Android’de filme altyazı eklemenin yolu

Android telefonunuzda film izlemenin avantajı vardır. Telefonlar taşınabilir olduğu için her yerde film izleyebilirsiniz. Taşınabilirlik çekici, ancak aynı zamanda kalabalık bir alanda film izlemeye başlayabileceğiniz anlamına da geliyor. Ve gürültü önleyici bir kulaklığınız yoksa, dış ortam gürültüsü sesi boğacaktır. Altyazıların yardımcı olduğu yer burasıdır. Diyalogları gerçek zamanlı okuyabildiğiniz için, sesli bir şeyi kaçırmış olsanız bile bağlamı kaybetmezsiniz.

Altyazılar birçok nedenden dolayı oldukça kullanışlıdır. Bunları yabancı dilde bir filmi anlamak, gürültülü bir ortamda şovları izlemek ve ses olmadan içeriğin keyfini çıkarmak için kullanabilirsiniz. Android telefonunuzda videolar için altyazı eklemek de kolaydır. Otomatik olarak bir altyazı ekleyebilir veya altyazı dosyasını ayrı olarak indirip video oynatıcınıza ekleyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz tüm yöntemler.

Android’de Altyazı Ekleme

Burada, birden çok video oynatıcı kullanarak dört farklı yöntem ekledik, böylece emrinizde birçok seçeneğiniz var. Tercihinize bağlı olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ve ilgili yönteme kolayca geçebilirsiniz.

VLC Kullanarak Android’de Filmlere Altyazı Ekleme

 1. Her şeyden önce, akıllı telefonunuza Android için VLC uygulamasını indirin (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar).
 2. Ardından, VLC’yi açın ve Android akıllı telefonunuzdaki tüm medya dosyalarını ayrıştırmasına izin verin. Şimdi, sadece VLC’de oynatmak istediğiniz filmi açın. Bundan sonra, sol alt köşedeki “oynatıcı” simgesine dokunun.
 3. Burada, “Altyazılar” menüsünü genişletin ve “Altyazıları indir” e dokunun.
 4. Şimdi, size film için en iyi altyazıları sunmak için meta verileri, dosya formatını, film uzunluğunu ve dili kullanarak internette altyazıları arayacak. Birkaç saniye içinde birkaç seçeneğe sahip olacaksınız. Şimdi, herhangi bir altyazı üzerindeki “indir” düğmesine dokunmanız yeterli, işte bu kadar.
 5. Altyazılar anında Android cihazınızda filme anında eklenecektir. Altyazılarda bir gecikme olduğunu fark ederseniz, aynı menüden özelleştirebilir veya yeni bir altyazı indirebilirsiniz.
vlc altyazi eklemek

MX Player’ı Kullanarak Otomatik Olarak Android’de Filmlere Altyazı Ekleme

 1. Çevrimiçi altyazı sunan bir başka oynatıcı da MX Player’dır (Ücretsiz, Reklam İçerir), bu yüzden devam edin ve Android cihazınıza yükleyin.
 2. Ardından, MX Player’ı açın ve filmi oynatın. Şimdi, sağ üst köşedeki “oynatıcı” simgesine dokunun.
 3. Bundan sonra, “Çevrimiçi altyazılar” a tıklayın.
 4. Şimdi, filminiz için uzun bir altyazı listesi sunulacak. Onay kutusunu işaretleyebilir ve “İndir”e dokunabilirsiniz.
 5. Ve işte orada, altyazı filme otomatik olarak uygulanacak.

Android’de Bir Filme Manuel Olarak Altyazı Ekleme

Bu yöntemde altyazı dosyasını manuel olarak akıllı telefonumuza indirmemiz gerekiyor. Filmler, TV dizileri ve müzik videoları için altyazı indirmenize izin verecek birçok web sitesi var. Çoğu, farklı dillerde altyazı kullanmak ve sunmak için tamamen ücretsizdir. PlanetDP veya Türkçe Altyazı sitelerinden altyazı indirebilirsiniz.

 1. Altyazı indirdikten sonra, bir dosya gezgini kullanarak akıllı telefonunuzda bulun ve çıkarın. Bir SRT dosyası almalısınız ve bu sizin altyazı dosyanızdır.
 2. Şimdi, VLC’yi açın ve sol alt köşedeki “oynatıcı” simgesine dokunun ve “Altyazı dosyası seç”i seçin.
 3. Şimdi, SRT dosyasını sakladığınız klasöre gidin ve onu seçin.
 4. Son olarak, altyazı eklenecek ve artık herhangi bir sorun yaşamadan keyfini çıkarabilirsiniz.

Android için Özel Altyazı İndirici Kullanın

Artık bir videoya nasıl altyazı ekleyeceğinizi bildiğinize göre, işlemi otomatikleştirmenin zamanı geldi. Her bir video için yukarıda belirtilen işlemden geçmek oldukça zor olabilir. Bu nedenle Play Store, altyazıları tek bir dokunuşla ve hatta toplu modda indirmenize izin verecek uygulamalarla doludur. Bu uygulamaların çoğu mevcut video oynatıcınızla entegre olabilir (eğer popüler olanı kullanıyorsanız) ve ona otomatik olarak altyazılar ekleyebilir.

Not: Bu uygulamalar, altyazıları aramak için videonun orijinal adını kullanır, bu nedenle videolarınızı doğru adlandırdığınızdan emin olun.

Get Subtitles

Get Subtitles, basit bir arayüze sahip, reklam destekli bir uygulamadır. Telefonunuzdaki videoları otomatik olarak arayacak ve bunları ana arayüzde gösterecektir. Ancak, harici depolamayla iyi çalışmaz, ancak otomatik alınmadıysa videoyu manuel olarak arayabilirsiniz. Altyazı bulma konusunda uygulamanın oldukça hızlı ve doğru olduğunu söylemeliyiz.

GMT Subtitles

GMT Subtitles, herhangi bir tür reklam içermeyen, tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama, telefonunuzdaki tüm videoları arayacak ve bunları ana arayüzde gösterecektir. Oradan, yapmanız gereken tek şey altyazıya ihtiyacınız olan videoya dokunmak ve hemen görüntülenecekler.

Subtitle Downloader

Subtitle Downloader, tüm özelliklerin kilidini açan premium bir sürüme sahip, reklam destekli bir uygulamadır. Ücretsiz sürüm aslında oldukça sınırlıdır, ancak ücretli sürüm kesinlikle paraya değer. Diğer uygulamalar gibi, telefonunuzdaki tüm videoları otomatik olarak arayacaktır, ancak manuel arama özelliği yalnızca ücretli sürümde mevcuttur.

Dolayısıyla bunlar, altyazı ekleyebileceğiniz ve bunları anında filmlerle senkronize etmenin en iyi 4 yolu. Şahsen, hem otomatik hem de manuel yöntemleri desteklediği için VLC kullanıyorum ve özelleştirilebilir seçenekler de var. Bahsetmiyorum bile, hiçbir reklam yok. Her neyse, hepsi bizden. Peki ya siz? Bize en sevdiğiniz yöntemi ve hangisini daha güvenilir bulduğunuzu söyleyin.