Steam hesabını kalıcı olarak silmek

Steam hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz; bu, tüm oyunlarınızı ve hesap bilgilerinizi siler.

Steam hesabınızı silmek isteyebileceğiniz birçok neden vardır. Belki oyun koleksiyonunuzu dikkat dağıtıcı buluyorsunuz ve oynamaya devam etmek istiyorsunuz. Veya belki de kişisel bilgilerinizin bulunduğu hesaplardan kurtulmaya çalışıyorsunuzdur.

Koşullar ne olursa olsun, Steam hesabınızı silmenin bir yolu vardır. Bununla birlikte, Steam hesabınızı sildikten sonra geri dönüş olmayacağını unutmayın.

Dolayısıyla, Steam hesabınızın ömrü boyunca satın almış olabileceğiniz herhangi bir oyununuz varsa, onları kurtarmanın bir yolu olmayacaktır. Oynamak için bir Steam hesabı gerektiren herhangi bir oyun zaten yüklemiş olsanız bile oynanamaz olacaktır. Ve Steam Cüzdanınızdaki (devredilemez) tüm para da silinecektir.

Steam hesabınızı silmeye karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

  1. Mac veya PC’nizde istediğiniz web tarayıcınızı açın ve https://store.steampowered.com/account/ adresine gidin veya Steam istemcisinde hesap detayları kısmına girin.
  2. “Steam hesabımı sil”i görene kadar aşağı kaydırın.
    steam hesap silme
  3. “Steam hesabımı sil”i tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır. İşleme devam etmek için “Hesap silme işlemine geç”i tıklayın.
    steam hesap silme 2
  4. Açılan sonraki pencere “Hesap Silme İsteğini Gönder” olmalıdır. Gerekli tüm bilgileri doldurun. Böylece Valve, hesabı kötü niyetle silen bir bilgisayar korsanı değil, hesabın sahibi olduğunuzu doğrulayabilir.
  5. Gerekli tüm bilgileri doldurduğunuzda, “Gönder” i tıklayın.

Hesap silme talebinizi gönderdikten sonra, Steam Destek’ten bir üye, Steam hesabınızı silme işlemindeki sonraki adımlarla ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir.

Silme talebiniz kabul edildikten sonra, fikrinizi değiştirirseniz hesabınız 30 gün boyunca aktif kalacak (ancak satın alma işlemi yapamayacaktır). 30’uncu günde, hesabın yakında silineceğini bildiren bir e-posta alacaksınız.

31’inci günde hesabınız kalıcı olarak feshedilecektir.