Sanal aldatmanın 6 belirtisi

İronik bir şekilde, teknoloji bizi daha bağlı tutmayı amaçladı, aşk ilişkilerimizi her zamankinden daha karmaşık hale getirdi. Çevrimiçi aldatma; cinsel içerikli mesajlaşma, fotoğraf veya e-posta alışverişi ve sosyal ağlarda flört içeren sanal ilişkiler, zorunlu olarak fiziksel bir ilişkiye geçmeden, eşlerin birbirlerine ihanet etmelerinin başka bir yoludur.

Balayı aşamasındayken, çiftler eşlerinin sanal olarak veya başka bir şekilde asla aldatmayacakmış gibi davranmayı tercih ederler. Ancak gerçek şu ki, hiç kimse eşinin sadakatinden emin olamaz ve en mutlu çift bile çevrimiçi aldatma yapma konusunda risk altındadır. Sonuçta, internet ve cep telefonları gibi diğer teknolojiler, istekli ortaklara kolay erişim ve anında memnuniyet sağlar. Ve gerçek seks olmadan (hatta yüz yüze görüşme seçeneği bile olmadan), çevrim içi dolandırıcılar yaptıklarının aldatma olmadığına kendilerini ikna ederler.

sanal-aldatma belirtileri

Yani, şimdiye kadar, muhtemelen eşinizin çevrimiçi bir ilişkiye (veya birden fazla) karışıp karışmayacağını merak ediyorsunuzdur. Eşinizin sınırı aştığına ve çevrimiçi aldatma yaptığına dair uyarı işaretlerinin bir kontrol listesi:

Sanal Aldatma Belirtileri

1. Parola Korumalı Dijital Aygıtlar

Çevrimiçi ilişkileri olan veya siber seks için yabancılara ulaşan biri, e-postaları ve cep telefonlarını şifreler ve pin numaraları ile korumaya devam edecektir. Eş olarak bile bu şifrelere erişiminiz olmayacak. Ayrıca çevrimiçi olduğunda, web sayfalarını hızla değiştirerek veya başka biri odaya girer girmez e-postayı kapatarak da gizli olabilir. Eşiniz çevrimiçi veya cep telefonu faaliyetini bir sır olarak tutuyorsa, sanal bir ilişki yaşıyor olabilir.

2. Gizli Sosyal Medya Hesapları

Eşinizin Facebook veya Twitter’daki arkadaşı değilseniz, sizden bir şey saklıyor olabilir. Eğer arkadaşsanız, eşinizin tüm bağlantılarını biliyor musunuz? Hepsini kişisel olarak tanımasanız bile, eşinizin onları nasıl tanıdığını biliyor musunuz? Eşinizin çeşitli sosyal ağlarındaki insanları ve onun sosyal ağ hesaplarını nasıl kullandığını öğrenmek asla kötü bir fikir değildir. Ve eşiniz de sizin hakkınızda aynı şeyi bilmeli.

3. Çevrimiçi Kişilere Yanıt Verme Takıntısı

Kısa mesajlara, e-postalara ve Facebook ya da Twitter mesajlarına anında yanıt verme takıntısı, bir şeyler döndüğünün başka bir işaretidir. Bununla birlikte, bu uyarı işareti diğerleri arasında dikkate alınmalıdır. Doğrusu, çoğumuz telefonlarımıza ve bilgisayarlarımıza bağımlıyız ve bazılarımız onları daha çok iş için, eğlence için ya da masum yollarla kullanıyoruz (en sevdiğimiz tarifleri almak, ailemiz ve arkadaşlarımızla sohbet etmek için).

4. Kağıt (veya Dijital) İz Bırakmak

Aylık cep telefonu faturalarınıza ve bilgisayarınızdaki tarayıcı geçmişine bakın. Bunlar, eşinizin çevrimiçi aldatma veya İnternet pornografisine bulaşıp bulaşmadığını gösteren işaretlerdir. Kısa mesajlara daha fazla harcama yapıp yapmadığınızı ve faturada yabancı numara olup olmadığını görebilirsiniz. İnternet geçmişi size eşinizin ve bilgisayarı kullanan herhangi birinin ziyaret ettiği sayfalar hakkında bir şeyler söyleyebilir.

5. Tuhaf Davranış

Bir ilişkinin en önemli işaretlerinden biri, eşinizin davranışındaki değişikliktir. Birdenbire aşırı iyi ya da aşırı kaba olan bir eş, bir ilişkiyi telafi ediyor olabilir. Kişi, davranışını haklı çıkarma umuduyla suçluluk duygusundan çok tatlı veya süper kaba olabilir.

6. Çifte Hayat

Çevrimiçi olarak ikili kimlikler hakkında bilgi edinmek; gizli e-posta adresleri veya sosyal ağ sayfaları ya da sanal dünyadaki tüm diğer kimlik, başlı başına bir ihanettir. Hem çevrimiçi aldatma hakkında daha büyük bir sohbetin parçası olarak hem de neyin ifşa edilmesi gerektiğine dair ayrı bir konuşma olarak ele alınması gereken bir konu.

Çevrimiçi Aldatma Hakkında Ne Yapmalı

online cevrimici aldatma

Herhangi biriniz çevrimiçi aldatma yapıyor olsun, oturup evli insanlar için uygun bir çevrimiçi davranış olduğunu düşündüğünüz şeyler hakkında konuşmalısınız. Kendinize bazı kurallar koyun, böylece siz ve eşiniz çizgiyi neyin aştığını bilirsiniz ve yolun sonunda doğru ve yanlış konusunda hiçbir soru kalmaz. Aslında, bazı insanlar çevrim içi aldatma yapmanın aldatma olduğundan bile emin değiller. Dünyanın geri kalanının ne düşündüğü önemli değil; sizin ve eşinizin ne düşündüğü önemlidir.

İletişim hatlarını daima açık tutun. Ne yaptığınız ve kiminle konuştuğunuzla ilgili sırlar eşler arasında gizli olmamalıdır. Birbirinize açık olmalısınız. Bunun gibi sırları sakladığınızda, evliliğinizi riske atarsınız. Öyleyse konuşun, konuşun ve biraz daha konuşun.

Evlilikte çevrimiçi aldatma yapıldığını zaten belirleyenler, sorunun kökenini ve evliliğin kurtarılabilir olup olmadığını tartışmak için bir evlilik danışmanına veya başka bir profesyonele başvurmalıdır. Diğer meselelerde olduğu gibi, zina yapan kişi, yapacağını söylediği şeyi yaparak ve ilerleyen uygunsuz faaliyetlerden kaçınarak güvenini yeniden kazanmak zorunda kalacaktır. Sonra eşinin affedilebileceğini ummalıdır.