En iyi OBD2 uygulaması

Aracınızı kurcalamayı seviyorsanız veya sadece kendiniz bakımını yaparak biraz para kazanmak istiyorsanız, bir OBD2 tarayıcıya ihtiyacınız var. OBD2 tarayıcısı tam olarak nedir? 1996’dan sonra üretilen her araçta bulunan yerleşik teşhis sistemi bilgilerini (kontrol motoru ışık kodları gibi) okuyan bir cihazdır. Çok kullanışlıdırlar, bu yüzden işte satın almaya değer en iyi OBD2 tarayıcılardan bazıları.

OBD2 Tarayıcıda Bakılması Gereken Özellikler

Eski güzel günlerde araçlar gürültülü, motor ve metal gibi kokuyordu, kablo kontrollü gaz kelebeği gövdeleri de vardı. Mekanik parçalar. O günler çoktan geride kaldı ve travers, motor, emisyonlar, frenler ve daha fazlası olsun, çoğu araba sistemi çok çeşitli sensörler ve bilgisayarlar tarafından yönetiliyor.

Görünüşe göre bilgisayarlar oldukça akıllı. OBD2 (yerleşik tanılama) tarayıcısının kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu sensörlerin ve bilgisayarların topladığı tüm bilgileri okuyabilir; sadece arabanızın OBD2 bağlantı noktasına takmanız yeterlidir ve tüm raporları görmeye hazırsınız. İster tamirci ister profesyonel olun, ihtiyacınız olan şey için en fazla özelliğe sahip bir tarayıcı aramak isteyeceksiniz.

  • Özellikler: Motor hata kodlarını kontrol etmek ve temizlemek istiyorsanız, basit bir BT/Wi-Fi tarayıcı mükemmeldir. Ancak, gerçek zamanlı testler gibi daha yoğun görevler veya kodlar, biraz daha büyük bir şey gerektirir. İhtiyaç duyacağınız veya rahat edeceğiniz özellik setini alın.
  • Bağlantı: Ardından, kodları nasıl okumayı planladığınızı düşünün. Bazı modellerde bilgi paylaşan bir ekran bulunurken, diğerleri bir yardımcı uygulama aracılığıyla akıllı telefonlara veya tabletlere kolayca bağlanır.
  • Fiyat: Bu tarayıcılar 20 ila birkaç yüz dolar arasında değişebilir ve fiyat farkı ile birlikte çok çeşitli özellikler vardır. Profesyoneller açıkça daha sağlam bir şey isteyecek (veya buna ihtiyaç duyacak), bu yüzden neye ihtiyacınız olduğunu bildiğinizden emin olun.

OBD2 Tarayıcı Uygulamaları

BlueDriver veya KOBRA gibi uygun fiyatlı seçenekler, Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden çalışır ve verileri telefonunuzla senkronize eder/paylaşır. Bunlar, bilgileri paylaşmak ve iletmek için bir tür tamamlayıcı uygulama gerektirir. Bu uygulamalar yıllar içinde gerçek zamanlı bilgiler, sıcaklıklar, kontrol motor ışıkları ve daha fazlasıyla son derece kullanışlı hale geldi. Hatta bazıları sürekli olarak arabanızda kalır ve olası sorunlar konusunda telefonunuzu uyarır.

  • Torque Pro: Bu muhtemelen özellikler açısından en iyi genel seçenektir, ancak arayüz bir güncelleme isteyebilir. Uygulama iOS veya Android için mevcuttur.
  • OBD Fusion: Bir diğer mükemmel seçenek de, telefonlarda veya tabletlerde çalışan ve kullanıcıların tek bir ekranda bol miktarda bilgi almasını sağlayan Fusion. Süslemek istiyorsanız Apple Watch’ta bile çalışır. iOS veya Android için mevcuttur.

Bu uygulamaların, tarayıcının kendisinin yanı sıra genellikle birkaç liraya mal olduğunu unutmayın. FIXD markası gibi tarayıcıların kendi uygulamaları vardır, ancak diğerleri için bu zengin özelliklere sahip uygulamaları deneyin.

Genel Olarak En İyi OBD2 Tarayıcı: INNOVA 6100P

INNOVA 6100P

Fiyat/performans açısından en iyi genel seçenek INNOVA’dan. Bu yalnızca kodları okumakla kalmaz, aynı zamanda canlı veriler, akü veya alternatör testi, yerleşik bir renkli ekran ve hatta “aktif test” yapma yeteneği sunar. Bu, elde taşınır cihazınızda sisteminizde değişiklikler yapabileceğiniz ve değişiklikleri canlı olarak aracınıza uygulayabileceğiniz anlamına gelir. Çoğu tarayıcı, özellikle bu fiyata böyle bir özellik sunmadığından herkes için harika bir seçenek. Ne yaptığınızı tam olarak bilmiyorsanız, bu gelişmiş özelliklerden bazılarına dikkat edin. Aksi takdirde aracınıza zarar verebilirsiniz.

En İyi Bluetooth’lu OBD2 Tarayıcı: BlueDriver Bluetooth Pro

BlueDriver Bluetooth Pro

Hızlı, basit ve etkili bir OBD2 tarayıcı arıyorsanız, BlueDriver ile işler yanlış gitmez. iPhone ile çalışan ilk BT tarayıcılarından biriydi ve o zamandan beri popülerliğini korudu. Aslında, hem Android hem de iOS ile çalışır ve işleri kolaylaştırmak için kendi özel uygulamaları da vardır.

BlueDriver’ı takın, uygulamayı indirin, Bluetooth üzerinden bağlayın ve aracınızın bakımını bir profesyonel gibi yapmaya hazır olacaksınız.

En İyi Sabit Tarayıcı: FIXD Pro

FIXD Pro

FIXD, modern zamanlar için bir OBD2 tarayıcısıdır. Yerinde kalan ve her zaman ilgili araç bilgilerini sahibine ileten basit bir tak ve çalıştır sistemi olarak tasarlanmıştır. Teşhis sorun kodlarını kontrol etmek için güçlü bir araçtır, ancak bu pek çok özellikten yalnızca biridir. FIXD’nin kendi uygulaması da vardır ve size, aracınızın daha uzun süre çalışmasını sağlamak için çerçeve verilerini dondur, canlı tanılama ve proaktif araç bakım hatırlatıcıları sunar. Android veya iOS için edinin. Size, bazılarının hoşuna gidebilecek sorunları nasıl onaracağınızı göstermeye yardımcı olan birinci sınıf bir uygulama sürümü satmaya çalışacaklar.

En Güçlü OBD2 Tarayıcı: LAUNCH Creader Professional

LAUNCH Creader Professional

Profesyonel teknisyenler, büyük ve güçlü bir OBD2 tarama aracı da dahil olmak üzere emrinde her türlü araca sahiptir. LAUNCH C-reader Pro, küçük bir donanım kilidinden ziyade, kullanışlı özelliklerle dolu, her şeyi yapabilen bir tablettir. Daha çok, bir araç teknisyeni veya hevesli bir tamirci için mükemmel olan hepsi bir arada bir tarayıcı ve sıfırlama cihazıdır.

Ek olarak, bu model, 10’dan fazla dilde 60’tan fazla araç markasını destekleyen bilgilerle dolu büyük bir ekrana sahiptir. Sıradan insanlar için biraz denize düşebilecek çok güçlü bir araçtır, ancak araba tamirciliğine yeni başlıyorsanız, deneyin.

En İyi Bütçe Dostu OBD2 Tarayıcı: KOBRA Wi-Fi Universal Scanner

KOBRA Wi-Fi Universal Scanner

Son olarak, tüm ev mekaniği ve kendin yap türleri için mükemmel bir küçük bütçeli OBD2 tarayıcı sunmak istedik. KOBRA OBD2 tarayıcısı süslü değildir ve onu kullanmak için daha önce bahsedilen uygulamalardan birini indirmeniz gerekir. Ancak bunu yaptıktan sonra, yanlış ateşlemeleri kontrol edebilir, bir CEL okuyabilir, kodları temizleyebilir ve hatta gerçek zamanlı bilgi alabilirsiniz. Torque Pro uygulamasında sahip olduğum şey bu ve son derece kullanışlı.

KOBRA, iOS veya Android’de BT veya WiFi üzerinden çalışır, ancak deneyimin kullanıcı dostu veya yukarıda bahsedilen daha pahalı BlueDriver kadar gösterişli olmadığını bilin. Yine de, fiyat etiketini yenmek zor ve kontrol motorunuzun ışığını taramaları için tamirciye gitmekten çok daha iyi.