En iyi sedan arabalar 2024

Geleneksel dört kapılı sedanlar henüz ölmedi. Her zamankinden daha popüler olan kamyonların ve SUV’ların satışlarındaki düşüşe rağmen, sedanlar büyük satışlar yapmaya devam ediyor ve genellikle benzer boyuttaki crossover veya SUV’lardan daha iyi sürülürken çok daha iyi verimlilik sağlıyor.

Pazarın uygun fiyatlı ucunda, Kia Rio, Hyundai Accent, Honda Civic ve Mazda 3 gibi yarı kompakt ve kompakt sedanlar, SUV’lara (büyük arabalardan bahsetmeye gerek yok!) Popüler ve daha uygun fiyatlı aile otomobili alternatiflerini temsil ediyor. Boyut ve fiyat olarak yükseldiğiniz zaman Tesla Model 3 EV, Mercedes-Benz E-Class ve Audi A8 gibi binek otomobiller, daha geniş iç mekanlarına ve bagajlarına uyacak şekilde kaşe ve performans sunar. Her alıcı için bir dört kapı vardır ve hepsini gözden geçirdik, bu nedenle 2021’de satın alınabilecek en iyi sedanlar için seçtiklerimizi okuyun.

En İyi Küçük Sedan: Kia Rio

2021 kia rio

Subcompact (küçük araba) arabalar geleneksel olarak ucuzdur, sürüşü kötüdür ve yalnızca düşük fiyatları ve makul yakıt ekonomisi sayesinde caziptir. Kia Rio sedan (aynı zamanda bir hatchback olarak da geliyor), içte ve dışta önemli bir görünüm ortaya koyuyor. Ayrıca, kabinde olgun bir tasarım ve kalite hissi veren malzemelerle gelir. Öyleyse, azla yetinmeyin ve mütevazı bir bütçeniz varsa, ondan küçük fiyatlı bir sedan yatırın, bu arabayı kullanmaktan utanmayacaksınız. 2021 için Kia, Rio’yu ön ve arkada yeni tamponlar ve Apple CarPlay ve Android Auto ile yeni bir standart 8.0 inç dokunmatik ekranla güncelliyor.

En İyi Kompakt Sedan: Honda Insight

2021 Honda Insight

En iyi kompakt sedan, bir hibrit mi? Aslında öyle. 2021 Honda Insight, gazlı-elektrikli bir hibrit, ancak zayıf dizili, kötü görünümlü Prius gibi değil. Bunun yerine, temelde altında mevcut bir Honda Civic sedan, ancak içte ve dışta daha çekici bir stil, daha lüks içerik ve Honda’nın akıllı tek vitesli şanzıman hibrit sürüş düzeni ile gelir. Büyük, güçlü bir elektrik motoru Insight’ın çoğu zaman birincil motivasyon kaynağıdır ve gaz motorunun büyük ölçüde bir jeneratör olarak katkıda bulunmasını sağlar; Daha yüksek hızlarda, elektrik motorunun tekerleklere doğrudan güç sağlamasına yardımcı olmak için motor tek vitesli bir şanzımanda kavranır. Insight’ın Civic bağlantısı, iç mekanın geniş olmasını ve büyük bir gövdeye sahip olmasını ve iyi bir şekilde yönlendirilmesini ve idare edilmesini sağlar. Gerçekten, hibrit özellikler ve sonuçta ortaya çıkan yakıt ekonomisi Civic’e bitişik bir sedan olanın üstüne bonuslar ekler.

En İyi Orta Boy Sedan: Honda Accord

2021 Honda Accord

“En iyi orta boy sedan”ı unutun, Honda Accord bugün satın alabileceğiniz en iyi otomobiller arasında yer alıyor. Mükemmel şekilde tasarlanmış dört kapılı, keskin direksiyonu ve istekli motorları ile düşük anahtar fiyatı heyecanı sunar. Hibrit model bile sürmek için tam bir engel değil. Aynı zamanda aile-sedan misyonunda da mükemmeldir ve alıcılara büyük bir arka koltuk ile yakışıklı, iyi döşenmiş bir iç mekan sunar; mükemmel yakıt ekonomisi; ve rahat bir sürüş ile gelir. 2021 için hafif bir güncellemenin ardından, her Accord artık Android Auto ve Apple CarPlay telefon entegrasyonu ile standart olarak geliyor; otomatik klima kontrolü ve Honda Algılama (şerit tutma yardımı, otomatik acil frenleme ve uyarlanabilir hız sabitleyici içeren Honda’nın güvenlik paketi) seride zaten standarttı.

En İyi Tam Boy Sedan: Toyota Avalon

Toyota Avalon

Bir zamanlar Japon Buick alternatifi olarak kolaylıkla reddedilebilir, yani temelde bir yaşlı arabası olan Toyota Avalon, son yıllarda şaşırtıcı bir dönüş yaptı. En son model, etkileyici stili, lüks ve şık iç mekanı ve düzgün yol davranışlarıyla mülayim olmaktan başka her şeyle en iyi sedanlardan biri haline geldi. Beş kişiye ve eşyalarına ayıracak yeri olan tam boyutlu bir araba olmaya devam ediyor ve evet, cruiser tarzında devam etmek istiyorsanız yine de çok verimli bir hibrit satın alabilirsiniz. Standart V-6 güçlüdür ve Toyota, en yeni Avalon’un atletik yapısına inanmaktadır.

En İyi Küçük Lüks Sedan: Mercedes-Benz CLA Class

Mercedes-Benz-CLA

Mercedes-Benz’in küçük CLA-Serisi sedan için yaptığı pazarlama konuşmasına aldanmayın. Otomobil üreticisi bu üst sedanı geniş tavan çizgisi ve mekanik olarak daha dik olan A-Serisi sedan karşısında daha şık görünümü nedeniyle bir “coupe” olarak adlandırıyor. Pazarlama terimi ne olursa olsun, CLA-Serisi bir sedandır ve nihayetinde uygun bir Mercedes-Benz’dir. Orijinal CLA, büyük ölçüde en uygun fiyatlı Mercedes olarak satıldı ve öyle görünüyordu ve öyle hissettiriyordu. Bu ikinci nesil model hala küçük olabilir, ancak lüks ve üç köşeli yıldızı hak ediyor. İçeride, tamamen dijital bir gösterge paneli, şık ortam aydınlatması ve daha fazlasıyla donatabilirsiniz. Serinin sosisli sandviç AMG tarafı, CLA35 ve CLA45 versiyonlarına ikiye ayrıldı; birincisi 302 hp’lik önemli bir güç sunarken, ikincisi 382 hp ile şaşırttı. Giriş seviyesi CLA250 modelleri hala tatmin edici bir 221 hp sunar.

En İyi Kompakt Lüks Sedan: Tesla Model 3

tesla model 3

En iyi giriş-lüks sedan olarak elektrikli otomobil mi? 2021’e hoş geldiniz. Evet, bir zamanlar BMW 3 serisi veya Audi A4’lerle dolu zengin alanları gördüğünüzde, şimdi Tesla Model 3 EV’leri görüyorsunuz. Amerikan yapımı elektrikli lüks sedanlar, gazla çalışan ve çoğu zaman Alman rakipleriyle fiyat açısından rekabetçidir, tatmin edici performans, şarj başına uzun sürüş menzilleri ve gezegeni kurtaran iyi hissettiren yönler sunar. Bu nedenle Model 3, günümüzün ulaşılabilir lüks otomobilinden daha fazlasıdır; kompakt bir lüks sedanın gerçekten iyi yapması gereken birçok şeyi basitçe yapar.

En İyi Orta Boy Lüks Sedan: Mercedes-Benz E-Class

Mercedes-E-450

Mercedes-Benz’in mevcut E-Serisi 2017 model yılından beri satışta; peki bu listede aynı temel otomobil ne yapıyor? Elbette daha yeni, daha iyi alternatifler var. Hayır. E-Serisi zaten mükemmeldi ve sonra Benz devam etti ve 2021 için yeniledi, bu da seri için alışılmadık derecede büyük bir adımla sonuçlandı. (E aynı zamanda coupe, cabrio ve station wagon olarak da mevcuttur; hepsi tavsiye edilir.) Birlikte ele alındığında, yeni temel motor, süspansiyonda yapılan ince ayarlar ve içerideki en son teknoloji, 2021 E-Serisi’ni ön tarafa atlamayı başarır. Değişiklikler, Benz’in 2021 Yılın Otomobili ödülünü kazanması için de yeterliydi. Bu o kadar iyi.

En İyi Tam Boy Lüks Sedan: Audi A8

Audi-A8L-Quattro

Audi A8, çoğu yönden basitçe büyütülmüş bir A6 sedandır. Bu, aynı ezici yeterlilik duygusunu sergilediği anlamına gelir, ancak daha büyük, daha limuzin benzeri bir gövdede. A8’in abartısız sac metalinin altında, standart havalı süspansiyona ve 48 voltluk hafif hibrit sisteme sahip teknolojik bir güç merkezi yatıyor, gaz motoruna sadece bir elektrik motoruyla yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda gövdeyi eğebilen aktif viraj demirlerine de güç verebiliyor. Üç versiyon sunulur: 335 hp hafif hibrit V-6 ile çalışan A8 50 TFSI, 443 hp plug-in hibrit (aynı gaz V-6 kullanan) A8 60 TFSI e quattro ve 453 hp V -8 A8 60 TFSI.