çantanızdan çıkarmanıza gerek kalmadan görmenizi sağlayarak arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanızı da kolaylaştırır. Bize göre bu aksesuar, en iyi estetik ve işlevsel müttefik olabileceği için vazgeçilmez bir temel haline geldi.

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8

Bir iPhone’unuz varsa, satın alabileceğiniz en iyi akıllı saat budur. Bunun bir öncekine göre en büyük farkı, yeni daha parlak ekranı ve dahil edilen yeni sensörlerinde yatmaktadır. Apple, akıllı saatleriyle her zaman lider olmuştur. Sadece çok hoş ve rahat bir tasarıma sahip değiller, aynı zamanda WatchOS 9 ve 2022’de piyasaya sürülen tüm modellerde bulunan yeni S8 işlemci sayesinde dayanıklı ve oldukça hızlılar. Sistem hala oldukça akıcı ve çok iyi optimize edilmiş. Series 8’deki iyileştirmelerden biri, pil zayıf olduğunda ve şarj etmek için bağlayamadığınızda akıllı saati kullanmanıza olanak tanıyan bir güç tasarrufu modu olarak göze çarpıyor.

Samsung Galaxy Watch5

Samsung Galaxy Watch5

Galaxy Watch5, hem iPhone hem de Android ile uyumlu, iyi optimize edilmiş yazılım ve bir akıllı saatte bulacağınız en iyi ekrana sahip. Samsung Galaxy Watch5, alüminyum tasarımı ve daha küçük çapıyla biraz daha sofistike. 5ATM direncine ve IP68 direncine sahiptir. Ekran, Galaxy Watch4’ün iki katı dayanıklı Safir Cam korumalı her iki süper AMOLED Always on Display kasasında da aynıdır. Parlaklık seviyesi çok yüksek olduğundan güneşte bakmakta sorun yaşamazsınız. Donanımdan bahsedecek olursak, Samsung’un akıllı saati, oldukça güçlü 5 Nm işlemci Exynos W920’yi içerdiği için bu kez bir adım öne çıkıyor. Ayrıca 16 GB dahili hafıza ile birlikte 1.5 GB RAM içerir.

Amazfit GTS 4

Amazfit GTS 4

GTS 4, Apple Watch 8’e çok benzeyen ince bir akıllı saattir. GTS 4 yaklaşık 3 günlük kullanım için 300 mAh kapasiteye sahip. Amazfit GTS 4, bazı estetik rötuşların ötesinde, pratikte aynı kalıyor. Bu yeni seride gelişen bir şey de GPS sistemidir. Artık şirkete bağlı olarak %99’a varan doğruluk oranına sahip çift bantlı GPS sistemini veya pil tasarrufu sağlayan bir GPS modunu seçebilirsiniz.

Amazfit GTR 4

Amazfit GTR 4

Amazfit GTR 4 akıllı saat, yuvarlak bir şekle sahiptir. Amazfit GTR 4 yaklaşık 5 günlük kullanım sağlayan 475 mAh pile sahiptir. Amazfit GTR 4, esas olarak kontrol düğmeleri şeklinde daha fazla değişikliğe uğradı. Bu akıllı saat, dış mekanlarda bilgilerin görüntülenmesini kolaylaştıran iyi bir parlaklık seviyesine sahip bir AMOLED ekrana sahiptir.

TicWatch Pro 3 Ultra

TicWatch Pro 3 Ultra

TicWatch Pro 3’ün geliştirilmiş bir versiyonudur. Ayrıca, yeni Snapdragon 4100+ yongasını içerir. Öte yandan, bu Android akıllı saat, zamanı ve diğer temel işlevleri görmek için kullanacağınız bir LCD ekranla birlikte bir AMOLED ekran içeren üst üste bindirilmiş çift ekran sistemine sahiptir. Bu sistem birlikte pil ömrünü 3 güne kadar ve yalnızca temel modda kullanırsanız 45 güne kadar uzatır. Bugün bir akıllı saatte gördüğüm en iyi pil tasarruf sistemlerinden biri.

Realme Watch 3

Realme Watch 3

Bu ucuz akıllı saat, bu fiyata alabileceğiniz en büyük ekranlardan birine sahiptir, bu da uygulamaları ve bildirimleri görüntülemeyi çok kolaylaştırır.

Amazfit Bip 3

Amazfit Bip 3

Hiç akıllı saat sahibi olmamış, hatta kaliteli bir teknolojik cihaz hediye almayan kişiler için mükemmel, ancak çok pahalı olmayan ucuz bir akıllı saattir. En dikkat çekici yanı, bilgileri ve bildirimleri kolayca görüntülemenizi sağlayacak büyük ekran. Aynı zamanda bir kardiyak monitör sensörü, Spo2 oksijen, stres seviyesi ve uyku monitörüne sahiptir.

Apple Watch SE 2022

Apple Watch SE 2022

Bir önceki versiyona göre çok fazla tasarım değişikliği olmamasına rağmen içeride büyük değişiklikler var. Artık daha pahalı sürümlerle aynı işlemciyi içeriyor. Ayrıca fiyatı daha uygun. Daha önce hiç Apple Watch’a sahip olmadıysanız veya daha eski bir modele sahipseniz, ancak onu tüm işlevleriyle kullanmıyorsanız, sizin için idealdir.

Amazfit T-Rex 2

Amazfit T-Rex 2

Bu spor akıllı saat, oldukça sağlam bir askeri sınıf tasarıma sahiptir. GPS’e sahiptir, 10 ATM’ye kadar su geçirmezdir ve sıfırın altında 30 santigrat dereceye kadar çalışabilir. Bataryası da uzun süre dayanacaktır (üreticiye göre 24 gün). Aşırı koşullarda doğayı ve maceraları seviyorsanız tam size göre.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra

Daha çok spor temasına odaklanan yeni bir versiyondur, bu nedenle değişiklikler temel olarak tasarımdadır. Farklı işlevlerle özelleştirebileceğiniz bir düğmesi vardır. Ayrıca mikrofon ve hoparlörlerde iyileştirmeler vardır, bu sayede dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Galaxy Watch5 Pro

Galaxy Watch5 Pro

Daha sportif bir plana sahip Samsung Galaxy Watch5 Pro, titanyumdan yapılmıştır. 5ATM direncine ve IP68 direncine sahiptir. Bu Samgung akıllı saat, oldukça net bir mikrofona ve hoparlöre sahip bir akıllı saat olması sayesinde aynı cihazdan arama yapmanıza ve aramaları yanıtlamanıza olanak tanır. Aynı şekilde, aynı akıllı saatten gelen bildirimlere ve mesajlara önceden ayarlanmış mesajlar, emojiler veya hatta otomatik olarak metne çevrilebilmesi için söylemek istediklerinizi dikte ederek yanıt vermenize olanak tanır.

Fosil Gen 6

Fosil Gen 6

Gerçekten çok güzel bir tasarımı, zarif ve kaliteli bir yapısı var. Buna ek olarak Qualcomm Snapdragon 4100+ içerir, ancak yine de biraz optimizasyondan yoksunmuş gibi gelir. Fossil Gen 6’nın kadın versiyonu, göz ardı edemeyeceğiniz daha narin bir tasarıma sahiptir.

Amazfit GTS 4 Mini

Amazfit GTS 4 Mini

Amazfit GTS 4 Mini, Android’e sahip olmayabilir, ancak önerebileceğimiz en ucuz akıllı saattir. Bu akıllı saat, çok iyi kullanılan kavisli kenarlara sahip bir AMOLED ekrana sahiptir. Kenarlar çok küçültülmüş, o kadar ki tam ekran bir akıllı saat gibi görünüyor. Halefi Amazfit GTS 2 Mini’den biraz daha büyük olduğunu ve bildirimleri ve genel kullanımı kontrol etmeyi kolaylaştırdığını belirtmekte fayda var. Bir diğer detay ise bu akıllı saatin ekranının bir önceki modele göre daha parlak olmasının yanı sıra Always Display On olması. Aslında ekranı o kadar iyi ki Amasfit GTS 4 ile rahatlıkla kıyaslanabilir. Silikon kayışlar çok iyi ve isterseniz değiştirmek çok kolay. Ucuz ve hafif bir akıllı saat istiyorsanız mükemmel bir alternatif.

Huawei Watch FIT 2

Huawei Watch FIT 2

Performans ve işlevler açısından Huawei Watch FIT ile pratik olarak hiçbir fark göstermiyor. Onları ayırt etmek için, kendinizi esas olarak kullanılan yapı ve malzemelere dayandırmalısınız. Bu NFC akıllı saat, daha güzel olmasının yanı sıra daha fazla dayanıklılık sağlayan paslanmaz çelik bir kaplamaya sahiptir. Kayış da bu yönüyle dikkat çekiyor. Bu nedenlerden dolayı fiyatının geleneksel versiyondan biraz daha yüksek olduğunu anlayabilirsiniz. Bu nedenle, birinden hangisine karar vermek için, ekonomi mi yoksa daha iyi bir tasarım ve dayanıklılık mı aradığınızı düşünmeniz yeterlidir. Şu anda satın alabileceğiniz en iyi Huawei Watch Fit akıllı saattir.

Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro

Bu akıllı saat, Huawei Watch GT 3’ten çok daha zarif, muhteşem bir tasarıma sahiptir, ancak yazılım ve işlevsellik açısından pratik olarak aynı akıllı saattir. Bu nedenle, Pro sürümünün titanyum kaplaması için biraz daha fazla ödemeye değip değmeyeceğini değerlendirmelisiniz.

Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3

Amazfit akıllı saatlerinde olduğu gibi, bu Huawei akıllı saati, onu üçüncü taraf uygulamalarla ilgili olarak sınırlayan Wear OS ile birlikte gelmez; ancak performansını, olağanüstü bir pil ömrü elde edecek şekilde optimize etmenize olanak tanır. Oldukça uygun fiyatlı ve aynı zamanda farklı kayış ve stillerle bulacağınız premium tasarıma sahip erkekler için bir akıllı saattir. Bu yeni sürüm, neden piyasadaki en iyi GPS akıllı saatlerinden biri olduğunu göstermeye devam ediyor: harika pil ve birinci sınıf tasarım. Ancak, ürün yazılımı açısından biraz sınırlıdır.

Xiaomi Watch S1 Active

Xiaomi Watch S1 Active

Fiyatına rağmen size çok şey kazandıracak, parasının karşılığını veren bir akıllı saat. Sportif tasarımına rağmen küçük boyutu sayesinde giyilmesi oldukça rahattır. AMOLED ekranı çok iyi ve çok parlak. Ayrıca, Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlıyken aramaları doğrudan akıllı saatten yanıtlamanıza olanak tanır.

TicWatch Pro 3

TicWatch Pro 3

Mobvoi şirketinin bu modeli, yeni Qualcomm 4100 işlemciyi kullanan ilk akıllı saat olarak akıllı saat dünyasında tamamen devrim yarattı. Bu yeni çip, performansı 3100’e kıyasla %85’e kadar önemli ölçüde artırır. Ek olarak, bu Android akıllı saat, saati ve diğer temel işlevleri görmek için kullanabileceğiniz bir LED ekranla birlikte bir AMOLED ekran içeren yenilikçi bir çift üst üste bindirilmiş ekran sistemine sahiptir; Bu sistem, pili 3 güne kadar uzatmayı başarabilir, bu segmentte gerçekten etkileyici bir şey.

Amazfit GTR 3 PRO

Amazfit GTR 3 PRO

Tasarım açısından GTR Pro 2’ye çok benzer, ancak önceki yıllardan farklı olarak daha fazla işleve sahip GTR 3 ile aynı değildir. Bu durumda ekran, GTR 3’ünkinden biraz daha büyük. Kalp atış hızı sensörü, SPO2 ve dakikadaki nefes seviyesi var. GTR3 ve GTS 3 gibi, Amazfit’in “yeni” ZEPP O’larını içerir. Normal modellerden en büyük farkı bu akıllı saatin dahili depolamasının yanı sıra aramaları cevaplamak için yani cep telefonuna bağlı hoparlör ve mikrofona sahip olması.

OnePlus Watch

OnePlus Watch

Bu akıllı saat AMOLED ekrana ve IP68 korumasına sahiptir, bu nedenle bu akıllı saat su geçirmezdir ve ana özellikleri olarak 5 ATM’yi destekler. İşletim sistemi yalnızca Android ile uyumludur, bu nedenle bir iPhone’unuz varsa daha iyi düşünmelisiniz. Geri kalanı, zarif paslanmaz çelik tasarıma sahip bir GPS akıllı saat ve diğerlerinin yanı sıra kalp atış hızı ve kan oksijen sensörü gibi giyilebilir bir cihazın sahip olması gereken temel sensörler.

Amazfit Nexo

Amazfit Nexo

Bu GPS akıllı saat, iyi çözünürlüğe sahip oldukça renkli bir AMOLED ekrana sahiptir. eSIM teknolojisine sahip olduğu için akıllı telefondan bağımsız olarak metin mesajları almanıza ve hatta telefon aramalarını yanıtlamanıza izin verir. Öte yandan, sistemin mevcut optimizasyonunda bu işlev etkinleştirilmemiş olsa da, aynı zamanda NFC’li bir akıllı saattir.

Oppo Watch

Oppo Watch

Stili Apple Watch’a çok benzeyen, ancak Wear Os’a dayalı Color Os ekosistemi altında hareket etmesi gibi bir yeniliğe sahip GPS’li bir akıllı saat. ESim teknolojisine sahip, cep telefonundan bağımsız hale getiren, hatta WhatsApp mesajlarını görüntülemenize ve yanıtlamanıza ve sesli aramalar yapmanıza izin veren mikrofon ve hoparlöre sahip oldukça eksiksiz bir akıllı saat.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit

Bu Huawei Watch Fit akıllı saat, AMOLED ekrana, hızlı şarja, 10 güne kadar kullanım süresine ve 5 ATM su geçirmezliğe sahip olduğunu bildiğinizde daha çok beğenebileceğiniz sade ama şık bir tasarıma sahiptir. Kan oksijen sensörü, kalp atış hızı sensörü ve GPS gibi bugün bir akıllı saatte arayacağınız her şeye sahip.

Galaxy Watch Active 2

Galaxy Watch Active 2

Bu Samsung akıllı saat, daha stilize bir görünüm veren çerçevelerin küçültülmesi sayesinde önceki sürümden daha büyük bir ekrana sahip. Toza ve suya karşı koruması vardır, bu da onu herhangi bir spor aktivitesinde kullanmak için mükemmel bir akıllı saat yapar.