Poraver nedir? Kullanım alanları

Poraver, inşaat sektöründe ve sanayisinde geniş yer kaplayan dayanıklı malzemelerin başında gelir. İnşaat sanayisinde ve yapı kimyasalları alanında poraver etkin bir kullanıma sahiptir. Özellikle seramik yapıştırma harçları, tamir harcı, yalıtım sıvası, hafif yapı elemanları (hafif prefabrik duvar gibi) yapımında poraver desteğine başvurulur.

Poraver nedir?

Poraver kimyasal sektöründe geniş yer kaplayan ve dayanıklılığı ön plana çıkan yardımcı ürünler arasındadır. Yapı kimyasalları alanında da kullanılan poraver, kendine özgü yapısı ile çevre dostu bir malzeme olarak karşınıza çıkar.

Kullanım esnasında kimyasallara karşı oldukça dayanıklı bir duruş sergileyen poraver, akustik ve yüksek dayanımlı özelliği ile bunu başarır. Doğallığı ile ön plana çıkan poraver, hammadde olarak atık camları kullanır. Bu özelliği ile doğaya karşı çevreci bir tutum sergileyen poraver, yapı ve inşaat alanında geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Poraver kullanım alanları

Poraver atık camdan elde edilen köpük cam formundaki yapısı ile tüm dikkatleri üzerine çeker. Geri kazanılmış camdan yapılan poraver çeşitli işlemlerden geçerek kullanıma hazır hale gelir. Genel olarak poraver günlük hayatta geniş bir kullanım alanına sahiptir. Boya kimyasalları ve yapı kimyasalları gibi alanlarda kullanılan poraver, bunun yanı sıra birçok yerde karşınıza çıkabilir.

Genel olarak poraver kullanım alanları şöyle sıralanabilir:

  • Kuru harç işlemlerinde
  • Alçı işlemlerinde
  • Fayans yapıştırmalarında
  • Çeşitli macunların yapımında
  • Hafif beton ve tuğlalarda
  • Duvar kağıtlarında
  • Yangın koruma plakalarında

Poraver malzeme özellikleri

İnşaat ve yapı malzemelerinde geniş bir kullanım alanına sahip olan poraver günlük hayatı kolaylaştırıcı özelliği ile tüm dikkatleri üzerine çeker. Birçok özelliği ile karşınıza çıkan poraver malzeme bağlayıcı ayrıcalığı sayesinde boya kimyasalları alanında da sıklıkla kullanılır.

Genel olarak poraver çok hafif bir malzeme olduğu için daha dayanıklı bir forma sahiptir. Bu özelliği sayesinde birçok alanda poraver desteğine ihtiyaç duyulur.

Poraver malzemenin tüm parçacıkları yuvarlak bir şekilde karşınıza çıkar. Çevreye dost bir şekilde üretilen poraver atık cam malzemelerin işlemden geçmesi ile kullanıma hazır bir hal alır. Yüksek ısı yalıtımı sağlayan poraver aynı zamanda ses yalıtım desteğini de kullanıcı ile buluşturur.

Poraver malzemenin kullanıldığı inşaat ve tadilat alanlarında su yalıtımını zahmetsiz bir şekilde sağlayabilirsiniz. Poraver çevre dostu yapısı ve hafif malzeme özelliği ile çalışma alanlarında fark yaratır.