SUV için en iyi kış lastiği

Bir aracın yol tutuşu ne kadar iyi veya 4 çeker sistemi ne kadar yetenekli olursa olsun, takılı olan lastikler soğuk mevsimde fark yaratacaktır. İşte her Pick Up veya SUV sahibi için en iyi seçeneklerimiz.

Kış lastikleri, olumsuz hava koşullarında çekişi en üst düzeye çıkarmak için özel olarak geliştirilmiştir. Özel sırt desenleri nedeniyle, su, sulu kar veya kar, bir dizi karmaşık kanal aracılığıyla lastiklerin altından boşaltılarak kauçuk yüzeyin yolu kavramasına olanak tanır.

Çok çeşitli seçenekler mevcut olduğundan, bir dizi yeni kış lastiği satın almak zor görünebilir. Yine de, önceliklerin bir listesini yaparsanız kolay bir süreç haline gelecektir.

Bütçe dostu seçeneklerin dışında genellikle soğuk mevsimde karşılaştığınız en kötü koşulları da göz önünde bulundurmalısınız. Çok kar yağmayan bir bölgede yaşıyorsanız, o zaman en yetenekli lastiklere ihtiyacınız olmayacak.

Dikkate almanız gereken bir diğer faktör, genellikle ne tür araba kullandığınızın olmasıdır. Pick Up’ınız veya SUV’unuzu kentsel bir ortamda her gün sürüyorsanız ve asla arazide kullanmıyorsanız, bir dizi kış lastiği mükemmel olacaktır. Öte yandan, rutin olarak arazide sürüyorsanız, kış lastiği fikrinden vazgeçmeli ve bazı yetenekli her araziye uygun lastiklere gitmelisiniz.

Bridgestone Blizzak DM-V2

bridgestone blizzak dm-v2

Bu lastikler Pick Up’lar, SUV’lar ve crossover’lar için geliştirildi ve buz ve karla kaplı yol yüzeylerinde mükemmel çekişi sürdürmelerini sağlıyor.

Bridgestone’un hidrofilik bir kaplama ve mikroskobik tutuş partikülleri içeren uyarlanabilir NanoPro Tech Multicell bileşiğini kullanırlar. Bu bileşik donma noktasının altındaki sıcaklıklarda esnekliğini korurken, tutuş parçacıkları daha fazla kavrama sağlar ve buzlu yüzeylerde frenlemeyi iyileştirir.

Blizzak DM-V2 lastikleri, birçok SUV, Pick Up veya crossover modeline uyan birçok boyutta mevcuttur ve müşterilerden sayısız olumlu yorum almıştır.

Michelin Latitude X-Ice Xi2

michelin latitude x-ice xi2

Güçlü spor otomobiller için yüksek performanslı lastiklerden Pick Up’lar, SUV veya crossover otomobiller için kış lastiklerine kadar, Fransız üretici üstün kalite ile eş anlamlı hale geldi.

Bu lastikler, olumsuz kış koşullarında yol tutuşu ve frenleme performansını artırmak için geliştirilmiştir. Michelin’in FleX-Ice silika bazlı kış bileşiğini, su ve sulu karı yüzeylerinin altından temizlemeye yardımcı olan ve su kayması riskini katlanarak azaltan yönlü sırt tasarımına dönüştürüyorlar.

Çoğu hafif hizmet tipi Pick Up, SUV, crossover ve minibüse uyan çok çeşitli boyutlarda mevcuttur. Piyasadaki en pahalı lastiklerden biri olmasına rağmen, Latitude X-Ice Xi2 aynı zamanda paranın satın alabileceği en iyi kış lastikleri arasında yer alıyor.

Pirelli Scorpion Winter

pirelli scorpion winter

Bridgestone ve Michelin gibi, İtalyan lastik uzmanı geniş bir model yelpazesi sunar ve piyasadaki en ünlü üreticiler arasındadır.

Scorpion Winter lastikleri, piyasadaki en güçlü crossover’lar, SUV’lar ve Pick Up’lar için geliştirildi ve Pirelli’nin onları enerji tasarruflu ve kış lastiklerinin alabildiği kadar sessiz kılan EcoImpact teknolojisini kullanıyor.

Bileşikleri, yeni bir polimer karışımı ve geleneksel kış lastiklerinden daha yüksek bir silika bileşen içeriği kullanır; bu, tipik kış sürüş koşullarında mükemmel yol tutuşu sunmaları gerektiği anlamına gelir.

Önceki iki model gibi, birçok farklı boyutta gelirler ve ucuz değildirler, ancak satın alabileceğiniz en yetenekli kış lastiklerinden bazılarıdır.

Nokian Hakkapeliitta 10 SUV

nokian hakkapeliitta 10 suv

Bu marka, uzun kışlar ve bol kar yağışlı bir ülke olan Finlandiya’dan geliyor, bu da onların kış lastikleri hakkında bir iki şey bildikleri anlamına geliyor.

Yakın zamanda piyasaya sürülen en yeni nesil Hakkapeliitta çivili kış lastikleri güvenlik göz önünde bulundurularak geliştirildi. Yeni sırt bileşeni ve çift çivi teknolojisi, dünyanın en sert kış koşullarının bazılarında test edilerek mükemmel yol tutuşu ve frenleme performansı sunar. Hakkapeliitta 10 inanılmaz derecede yetenekli kış lastikleri.

Firestone Winterforce LT

firestone winterforce lt

30 yılı aşkın süredir Bridgestone’a ait olan Amerikan lastik üreticisinin tanıtıma ihtiyacı yok. Firestone, yüzyılı aşkın süredir kaliteli lastikler üretmektedir.

Winterforce LT modeli, karda veya buzda daha iyi çekiş sağlamak için çivilenebilen ayrı bloklarla agresif bir sırt desenine kalıplanmış bir kış bileşiğine sahiptir.

Winterforce LT’ler, Pick Up’lar, orta ve ağır hizmet ticari kamyonetler için tasarlanmıştır ve pek çok SUV’ye uymaz.